Skocz do zawartości

Wymeldowanie auta z Niemiec? Szybkie pytanie


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie. Byłem w weekend w DE po auto. Autko od znajomego. Klasycznie mały duży Brief + umowa. Na małym jest pieczątka außerbetriebsetzung czyli że wymeldowany ale nie ma żadnej daty mimo że autko wymeldowane było 6.05.2016. Ostatni raz sprowadzałem autko daaaawno temu i nie pamiętam czy musi być tam data czy wystarczy sama pieczątka? Autko jest z Wachtbergu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy , chciałem online  wypełnić formularz akc u , i zapłacić akcyzę , wszedłem na strone https://puesc.gov.pl , jest tam do wypełnienia ten formularz , i jest tam na poczatku rubryka nr dokumentu , niech mi ktoś powie skad ja mam wiedzieć jaki to nr dokumentu ? , i co to jest Numer powiązanego dokumentu ZPNW:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy , chciałem online  wypełnić formularz akc u , i zapłacić akcyzę , wszedłem na strone https://puesc.gov.pl , jest tam do wypełnienia ten formularz , i jest tam na poczatku rubryka nr dokumentu , niech mi ktoś powie skad ja mam wiedzieć jaki to nr dokumentu ?

 

Przeczytaj uważnie

 

 

Numer dokumentu który nadaje podatnik składa się z 19 znaków [0-9][A-Z]

 

Ja wpisuję nr pesel, same zera i kolejny numer auta. ;] czyli u mnie PESEL00000001 ale możesz wpisać co chcesz. Na początku też tego nie jarzyłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy , chciałem online  wypełnić formularz akc u , i zapłacić akcyzę , wszedłem na strone https://puesc.gov.pl , jest tam do wypełnienia ten formularz , i jest tam na poczatku rubryka nr dokumentu , niech mi ktoś powie skad ja mam wiedzieć jaki to nr dokumentu ? , i co to jest Numer powiązanego dokumentu ZPNW:

 

1234567891234567891 a potem na końcu zmieniam tylko 2,3,4,5,6,....:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz jak chcesz ;] do obliczenia akcyzy podajesz wartość auta a nie kwotę zakupu.


oki , a ten zpnw to co z tym zrobic

 

nic

 


i jak mam cenę  w euro to wg dzisiejszego kursu  obliczyć podstawę?

 

wpisujesz wartość auta, a nie kwotę zakupu. :ok: ja zawsze liczę składkę oc/ac w mbanku i wpisuję do deklaracji niższą wartość. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki , a ten zpnw to co z tym zrobic , i jak mam cenę  w euro to wg dzisiejszego kursu  obliczyć podstawę?

 

Jaki zpnw?(robiłem dziś 5 akcyz ale nie wiem o czym mowa). Euro licz z dnia kiedy powstał obowiązek, wpisz sobie w googla "kurs euro z dnia ..." i ci wyskoczy z nbp wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz jak chcesz ;] do obliczenia akcyzy podajesz wartość auta a nie kwotę zakupu.

 

 

nic

 

 

 

 

wpisujesz wartość auta, a nie kwotę zakupu. :ok: ja zawsze liczę składkę oc/ac w mbanku i wpisuję do deklaracji niższą wartość. :ok:

 

To niekoniecznie dobra rada, bo:

-jak się wytłumaczysz jak karzą Ci przedstawić dowód zakupu (a mogą)

-płacąc tak jak na fakturze robi się to legalnie, najwyżej podniosą stawkę jak im się nie spodoba, zatem pisanie na umowie 1 eur a potem kombinacje to głupota, zawsze wpisuję kwoty z umów, jedne przechodzą, inne nie, ale w razie kontroli mam podstawę do obrony "kwoty", a zaniżone wyliczenie z mbanku, jest, hmm....z sufitu?:)

Może warto by dotarło do Polaka, że wrodzone kombinatorstwo nie zawsze jest potrzebne i równie miło można pewne sprawy załatwiać zgodnie z prawem i bez kombinacji  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak się wytłumaczysz jak karzą Ci przedstawić dowód zakupu (a mogą)

 

Że kupuję auta niesprawne dlatego za 50% wartości rynkowej.

Korzystałem nie raz z usług agencji celnej i oni jadą zawsze po stoich tabelach, nigdy nie biorą wartości z umowy. Z tego co widzę to kwoty wychodzą im sporo niższe nawet od tych wartości z mbanku. Ja staram się wpisywać w miarę realne żeby mieć spokój, bo kwoty na umowie mam ok 50% niższe od realnych wartości.

Jeśli auto warte 8500 to zamiast zapłacić akcyzę od 4300 (tyle mam na umowie bo tyle zapłaciłem!!!) płacę od 7500-8000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że kupuję auta niesprawne dlatego za 50% wartości rynkowej.

Korzystałem nie raz z usług agencji celnej i oni jadą zawsze po stoich tabelach, nigdy nie biorą wartości z umowy. Z tego co widzę to kwoty wychodzą im sporo niższe nawet od tych wartości z mbanku. Ja staram się wpisywać w miarę realne żeby mieć spokój, bo kwoty na umowie mam ok 50% niższe od realnych wartości.

Jeśli auto warte 8500 to zamiast zapłacić akcyzę od 4300 (tyle mam na umowie bo tyle zapłaciłem!!!) płacę od 7500-8000. 

 

Od tego jest rzeczoznawca jeśli jest niesprawne. Niepotrzebnie kombinujesz. UC ma swoją tabelkę i od niej tolerancję, jeśli zaniżysz dostajesz wezwanie do dopłaty i Twoje czary z mbankami i wróżeniem ceny na nic się zdadzą, dlatego nie rozumiem 'po co" sobie komplikować swój żywot :) Zapłaciłeś  4300 bo niesprawne, zapłać 200 za rzeczoznawcę i zapłacisz akcyzę od 4500 a nie od 7500-8000 i to bez kombinowania  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeśli zaniżysz dostajesz wezwanie do dopłaty i Twoje czary z mbankami i wróżeniem ceny na nic się zdadzą

 

Co Ty z tym zaniżaniem? Niczego nie zaniżam, wpisuję wartość rynkową która mieści się w tabelce uc.

Każdy robi jak uważa. Akcyza w przypadku aut do 2.0 jest śmieszna, i nie widzę różnicy czy trzeba zapłacić od 4000 czy od 8000. 

Kwotowo na jedno wyjdzie a przynajmniej nie muszę się bujać z rzeczoznawcami albo dopłatą do akcyzy. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniżysz względem tabelki Uc,zatem wyliczoe z mbanku,w dodatku pomniejszone o ileś tam nie daje żadnej gwarancji że deklaracja przejdzie,a w dodatku sprawdzenia wychodzi że nie masz żadnych podstaw do wpisania takiej kwoty,więc nie zyskujesz nic, a ryzykujesz niepotrzebnie kombinując,zatem bilans działania ujemny.Ale tak jak piszesz,każdy robi jak uważa.Zwróciłem tylko uwagę, że to bez sensu,ale w życiu gorsze rzeczy bez sensu widuję,zatem luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niekoniecznie dobra rada, bo:

-jak się wytłumaczysz jak karzą Ci przedstawić dowód zakupu (a mogą)

-płacąc tak jak na fakturze robi się to legalnie, najwyżej podniosą stawkę jak im się nie spodoba, zatem pisanie na umowie 1 eur a potem kombinacje to głupota, zawsze wpisuję kwoty z umów, jedne przechodzą, inne nie, ale w razie kontroli mam podstawę do obrony "kwoty", a zaniżone wyliczenie z mbanku, jest, hmm....z sufitu? :)

Może warto by dotarło do Polaka, że wrodzone kombinatorstwo nie zawsze jest potrzebne i równie miło można pewne sprawy załatwiać zgodnie z prawem i bez kombinacji  :oki:

na umowie nie mam żadnej kombinacji , uczciwie jest , i chyba z niej spiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniżysz względem tabelki Uc

 

Wg Ciebie bo z tabelką UC się zgadza! Przerobiłem już parę aut przez agencję celną która właśnie posiada takie same tabelki. Strzelam że oni wycenią takie auto na 6000-6500zł, takiej kwoty urząd celny nie podważy i właśnie od takiej zapłaciłbym akcyzę.

Dodam że Jaguara wycenili mi na 8500zł, i to była kwota nie do podważenia. Mogliśmy zejść do 6000zł, ale gość mówił że jest szansa że urząd mi to podważy, niewielka ale jest. Każdy ma swoje doświadczenia i na nich bazuje. Ty robisz po swojemu, ja po swojemu i niech tak zostanie.

Ocliłem już trochę aut przez agencję z takimi kwotami i na tym opieram swoje działania z którymi nie musisz się zgadzać.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jak zapłacić akcyzę już po złożeniu deklaracji akc-U ? Czy jest jeden numer konta dla całej Polski?

 

Złożyłeś deklarację przez internet?

Jeśli tak to tutaj masz instrukcję: https://puesc.gov.pl/documents/10180/317222/Instrukcja-deklaracje+podatkowe+zaplata+akcyzy.pdf/c4e801cd-64e5-4875-a7d6-69c5e5af2685

Jeśli nie to Ci nie powiem bo nie mam pewności. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem instrukcje na puesc. Proszę o potwierdzenie konta przelewu.

Czy wszyscy, którzy złożą deklarację online, wpłacają na to jedno konto podane w instrukcji?

 

TAk, jeśli mówimy o tym samym koncie. Kasa ma trafić do centrum rozliczeń w Krakowie, skąd poszczególne Oddziały celne dostają info, że kasa zaksięgowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z infolini UC dowiedziałem się, że złożenie akc U on line jest tylko dla osób fizycznych. Dla osób prowadzących działalności gospodarczą nie ma możliwości podpisania deklaracji przychodem z PIT. Szkoda

 

;l  Jedna wielka bzdura. Chyba niekoniecznie ktoś kompetentny tam siedział, bo ja i paru znajomych handlarzy od dawna tak rozliczamy, jak tylko pojawiła się możliwość. Ostatnio przerabiałem również schemat 1 deklaracja, 6 pojazdów zgłoszonych i opłaconych, 2 pojazdy dopłata akcyzy, czyli korekta-również poszło bezproblemowo, zadzwoniła Pani z UC czy wysyłać zawiadomienie czy robię dopłatę i korektę, zgodziłem się, podała mi kwoty, przelałem kasę, złożyłem korektę. Wszystko bez wychodzenia z domu.

Edytowane przez AkuQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.