Skocz do zawartości

Żywotność silnika 1.0 12v ?


michalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy ja pytam o opinie, bo wszyscy wszędzie mówią ze do bani ten silnik, 3 cylindry itd. a Ja mam Corse B 1999r , przy 116 kkm założony gaz, wczoraj na liczniku pykło 300 kkm i wszystko jest ok. Nigdy nie było nic z silnikiem robione poza oczywistą wymianą świecc, Sprzęgło od nowości, skrzynia itd nic jeszcze nie było ruszane a moim zdaniem autko w dobrej kondycji. Dodam, że średnio o niego dbam, myty 2-3 razy w roku, olej co 15-17 kkm wymieniany i wiadomo w razie potrzeby jakieś tam gumowe elementy zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

no i chyba sprawdził tą kompresje że umilkł :)

HEHE nic nie umilkł :) na wakacjach jest w Grzybowie, Opelik stoi u "lekarza" aktualnie i po powrocie dowiem się co go boli z tym wibrowaniem, Było polecenie sprawdzenia kompresji na cylindrach także po niedzieli dam znać co i jak;) Ale co by nie było to 300 kkm bez praktycznie żadnej ingerencji z czego 180 kkm na lpg. No i dodam że żona codziennie do pracy nim jeździ z Brennej do Bielska robiąc 35 km w jedną stronę. 

Edytowane przez szwagier85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam

znajomy ma astre H z 1.4 na łańcuchu, auto 5 letnie z przebiegiem 54000km kupione jako nowe bez LPG nie katowame (podeszły wiek).

Łańcuch stuka a w ASO (tak gość jeździ do ASO co roku na przegląd) mu mówią "spokojnie, w tych silnikach pasek się wymienia co 120kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łańcuch jak się tam trzyma? Znam pacjenta co w Corsie C 1.0 12v wymienia łańcuch co 60kkm.

Samochód w domu od początku czyli 99r i jak dotąd pasek nie wymieniany. A z awarii które pamiętam:

-przepływomierz ( 150 zł )

-taśma pod kierownicą ( 120 zł ) 

- 2 x czujnik ciśnienia oleju ( 2 x 60 zł)

- czujnik położenia wału korbowego ( 150 zł ) 

No i wiadomo standardowo hamulce ( bębny przy o 220 kkm), amortyzatory, wydech 2x ( strasznie szybo gnije ) i świece 2 x.

Chyba więcej grzechów nie pamiętam :)

No i ogólnie części są w śmiesznych cenach, niedawno żona urwała lusterko i za nowy kompletny zamiennik zapłaciłem 17 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.