Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dziwna praca silnika 1.1 SPI w Seicento

Featured Replies

Napisano

Seicento 1.1 SPI, zagazowana, 23 kkm. Silnik na wolnych obrotach wyczuwalnie sie trzesie (czuc to np. na kierownicy), na wyzszych obrotach wszystko ok. Objaw ten wystepuje na gazie i na bezynie. Przez zainstalowaniem gazu bylo to samo. Objaw wyglada jak "wypadajace" zaplony. Wymienilem kable WN, swiece, filtr powietrza, olej, filtr oleju, filtr paliwa (niedawno kupilem to auto) i nic sie nie zmienilo. Bylem z samochodem u mechanika i twiedzi, ze te silniki maja kiepski kolektor wydechowy i na wolnych obrotach pracuja bardzo niekulturalnie. Inny mechanik twierdzi, ze jednak cos jest nie tak (moze komputer, zawory lub cos innego).

Moze ktos ma 1.1 SPI w Seicento i moze opisac jak jego silnik sie zachowuje, lub ma pomysl, co to moze byc ?

Z gory dziekuje za pomoc

Napisano

> Seicento 1.1 SPI, zagazowana, 23 kkm. Silnik na wolnych obrotach

> wyczuwalnie sie trzesie (czuc to np. na kierownicy), na

> wyzszych obrotach wszystko ok. Objaw ten wystepuje na gazie i

> na bezynie. Przez zainstalowaniem gazu bylo to samo. Objaw

> wyglada jak "wypadajace" zaplony. Wymienilem kable WN,

> swiece, filtr powietrza, olej, filtr oleju, filtr paliwa

> (niedawno kupilem to auto) i nic sie nie zmienilo. Bylem z

> samochodem u mechanika i twiedzi, ze te silniki maja kiepski

> kolektor wydechowy i na wolnych obrotach pracuja bardzo

> niekulturalnie. Inny mechanik twierdzi, ze jednak cos jest

> nie tak (moze komputer, zawory lub cos innego).

> Moze ktos ma 1.1 SPI w Seicento i moze opisac jak jego silnik sie

> zachowuje, lub ma pomysl, co to moze byc ?

> Z gory dziekuje za pomoc

Przywitaj sie i uzupełnij profil ok.gif

Napisano

Chyba masz za duzo kasy skoro jak coś nie gra to od razu wymieniasz pół auta. I gdzie Ty kupiłeś nowego SPI? Bo po 20kkm to chyba nie jest uzywka?

Napisano
  • Autor

> Przywitaj sie i uzupełnij profil

Przepraszam :-)

Witam, mam na imie Adam, mam 23 lata, mieszkam w Łodzi i od 2 tygodni jestem posiadaczem bialego SC 1.1 SPI.

P.S. Juz uzupelniam profil

Napisano
  • Autor

> Chyba masz za duzo kasy skoro jak coś nie gra to od razu

> wymieniasz pół auta. I gdzie Ty kupiłeś nowego SPI? Bo po

> 20kkm to chyba nie jest uzywka?

Nie mam sporo kasy (auto mam w 4 letnim kredycie), a te "pol" auta to chyba nic dziwnego. Z tego co wiem, to jest taka niepisana zasada, ze olej, filtry, swiece i inne podstawowe elementy eksploatacyjne wymienia sie od razu po zakupie auta.

Auto jest z 08'1999 wiec nie taka znowu "nowka"

Napisano

> Przepraszam :-)

> Witam, mam na imie Adam, mam 23 lata, mieszkam w Łodzi i od 2

> tygodni jestem posiadaczem bialego SC 1.1 SPI.

> P.S. Juz uzupelniam profil

WITAJ grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifwaytogo.gif

Napisano

> Nie mam sporo kasy (auto mam w 4 letnim kredycie), a te "pol" auta

> to chyba nic dziwnego. Z tego co wiem, to jest taka niepisana

> zasada, ze olej, filtry, swiece i inne podstawowe elementy

> eksploatacyjne wymienia sie od razu po zakupie auta.

> Auto jest z 08'1999 wiec nie taka znowu "nowka"

W cztery lata zrobiłeś tylko 20 kkm confused.gificon_eek.gif Ja mam tyle po pół roku 001.gif

Napisano
  • Autor

> W cztery lata zrobiłeś tylko 20 kkm Ja mam tyle po pół roku

Nie, ja autem zrobilem ok. 700 km. Mam je dopiero od 2 tygodni. Ale zgodnie z fakturami i wpisami w ksiazce serwisowej kobitka w 1 roku eksploatacji zrobila ok 3500 km :-) Pozniej troche wiecej, ale 23 kkm na ponad 4 lata to i tak malo.

Napisano

> Nie, ja autem zrobilem ok. 700 km. Mam je dopiero od 2 tygodni.

> Ale zgodnie z fakturami i wpisami w ksiazce serwisowej

> kobitka w 1 roku eksploatacji zrobila ok 3500 km :-) Pozniej

> troche wiecej, ale 23 kkm na ponad 4 lata to i tak malo.

A Kupiles go w AutoParntnerze czy Jakos z Ogloszenia??

Napisano

> Nie, ja autem zrobilem ok. 700 km. Mam je dopiero od 2 tygodni.

> Ale zgodnie z fakturami i wpisami w ksiazce serwisowej

> kobitka w 1 roku eksploatacji zrobila ok 3500 km :-) Pozniej

> troche wiecej, ale 23 kkm na ponad 4 lata to i tak malo.

Po cholere takiej samochód, nie rozumiem. niewiem.gif

Napisano
  • Autor

> Po cholere takiej samochód, nie rozumiem.

Ja tez nie, ale to nic nowego - kobiety sa dziwne smile.gif niegdy ich nie rozumiem.

Napisano
  • Autor

> No To juz Jasne, a za ile jesli mozna wiedziec i jak awersja tego

> SC??

> POzdro

No coz, na klapie jest S. Wyposazenie to elek. szyby, radyjko i poducha dla kierowcy. Nie ma za to centralnego frown.gif Poza tym troche bida - tylna klapa otwierana tylko z kluczyka, brak obiegu wewnetrznego wentylacji, brak zapalniczki itp. Za to w srodku nigdy nie widzialem takiego czystego samochodu - doslownie jak z fabryki.

Cena to 14.800 zl

Wydaje mi sie, ze nie przeplacilem, jak myslicie ?

Napisano

> No coz, na klapie jest S. Wyposazenie to elek. szyby, radyjko i

> poducha dla kierowcy. Nie ma za to centralnego Poza tym

> troche bida - tylna klapa otwierana tylko z kluczyka, brak

> obiegu wewnetrznego wentylacji, brak zapalniczki itp. Za to w

> srodku nigdy nie widzialem takiego czystego samochodu -

> doslownie jak z fabryki.

> Cena to 14.800 zl

> Wydaje mi sie, ze nie przeplacilem, jak myslicie ?

normalna cena - ale za to wielki plus za przebieg

pzdr

Napisano

> No coz, na klapie jest S. Wyposazenie to elek. szyby, radyjko i

> poducha dla kierowcy. Nie ma za to centralnego Poza tym

> troche bida - tylna klapa otwierana tylko z kluczyka, brak

> obiegu wewnetrznego wentylacji, brak zapalniczki itp. Za to w

> srodku nigdy nie widzialem takiego czystego samochodu -

> doslownie jak z fabryki.

> Cena to 14.800 zl

> Wydaje mi sie, ze nie przeplacilem, jak myslicie ?

zA 99 wydaje sie w normie jesli mowisz ze fabryka jeszcze pachnie, ale zeby tylko ten przebieg byl wiarygodny i autko ni euderzone to Ci bedzie sluzyc smile.gif tylko delikatnie na dziurkach biglaugh.gif

Napisano
  • Autor

> ale zeby tylko ten przebieg byl wiarygodny i autko ni

Wydaje mi sie, ze jest wiarygodny - no chyba, ze poprzedniemu wlascicielowi chcialo sie falszowac kilka faktur, na ktorych jest data i przebieg (wymiany oleju, regulacje w ASO).

Ok. 12:00 mam 30 min. przerwe sniadaniowa w pracy, to pojde do autka z obrotomierzem i sprawdze te wolne obroty. Jak tylko bede je znal, to napisze na forum, bo ten "trzesacy sie" silnik to dosc dziwny objaw.

Napisano

Nie wiem jak SPI ale moje MPI telepało sie tak na wolnych obrotach od nowości. Jak miałem otwartą maskę to aż podrygiwała :-) Zgłaszałem to w ASO podpinali go pod komputer i twierdzili, że to normalka.

Przyzwyczaić się można do tego.

Napisano
  • Autor

Obroty wynosza ok. 900 rpm, czyli chyba w normie.

Napisano

> Obroty wynosza ok. 900 rpm, czyli chyba w

> normie.

mam takie same ok. 900 rpm ok.gif

Napisano

Zaworki chyba niestety do regulacji zlosnik.gif

U mnie skakała cała buda i warczał jak traktor zlosnik.gif ale swoją drogą po 20kkm regulacja zaworów to troszku dziwne spineyes.gif ale możliwe biglaugh.gif

Napisano

> No coz, na klapie jest S. Wyposazenie to elek. szyby,

> radyjko i poducha dla kierowcy. Nie ma za to

> centralnego Poza tym troche bida - tylna klapa

> otwierana tylko z kluczyka, brak obiegu

> wewnetrznego wentylacji, brak zapalniczki itp. Za

> to w srodku nigdy nie widzialem takiego czystego

> samochodu - doslownie jak z fabryki.

> Cena to 14.800 zl

> Wydaje mi sie, ze nie przeplacilem, jak myslicie ?

'S'ki są najlepsze a w dodatku jakie szybkie zlosnik.gif

Napisano

U mnie są podobne objawy (CC1.1), czasami gdy wrzucę luz na trasie lubi nawet zgasnąć. Doradzono bym najpierw ustawił zawory (koszt z płytkami ok 150-200 zł).

Napisano

ja takie objawy mam w moim sc 1.1 MPI gdy nierozgrzeje go rano na beznynie tylko odrazy przelacze na gaz, chodzi wtedy jak kosiarka, caly sie trzesie na wolnych obrotach, jak sie rozgrzeje to juz spox chodzi smile.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.