Skocz do zawartości

Żółw


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś użytkuje i może coś powiedzieć/polecić?

Mam ci ja siatkę ze SPIDI http://www.spidi.com/eu/eu_en/textile-motorcycle-jackets/airtech-armor.htmli chciałem coś na plecy zarzucić. Co prawda SPIDI posiada dedykowane rozwiązanie do niej, ale... no właśnie, ale protektor montowany jest na rzepy. Nie bardzo chce wierzyć, że taka forma montażu przy glebie utrzyma protektor tam gdzie trzeba. Nawiasem mówiąc to w ogóle nie wierze, żeby ta siatka SPIDI pełniła jakąkolwiek rolę zabezpieczającą  ;l  :hehe: Ot mam spokojniejsze sumienie, że w samym t-shircie nie ganiam  :phi:

 

Do rzeczy. Na rynku sporo żółwi na gumkach, jak ten: http://soteshop.kombinezon.pl/dainese-ochraniacz-wave-12-d1-air.htmlTutaj podobnie te gumki mnie nie specjalnie przekonują do tego, że w razie "W" protektor zostanie na miejscu, a nie odfrunie gdzieś na boki. Ktoś ma jakieś doświadczenie co się z tym dzieje przy ew. glebie? Ew. zna kogoś kto miał to niewątpliwie przykre doświadczenie?

 

Znalazłem jednak ciut lepsze rozwiązanie na paskach jak w plecaku: http://soteshop.kombinezon.pl/ochraniacz-dainese-gilet-wave-2-duplikat-1.htmlNiestety jest to zdaje się najdroższy żółw jaki udało mi się znaleźć :facepalm:  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja mam taki jak podlinkowany pierwszy. Na szczęście nie testowałem i mam nadzieje nie testowa c jego skuteczności. Co do zapięcia żep na dole trzyma bardzo dobrze i dobrze dopasowany żółw nie powinien się przesunąć. Gumki szelkowe dają radę. Jeżdżę w teksach i letniej kurtce w żółwiu bo jest wtedy bardziej przewiewnie. Co do wygody trzeba się przyzwyczaić. Żółw ma ta przewagę nad zwykłym ochraniaczem że jest dłuższy i daje ochronę niżej niż standardowe ochraniacze. 

To tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@elciapek

ja mam alpinestarsa ale pod kombinezon

 

duzo zalezy czy zakładasz go pod kombi czy pod bluzke / koszulke.

jak nie masz kombi to problem wiekszy.

 

Ty masz zbroję na siatce - szorowanie po asfalcie = zdarta siatka i  ochraniacze moga sobie fruwac.

 

dobre zółwie robi Forcefield.  i teraz wydawac 600zł na zółwia gdy zbroja z dedykowanym zólwiem kosztuje 700zł?

 

 

mozesz kupic protektor pleców pod tą siatkę i na to przydałaby sie jakas tekstylna kurtka zeby wszystko trzymac w kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz keczup po frytkach, ale jak możesz podaj link do sklepu z taka cena. Jestem ciekaw, bo przewalilem całe internety i ceny niespecjalnie odbiegaly od tej, za ile mozna kupic u nas. W zasadzie to wszystko ostatnio kupuje w zagramanicznych sklepach - mimo, ze plny slabo stoja ceny mozna ustrzelic calkiem ciekawe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze teraz jakosc sie pogorszyla,

 

ja mam jeszcze pierwszy model i jak mowie 6 lat bez zarzutu

 

Co do Kombi, chcesz miec cos do lansu czy wystarczy cos naprawde dobrego ale nieznanego, chyba, ze chcesz naprawde gorna polke ? Jaki bugget przeznaczasz na Kombi ?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w ~ 3-4kPLN się zmieścić

Chciałem Alpiny bo i lans większy  :phi:

A co innego polecasz?

Z tych co mają aktualnie dobre opinie to: SPIDI & DAINEZE

 

Ale coraz bardziej się zastanawiam czy kombii to w ogóle dobry pomysł dla mnie  :(

Do roboty i tak wygodniej w TEXie - mam blisko, więc nie ma szans, że będę się wbijał o 6.00 rano w kombii żeby podjechać 5km, a potem przebierał sie w robocie. Za dużo zachodu.

Jak zaliczę 10 wypadów na tor w ciągu sezonu to będzie wszystko - i tylko tutaj kombii znalazłoby zastosowanie. Z tym, że sprzęt też nie bardzo torowy, więc to mocno naciągany argument.

Właśnie przed chwilą kupiłem 2 texy Alpiny  :hehe:

Sprawdzę, co lepsze i najwyżej jedną odeślę, no chyba, że obie będą ok to będę miał 3 TEXy  :hehe:  a wtedy kombii to już tylko mrzonki  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm nadzieje, ze kupiles Gore-Tex

 

Alpina nie jest zla, ale Rukka jest lepsiejsza.

 

ZA cene kombiaka skory ktora podales to w Niemczech mam Kombi czyte na miare :phi:

 

To z najwyzszej polki to mniej wiecej 1200 - 1500 € w zaleznosci jakie kombinacje farb czy liez sobie zamowisz, po sezonie jest miedzy

 

10 - 15 procent taniej.

 

Sa firmy ktre szyja juz za 800 €

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm nadzieje, ze kupiles Gore-Tex

Alpina nie jest zla, ale Rukka jest lepsiejsza.

ZA cene kombiaka skory ktora podales to w Niemczech mam Kombi czyte na miare :phi:

To z najwyzszej polki to mniej wiecej 1200 - 1500 € w zaleznosci jakie kombinacje farb czy liez sobie zamowisz, po sezonie jest miedzy

10 - 15 procent taniej.

Sa firmy ktre szyja juz za 800 €

;)

Nie, nie.... żadne gore.

O ile do kurtki multi-season gore jest ok, o tyle na typowo gorące dni to pomyłka. Gore przestaje spelniac swoja role pow. pewnej temperatury i robi za zwykłą ceratę.

Co do kombii - typowo jak chcesz na zamowienie to cena katalogowa + 50-60%, czyli takie SPIDI robi mi sie lekka ręką 6000, a że nie jestem postury typowego motonity to i wyboru specjalnie nie mam.

Ale myślę, ze kolejny sezon przekulany będzie bez kombii. 2 texy z alpiny zostawiam. Held pojdzie w jesienna odstawke

1. https://www.motocard.com/en/jackets/alpinestars-t_gp_plus_r_air_black_white_yellow_fluo_125.aspx

2. http://www.fc-moto.de/epages/fcm.mobile/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-AST-Air-Textile-Jacket/SubProducts/Alpinestars-AST-Air-Textile-Jacket-0012&Locale=en_GB

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze aby Gore_tex fnkcjonowalo, to bezwzglednie musisz miec jeszcze wlasciwa bielizne temofunkcyjna inaczej nie musisz wogole miec Gore...

 

Nie szedl bym w zadna markowa firme ktora szyje standardowe kombinezony. Szedl bym tylko z firme ktora szyje tylko i wylacznie na zamowienie. Wyjatkiem jest Firma Schwabenleder. - Nr. 1

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.