Skocz do zawartości

Przed tynkiem mozaikowym - cokół


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Parę pytań mam, bo patrząc po archeo, trochę ludzi już cokoły tynkiem mozaikowym robiło.

1. kawałek cokołu mam za grubo nałożony klej na styrodurze i popękał - zrywać i nakładać nowy? (nie pamiętam, czy już nie pytałem)

2. część cokołu pokrytego klejem z zatopioną siatką będzie poniżej poziomu gruntu (cokół obsypany będzie prawdopodobnie 10-15cm warstwą drobnych otoczaków, a pod nią piasek) - klej poniżej jakoś zabezpieczyć (np. hydroizolacją na fundamenty, dwuskładnikową hydroizolacją, mineralną), czy odciąć, zerwać i czymś zabezpieczyć?

3. jaki tynk mozaikowy kupic? da się jednokolorowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań mam, bo patrząc po archeo, trochę ludzi już cokoły tynkiem mozaikowym robiło.

1. kawałek cokołu mam za grubo nałożony klej na styrodurze i popękał - zrywać i nakładać nowy? (nie pamiętam, czy już nie pytałem)

2. część cokołu pokrytego klejem z zatopioną siatką będzie poniżej poziomu gruntu (cokół obsypany będzie prawdopodobnie 10-15cm warstwą drobnych otoczaków, a pod nią piasek) - klej poniżej jakoś zabezpieczyć (np. hydroizolacją na fundamenty, dwuskładnikową hydroizolacją, mineralną), czy odciąć, zerwać i czymś zabezpieczyć?

3. jaki tynk mozaikowy kupic? da się jednokolorowy?

 

Jak to popękał - była siatka ?

Jak od wilgoci coś się stanie poniżej gruntu to co Ci do tego i tak nie będzie widąć. To nie apteka, nigdy gruntu czy opaski nei zrobisz od linijki. Wilgoć, jak masz zabezpeiczenie fundamentow i tak nei dojdzie podciagnać po styro też nie podejdzie.

IMHo jednostajny  bedzie monotonny i brzydki, musza być kamyczki. U mnie chyba jest jedno oznaczenie koloru, ale wygląda optcyznei jak nie jedno i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamówić jeden kolor chociaż to będzie nuda.

Receptury mają swoje nazwy (symbole), ale możesz zmienić jej proporcje. Np. w recepturze masz po 33% trzech kolorów, a możesz zamówić przykładowo 50/30/20. Wtedy kolor całości będzie znacznie się różnił od tego na wzorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to popękał - była siatka ?

Tak, siatka nie popekala, ale nakladali szlichte na kilka razy, bo nierowno bylo i chyba za grubo. Powstaly wykwity soli i popekal.

Jak od wilgoci coś się stanie poniżej gruntu to co Ci do tego i tak nie będzie widąć. To nie apteka, nigdy gruntu czy opaski nei zrobisz od linijki. Wilgoć, jak masz zabezpeiczenie fundamentow i tak nei dojdzie podciagnać po styro też nie podejdzie.

Podciagnie kapilarnie sam klej, w ktorym jest zatopiona siatka - i to podciagnie pod tynk mozaikowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, siatka nie popekala, ale nakladali szlichte na kilka razy, bo nierowno bylo i chyba za grubo. Powstaly wykwity soli i popekal.

Podciagnie kapilarnie sam klej, w ktorym jest zatopiona siatka - i to podciagnie pod tynk mozaikowy.

No nie wiem, czy podciągnie. Nie spotkałem się aby to odcinać, tam zresztą nie powinno być wody, opaska musi być wyżej terenu a potem spadek od domu. Jeżeli teren podmokły to powinien być dren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porzadku, jesli robisz cokol od poczatku pod docelowy poziom gruntu. U mnie niestety zrobiony jest od 20 do 40cm ponizej docelowego poziomu gruntu (bedzie podsypywane).

 

U mnie podobnie było, zrobili mniejwięcej jak był grunt, było to 2 lata temu. Teraz dopiero zrobiłem opaskę i gdzie trzeba było dosypaliśmy podsypki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.