Skocz do zawartości

Ściereczka


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś kupiłem w Kauflandzie na dziale motoryzacyjnym ściereczkę do wycierania auta. Ściereczka była bardzo dobra do wycierania auta po myciu do sucha. Wystarczyło raz przetrzeć i było wytarte prawie do sucha nie to co te sztuczne irchy że jedziesz 10 razy i wciąż mokre. Ściereczka była jakby "gumowana" przy wycieraniu lakieru była "tępa", kupiłem ją w plastikowej przezroczystej tubie. Na opakowaniu było napisane żeby nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia jednak jak wyschła to była sztywna jak deska ale wystarczyło trochę wody i odzyskiwała swoje właściwości.

Ktoś coś może wie jak ta ściereczka się nazywa albo co to za "tworzywo,materiał"?

Poluję dalej w Kauflandzie ale jej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2016 o 17:54, mokrii napisał:

Mikrofibra sie to nazywa ;)

klaptaptap

Chyba nie. Mikrofibrę ostatnio kupiłem to wyglądała jak ręcznik a tamta była gładka. To nie był zwykły materiał.

 

Dnia 1.05.2016 o 17:44, Kenickie napisał:

Szukaj w marketach, robi to Jan Niezbędny czy inna Anna Zaradna. Takie gąbkowate, pakowane z reguły po 3. Wilgotne w standardzie.

To nie to.

 

Dnia 1.05.2016 o 17:58, Vadero napisał:

Rysuje to strasznie lakier.

Zwykla mikrofibre, grubą i duzą se kup

Czemu rysuje? Nie zauważyłem podczas używania żeby rysowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię "nieboszczyka". Wreszcie udało mi się znaleźć moją ściereczkę. Jest to ściereczka PVA. Przez przypadek znalazłem w Mrówce. Zapamiętałem nazwę i zakupiłem dwie przez internet. Są super, polecam. O wiele lepsze niż mikrofibra czy ircha. 

n4cwux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki:

http://detailingshop.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Silk-Dryer-70x90cm/1616

 

I taki:

http://detailingshop.pl/pl/p/GYEON-Q2M-BOA-Soft-Wipe-Towel-60x40cm/1341

 

Tego drugiego używam najczęściej, gruby, mięsisty. Dobry i do szybkiego przetarcia lakieru, jak i do docierania wosków, QD.

 

Do osuszania dobre są też ręczniki tzw. waflowe.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestować 20zł w ręcznik do osuszania karoserii/lakieru-szyb o nazwie Fluffy dostępny na rynku od minimum 8lat. 

Wymiary 60x90 gramatura 450 g/m2, mega miękki ręcznik mikrofibrowy o bardzo dużej chłonności wody, nie wspominając, że nie robi mikro rysek;]

 

1.jpg.9058085c5cf55f074ab5b8de5fcac805.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 15:10, dawiddawidowski napisał:

Warto zainwestować 20zł w ręcznik do osuszania karoserii/lakieru-szyb o nazwie Fluffy dostępny na rynku od minimum 8lat. 

Wymiary 60x90 gramatura 450 g/m2, mega miękki ręcznik mikrofibrowy o bardzo dużej chłonności wody, nie wspominając, że nie robi mikro rysek;]

Mam taki i po pierwsze, jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt duzy, a przez to niewygodny, a po drugie szalu jakos nie robi ;]

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszcz napisał:

Mam taki i po pierwsze, jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt duzy, a przez to niewygodny, a po drugie szalu jakos nie robi ;]

 

pozdr.

w tych pieniądzach najlepszy;] Łatwo go stjunować żeby był mniejszy i praktyczniejszy:phi:

male_1d24fa1311abe2a727f5c2b9c62f.jpg.a4122aa9d34b2977dc1ba01d680338f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawiddawidowski napisał:

w tych pieniądzach najlepszy;] Łatwo go stjunować żeby był mniejszy i praktyczniejszy:phi:

 a gdzie je sprzedają po 2 dychy, bo wszędzie widzę 30-40 zeta za sztukę? Do tego ponoć różne firmy go robią i nieco sie różni:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, volf6 napisał:

 a gdzie je sprzedają po 2 dychy, bo wszędzie widzę 30-40 zeta za sztukę? Do tego ponoć różne firmy go robią i nieco sie różni:hmm:

kupowałem w sklepie detalingowym równo rok temu:phi: Są też z większą gramaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dawiddawidowski napisał:

kupowałem w sklepie detalingowym równo rok temu:phi: Są też z większą gramaturą

Znaczy podrożały;]

Czy tę ścierkę się wyrzyna czy musi być sucha by spełniała zadanie? Chodzi mi o to, ze jak nie da rady osuszyć całego auta to mogę ją wycisnąć z nadmiaru wody i dalej osuszać czy trzeba brać druga suchą:hmm:

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

Znaczy podrożały;]

Czy tę ścierkę się wyrzyna czy musi być sucha by spełniała zadanie? Chodzi mi o to, ze jak nie da rady osuszyć całego auta to mogę ją wycisnąć z nadmiaru wody i dalej osuszać czy trzeba brać druga suchą:hmm:

z moich obserwacji zbiera w sobie do 2litrów wody - przynajmniej taką ilość max. udało mi się wykręcić do wiaderka podczas testów. 

Sajczęto i Matiza osuszam jednym ręcznikiem bez konieczności wykręcania, jedynie okres zimowy gdzie woda nie odparowuje powoduje, że w połowie osuszania drugiego muszę wykręcić z nadmiaru wody.

Gabarytowo jeden ręcznik wystarcza na osuszenie całej kasty Vento  lub Sandero. Na większych gablotach Fluffiego nie testowałem:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.