Skocz do zawartości

Stag4 Qbox Basic kilka pytań


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ten sterownik ma w ustawieniach "dotrysk" benzyny powyżej pewnych wartości obrotowych?

Jeśli ma, to czy istnieje możliwość wyłączenia tego ustrojstwa?

Jaką temperaturę przełączania na LPG powinienem mieć ustawioną?

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik ma w ustawieniach "dotrysk" benzyny powyżej pewnych wartości obrotowych?

 

 

ma

 

 

Jeśli ma, to czy istnieje możliwość wyłączenia tego ustrojstwa?

 

 

istnieje

 

 

Jaką temperaturę przełączania na LPG powinienem mieć ustawioną?

 

 

min. 30 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przełączanie na 25st., a i na 15st. znajomy śmiga i bez problemu przy Barracudach to działa. 30st. to lekka rozrzutność.

 

W lecie praktycznie od razu przełącza się na LPG a w zimie nie zaszkodzi jak przejadę 500 m więcej na noPb. Oczywiście można obniżyć, każdemu wg. potrzeb :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Czy ten sterownik ma w ustawieniach "dotrysk" benzyny powyżej pewnych wartości obrotowych?

Jeśli ma, to czy istnieje możliwość wyłączenia tego ustrojstwa?

Jaką temperaturę przełączania na LPG powinienem mieć ustawioną?

Pozdrawiam,

Szymon

Siemanko.

Co by nie zaśmiecać pytanko. Mam tego Qboxa w Renault Espace 2.0T i spalanie oscyluje w granicach 15-17L czasem nawet 18. Czy to nie za dużo? Ja wiem że zależy jak się śmiga ale chyba 18L to przy takim aucie to chyba stanowczo za dużo?  :hmm: Jak uważacie?? Ja myślę że max 14L powinno być oki, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Qboxa w Renault Espace 2.0T i spalanie oscyluje w granicach 15-17L czasem nawet 18. Czy to nie za dużo?

 

Trochę za dużo. Też mam ten silnik, tyle że w Scenicu i przy naprawdę spokojnej trasie potrafię zejść na 8,5 l. Max. jaki udało mi się osiągnąć to 12 l, ale przy pełnym ogniu jestem pewny że spali więcej. Mam Qboxa, barracudy i ACR250 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo. Też mam ten silnik, tyle że w Scenicu i przy naprawdę spokojnej trasie potrafię zejść na 8,5 l. Max. jaki udało mi się osiągnąć to 12 l, ale przy pełnym ogniu jestem pewny że spali więcej. Mam Qboxa, barracudy i ACR250 chyba.

Mi też się wydaje że troszkę za dużo pali. Na początku jak ze dwa razy mi się trafiło ze spalił ponad 20L to byłem załamany. Instalacja ma koło 10 tys km jakieś  miesiące. Gazownik tam grzebał i twierdzi że jest wszystko oki.  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że troszkę za dużo pali. Na początku jak ze dwa razy mi się trafiło ze spalił ponad 20L to byłem załamany. Instalacja ma koło 10 tys km jakieś  miesiące. Gazownik tam grzebał i twierdzi że jest wszystko oki.  :nie_wiem:

Witajcie!

Czy w 2.0T jest przepływomierz? Zerknijcie na niego, w Sorento 2,4 jak mi padł, to spalanie z 14 poszło na 27l na 100km  :facepalm:

Dadatkowo czyszczenie przepustnicy, sprawdzenie filtra i układu dolotowego, czy wszystkie złączki i opaski zaciśnięte,

standardowo świece oraz sondy lambda do sprawdzenia na kompie no i prozaiczna kwestia, ciśnenie w ogumieniu  :swinka:  :oki:

Sorento po wymianie przepływki po przejechaniu 1500km spala jakieś 12,5l lpg na 100km, czyli nawet mniej niż przed wymianą, kiedy to działało  :oki:

Pozdrawiam  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy w 2.0T jest przepływomierz? Zerknijcie na niego, w Sorento 2,4 jak mi padł, to spalanie z 14 poszło na 27l na 100km  :facepalm:

Dadatkowo czyszczenie przepustnicy, sprawdzenie filtra i układu dolotowego, czy wszystkie złączki i opaski zaciśnięte,

standardowo świece oraz sondy lambda do sprawdzenia na kompie no i prozaiczna kwestia, ciśnenie w ogumieniu  :swinka:  :oki:

Sorento po wymianie przepływki po przejechaniu 1500km spala jakieś 12,5l lpg na 100km, czyli nawet mniej niż przed wymianą, kiedy to działało  :oki:

Pozdrawiam  :piwko:

Przepustnice czyściłem bo miałem problem z paleniem . Czy ma przepływkę hmmm chyba ma  :hmm:

Posprawdzam jeszcze raz wszystko. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest faktycznie wysokie spalanie. mój scenic 2,0 t pali mi max. 11,5-12 l LPG, przy oszczędnej jeździe ok. 9 l. Twój wynik jest niepokojący. Od września 15 roku mam blue boxa na herculesach i silverze i spalanie mam stabilne z uwzględnieniem oczywiście zimy. Ale zima w tym roku licha...Ciśnij gazownika. Koniecznie.

post-195107-0-28245000-1455960264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest faktycznie wysokie spalanie. mój scenic 2,0 t pali mi max. 11,5-12 l LPG, przy oszczędnej jeździe ok. 9 l. Twój wynik jest niepokojący. Od września 15 roku mam blue boxa na herculesach i silverze i spalanie mam stabilne z uwzględnieniem oczywiście zimy. Ale zima w tym roku licha...Ciśnij gazownika. Koniecznie.

Będę cisnął. Sprawdzę mu spalanie na benzynie i będę miał asa w rękawie.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przy okazji wizyty u gazownika spotkałem klienta z takim espacem 2.0T + automat i mówił, że po mieście (Warszawa) pali mu do 17l

a jak spalanie na LPG ma się do spalania na noPB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu podjechałbym do innego gazownika, żeby mieć alternatywną opinię - nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ale jak Ci mówi gość, że nie widzi problemu, Ty mówisz, że szczelność jest to chyba najprostsza droga do skrócenia tematu. Masz innego gazownika, z którym możesz przegadać temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej i najlepiej to byłoby sprawdzić podczas jazdy po AFR

wszystko by się zapewne rozwiązało

 

a może jeszcze jedna rzecz...

ostatnio gadałem ze znajomkiem, który grzebie sobie w instalacjach i powiedział mi tyle, że czasami warto odpiąć klemy tak, żeby wyzerować komputer samochodu a później na samej benzynie pojeździć 30-60 minut...

ponoć jak jest źle ustawiona instalacja to komputer noPB może się też źle przyuczać do dawkowania paliwa i stąd później większe problemy na LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.