Skocz do zawartości

Mercedes W203 coupe lub W208


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy to jest damskie auto?

2. Jak wygląda cenowo eksploatacja tego?

3. Jakie silniki polecacie? Diesel/benzyna?

4. Rdzewieje to jak inne Mercedesy czy jest znośnie?

 

Luźne pytania, nie kupuję na razie innego samochodu, ale na zaś chciałbym się dowiedzieć czegoś o modelu W203.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowie takie mają już parę lat. Silnik diesla 2.2, automat.

Całkiem fajny wozik, bardzo dobrze się go prowadzi w sensie zawieszenia oraz ukł. kierowniczego. Mocy tylko przydałoby się więcej, ale oni wybrali najsłabszego diesla 122KM. Nie było żadnych poważniejszych awarii, eksploatacja nie należy do najdroższych. Teść potrafi zejść ze spalaniem do 5l/100km (lub nawet niżej), ale on jest mistrzem jazdy o kropelce.

Wnętrze niebrzydkie, na przednich fotelach wystarczająco dużo miejsca. Z tyłu też da się jechać, ale już szału nie ma.

Śladów rdzy nie stwierdzono, choć samochod eksploatowany jest przez cały rok. I w mieście.

Ma mały prześwit, więc po załadowaniu trzeba uważać.

Zdaje się, że fajne w nim były silniki benzynowe compressor, ale wiele więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiele się to nie różni od W210 :no:

 

Dwóch kolegów ma w pracy. Mechanicznie nic się nie dzieje, jeżdżą fajnie, palą mniej LPG od mojej Kiły. Tylko rdza. Jednego mocniej podjada, drugiego mniej. Ten drugi ma już to auto parę lat i jak na MB to nie jest źle. Jakbyś znalazł niezjedzonego i dobrze zabezpieczył to parę lat pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że fajne w nim były silniki benzynowe compressor, ale wiele więcej nie wiem.

 

Bardziej strzelałbym w benzynę właśnie z kompresorem, bez kompresora to chyba tylko jeden silnik był.

 

Najsłabszy diesel wg wikipedii ma 102KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej strzelałbym w benzynę właśnie z kompresorem, bez kompresora to chyba tylko jeden silnik był.

 

Najsłabszy diesel wg wikipedii ma 102KM ;)

jakbym miał  brac to  własnie  203 ( to  zdaje  sie  nowsze  auto) 

 

z compressorem  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to jest damskie auto?

2. Jak wygląda cenowo eksploatacja tego?

3. Jakie silniki polecacie? Diesel/benzyna?

4. Rdzewieje to jak inne Mercedesy czy jest znośnie?

 

Luźne pytania, nie kupuję na razie innego samochodu, ale na zaś chciałbym się dowiedzieć czegoś o modelu W203.

 

Doprecyzujmy - pytasz o W203 SportCoupe? 

 

Bo jeśl tak to:

1. Tak

2. Wszystko zależy od silnika, generalnie znośnie, ale drożej niż marki popularne. Na niektóre rzeczy dobre stawki ma ASO.

3. Ja bym polecał benzyny. Miałem w C209 1,8 kompressor - 163 KM jako baza wystarcza, bardzo fajna charakterystyka silnika i całkiem przyjemne chropowate brzmienie, palił 8-10l. 3,5 V6 ma piękny dźwięk, jest w innej lidze osiągów, spali jakieś 2-3 litry więcej.

4. Ja w C209 nie miałem korozji, w C219 tylko w miejscach obitych kamieniami (ale miał 300 tkm nalatane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.