Skocz do zawartości

Spryskiwacz przód XP


Sysio_SC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu spryskiwacz przód odmówił posłuszeństwa :(, przez jakiś czas działał bardzo słabo, przedmuchiwanie itd. nie pomagało. Zaś aktualnie nie działa totalnie, słychać tylko jak pompa działa, lecz z tyłu działa bez problemu.

Gdzie szukać problemu ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka, lub zamarznięte dysze.

Ale raczej pompka.

Tam jest jakiś rodzaj rozdzielacza. Jak kręci się w prawo to sika na przód( 1 wężyk), a jak w to drugie prawo się kręci to sika na tył( drugim wężykiem). Ciśnienie podawane przez turbinkę pompki przestawia ten rozdzielacz/ zaworek w odpowiednią stronę- jak tak to rozumuję.

Jak ten zaworek jest zabrudzony, lub uszkodzony to się zacina i pompka pompuje w jeden wężyk. Nie masz tak czasem, że gdy dasz sprysk na tył to leje tylko na tył, a jak dasz na przód to leje na tył, lub na przód i tył?

U mnie jak pociągnięcie za manetkę w celu włączenia przednich spryskiwaczy nie dawało żadnego efektu- nie było psik psik i wycieraczek x 3 cykle to był spalony jeden w bezpieczników pod kierownicą.

Do tego napiszę Ci, że u mnie bez względu czy włączę przód czy tył na funkcję psik, psik to leje jednocześnie z obu stron. Ewidentnie u mnie zaworek puszcza na obie strony jednocześnie.

Nie chce mi się tam grzebać pod błotnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy zaworek w pompce spęczniał i blokuje przepływ. Standard w XP. Niektórzy to rozbierali, zeskrobywali nożem nadmiar gumy z zaworka i działało. Ja kiedys tez tak chciałem zrobić, ale nie potrafiłem rozebrać tego zaworka. Kupiłem nową oryginalną pompkę w ASO Citroena za jakieś 50 zł... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy zaworek w pompce spęczniał i blokuje przepływ. Standard w XP. Niektórzy to rozbierali, zeskrobywali nożem nadmiar gumy z zaworka i działało. Ja kiedys tez tak chciałem zrobić, ale nie potrafiłem rozebrać tego zaworka. Kupiłem nową oryginalną pompkę w ASO Citroena za jakieś 50 zł... :)

w Megane II jest dokładnie tak samo, ściąłem nadmiar gumy i zaworek chodzi dobrze już piąty rok :D Francowate to jednak specyficzne samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.