Skocz do zawartości

[Budujemy z AK]


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież opis poszczególnych instalacji musi zawierać taki dokument inaczej nie zostanie wydane PnB. Dlatego dopytuję, bo mój za 4k ma więc taki za 25 to musiałby obrazkowo ze strzałeczkami co gdzie podłączyć do samodzielnego montażu być przygotowany :)

Właśnie zajrzałem do projektu, instalacje elektryczne rozpisane łącznie z rysunkiem, zrobione przez uprawnionego mgr.inż należącego do mazowieckiej izby jakiejśtam, sanitarne podobnie. Projekt dostałem już z dołączonymi przez nich oświadczeniami, spięty gotowiec do oddania do urzędu, nawet jak wspominałem interesował mnie tylko odbiór, bo po podpisaniu go trafił do urzędu rękoma wykonawcy. :)

Ja wiem, że ceny w Wawie niektórych usług windują na maxa, tak wygląda biznes. Biuro przy Marszałkowskiej, czy Jerozolimskich kosztuje więcej aniżeli pracownia w swoim domu. Nie jest to dla mnie nowość, tylko niech ktoś inny nie pisze, że nie da się taniej, w momencie gdy się da. Do typa trafiłem z polecenia ludzi, co brali od niego wcześniej i byli zadowoleni, z resztą działając na terenie jednego powiatu nie może liczyć na fuszerkę, bo by nie pociągnął od lat 80 tych w branży :)

 

Projekty branżowe nie są potrzebne do PnB. Nie wiem co ma twój projekt, ale widziałem kolegi i porównałem do mojego gotowego i był na wysokim poziomie a różnic może być sporo, szczególnie przy bardziej skomplikowanym domu, np u mnie ok 50 stron to sama konstukcja, opis jak pociąć te 10ton stali. Jak spawać kotwy, jak montować barierki, jak zrobić konstrukcję lukarny, gdzie umieszczać przepusty, itd.

 

 

Aha kolegi biuro architektoniczne było z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aha kolegi biuro architektoniczne było z Bydgoszczy.

 

Ale kolega z okolic Wawy?

Bo dziwnym trafem cena za tą samą usługę rośnie wraz z przybliżaniem się do stolicy. :phi:

Koleżance spodobała się nasza kuchnia, odpowiadała jej cena, materiały, zatem poleciliśmy jej firmę co nam robiła, do mniejszej kuchni dostała wycenę 6 tys większą niż my  :hehe:

Paru osobom spodobały się nasze schody, wycena dla warszawki i przywarszawia-+50%, a bo trzeba 3-4 razy podjechać, a  bo to a bo tamto. :)

No i jedni będą zadowoleni z usługi i ceny, a inni zrażą się do takich firm.

A te firmy mają zleceń kupę z okolicy, zatem pod stolicę pojadą jak mają odpowiednio więcej $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega z okolic Wawy?

Bo dziwnym trafem cena za tą samą usługę rośnie wraz z przybliżaniem się do stolicy. :phi:

Koleżance spodobała się nasza kuchnia, odpowiadała jej cena, materiały, zatem poleciliśmy jej firmę co nam robiła, do mniejszej kuchni dostała wycenę 6 tys większą niż my  :hehe:

Paru osobom spodobały się nasze schody, wycena dla warszawki i przywarszawia-+50%, a bo trzeba 3-4 razy podjechać, a  bo to a bo tamto. :)

No i jedni będą zadowoleni z usługi i ceny, a inni zrażą się do takich firm.

A te firmy mają zleceń kupę z okolicy, zatem pod stolicę pojadą jak mają odpowiednio więcej $$$

 

To nie tak, taki projekt to masa roboty i obliczeń. Jak go zobaczyłem to zrozumiałem za co jest ta cena. Poza tym też słyszałem o cenach od 10kzł w górę za projekt indywidualny. Ja wolałem zapłacić za gotowiec, gdzie ten koszt był rozdzielony na wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, taki projekt to masa roboty i obliczeń. Jak go zobaczyłem to zrozumiałem za co jest ta cena. Poza tym też słyszałem o cenach od 10kzł w górę za projekt indywidualny. Ja wolałem zapłacić za gotowiec, gdzie ten koszt był rozdzielony na wielu.

 

No pracy jest, natomiast tak jak piszę-nie wszędzie są takie ceny i ja miałem zrobiony za "czwóraka" :) Dziś chciałem Kaizena uraczyć, no ale po telefonie okazało się, że tylko na mój obecny powiat działają, bo mają tyle zleceń. 

Tak to wygląda, niedawno ktoś sugerował, że tyle co za instalkę gazową do auta (1700zł), że to niemożliwe i się nie da, a warsztat duży i robi właśnie po tyle :)

Za szynkę w mięsnym płacę 18zł za tą samą w Legionowie płaciłem 27zł, jak myślisz, na Legionowo wykonana była z czegoś innego?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pracy jest, natomiast tak jak piszę-nie wszędzie są takie ceny i ja miałem zrobiony za "czwóraka" :) Dziś chciałem Kaizena uraczyć, no ale po telefonie okazało się, że tylko na mój obecny powiat działają, bo mają tyle zleceń. 

Tak to wygląda, niedawno ktoś sugerował, że tyle co za instalkę gazową do auta (1700zł), że to niemożliwe i się nie da, a warsztat duży i robi właśnie po tyle :)

Za szynkę w mięsnym płacę 18zł za tą samą w Legionowie płaciłem 27zł, jak myślisz, na Legionowo wykonana była z czegoś innego? ;)

 

Mój tata robił kiedyś projekty, powiedzial, że z tym co widział i z moim jest tyle roboty, że poniżej 10kzł to nie opłacalne a mieszka w małej miejscowości  a przestał robić, bo miał dość konkurowania z emerytami po technikum co robią projekty poniżej kosztów, bo taki mają limit w ZUSie. Sam by tez musiał zlecić podwykonanie dokumentacji branżowej dla pozostałych dziedzin jak elektryka, ogrzewanie wod-can, wentylacja, itp

Jak chcesz to daj nr do twojego biura projektowego zadzwonię zapytam za ile by zrobił mój projekt, przedstawię mu zakres jaki mnie interesuje .. choć zapewne na tel nie dostanę ceny.

 

Instalacja gazowa to inna kwestia, bo nie ma tam tyle roboty, poza tym znajdź mi taką za 500zł (proporcjonalniedo różnic) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak chcesz to daj nr do twojego biura projektowego zadzwonię zapytam za ile by zrobił mój projekt, przedstawię mu zakres jaki mnie interesuje .. choć zapewne na tel nie dostanę ceny.

 

Z ceną przez tel niewiele ugrasz, mi powiedział gdy wspomniałem, że byłem ich klientem, powiedział , że od 3.5 tys za proste konstrukcje, jak wspomniałem, że pod Wawą to tylko wspomniał, że to nie, robią tylko dla powiatu bo mają dużo zleceń, co powiat to inne regulacje, a tu wiedzą co ma być i idzie zazwyczaj bez poprawek albo z niewielkimi.

 


Instalacja gazowa to inna kwestia, bo nie ma tam tyle roboty, poza tym znajdź mi taką za 500zł (proporcjonalniedo różnic)

 

Ale co mam Ci znaleźć i dlaczego miałbym to robić?:) Ja nie kwestionuję tych cen co podajesz, przecież skoro ktoś płaci tyle to znaczy, że rynek na to jest, widocznie temu mojemu nikt nie chciał po 25 tysi płacić  :hehe:  A może nikt takich skomplikowanych domów w tym powiecie nie robi  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.