Skocz do zawartości

Koło dwumasowe Ford Mondeo MK 4


takisobie1977

Rekomendowane odpowiedzi

http://ford-esklep.pl/pl/p/Zestaw-sprzegla-2.0-TDCi-6-biegow-sprzeglo-kolo-dwumasowe-wysprzeglik/4567

 

Taki zestaw masz za 2425 zł brutto, robocizna poza ASO nie powinna przekroczyć 500-1000 zł. Popytaj w paru polecanych serwisach i będziesz wiedzieć co i jak.

ASO lubią robić duży narzut do części, fakt, że może oryginalne części będą lepsze, aczkolwiek ja w 1.8 TDCi na pewno nie wymienię an oryginalne, bo są słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,posiadam mk4 rocznik 2011 2.0 TDCI - muszę wymienić kołodwumasowe, zawsze opierałem się na ASO Ford ale tam wycenili mi całość na 5000 zł - czy to nie jest za duża kwota? 

Ja robiłem w ASO. Wycenili mnie na 5600 cuzamen do kupy z autem zastępczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja robiłem dwumasę u siebie ostatnio w MK4 2.0 TDCi i ostrzegam. Partacz z Ząbek naciągnął mnie na wymiane dwumasy a wszystko wskazuje na to że to była przepustnica-klapa gasząca. Miałem regenerować ale polecono mi jednak nowe. Koszt 2600 zł plus robocizna. Łącznie ponad 3 tys. zł.

 

Po założeniu nowego koła przez kilka dni bylo dobrze. Ale pod koniec tygodnia zaczelo znowu stukać przy gaszeniu. Doslownie wróciło to co bylo. Wtedy koledzy z forum podpowiedzieli, że może to być klapa. Poszukałem w necie i faktycznie jest to nawet dokladnie opisane. Identyczna sprawa - mechanik partacz niczego nie sprawdził i uznał że skoro koło stuka to jest do wymiany. A to bujda na kołach! Dwumas może stukać choć być zupełnie sprawny. Stukanie może wywołać właśnie klapa. Nawet akumulator w dieslu może do tego doprowadzić (ale przy odpalaniu). Teraz czeka mnie batalia z tym gamoniem, który twierdzi że mimo że stukanie dwumasy ustalo po wymianie przepustnicy (na uzywke) to stare koło i tak trzeba bylo wymienić. Mam to kolo i będę chcial je sprawdzic moze sie uda coś wskórać. U mnie bylo doslownie tak jak w tym poradniku. Żywcem jakbym widział swoje auto.........

 

http://dailydriver.pl/porady/technika/slyszysz-stuki-przy-gaszeniu-silnika-winna-przepustnica-choc-stuka-dwumasa/

 

Nie skupiajcie sie na samym kole a na tym kto wam je ma robic. Bo u mnie naprawa powinno kosztować 350 zl a wyszło 3500 zł. Ale ja mu nie odpuszcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.