Skocz do zawartości

Skuter 4t


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nowym kąciku :)

Wiec tak nabyłem skuter dla syna i siebie i mam problem ,skuter za szybko jeździ (wiem powinienem się cieszyc) a jednak się nie ciesze jest to zwykła 50 a bez problemów rozpędza się do 80km/h

,skuter nie był nigdy tuningowany i odkupienia od pierwszego właściciela którego znam i były właściciel takiego kupił z sklepu

Jak tą bestie poskromić tak aby jezdzilo max 50km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba rzadkość by ktoś chciał blokady zakładać, zwykle ludzie je zdejmują. ;)

 

 

Napisz co to za marka i model, pomogę w szukaniu w necie. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to chyba ogranicznik obrotów silnika zamontować, np. coś w tym typie http://allegro.pl/skuter-atv-motorower-2t-4t-ogranicznik-predkosci-i4834031328.html

 Z drugiej strony-trudno uwierzyć w te 80km/h w 4-suwie bez modyfikacji, chyba, że to prędkość licznikowa a ten zawyża o 20 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to chyba ogranicznik obrotów silnika zamontować, np. coś w tym typie http://allegro.pl/skuter-atv-motorower-2t-4t-ogranicznik-predkosci-i4834031328.html

Z drugiej strony-trudno uwierzyć w te 80km/h w 4-suwie bez modyfikacji, chyba, że to prędkość licznikowa a ten zawyża o 20 ;]

Bo to chyba rzadkość by ktoś chciał blokady zakładać, zwykle ludzie je zdejmują. ;)

Napisz co to za marka i model, pomogę w szukaniu w necie. :piwko:

Kolego skuter to Barton chellenger z 2014r.Dzis wybrałem się na przejażdżkę i jadac troche z górki wskazówka prędkościomierza zatrzymała się za skalą ,naprawdę strach tym jeździć no chyba ze się umie dobrze jeździć (ja niestety średnio a syn prawie wcale)

Jak mi kumpel opowiadał jak go kupił ze tak śmiga szybko to też mu nie wierzyłem a teraz sam się boję

post-174416-0-95037900-1467562335_thumb.jpg

Edytowane przez dyniek000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego znalazłem coś takiego --> http://allegro.pl/modul-zaplonowy-naraku-cdi-z-regulacja-4t-vapor-i5685017859.html

 

Skoro piszą że jest regulacja kąta wyprzedzenia zapłonu potencjometrem to moje misianie jest następujące. Dobrać taki kat by moc spadła, zmierzyć ile ohm czy kohm jest na potencjometrze, kupić najbardziej zbliżony taki rezystor i go wlutować na sztywno. Do tego zrobić dokładnie odwrotnie do tego co proponują w opisie by skuter jechał szybciej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na nowym kąciku :)

Wiec tak nabyłem skuter dla syna i siebie i mam problem ,skuter za szybko jeździ (wiem powinienem się cieszyc) a jednak się nie ciesze jest to zwykła 50 a bez problemów rozpędza się do 80km/h

,skuter nie był nigdy tuningowany i odkupienia od pierwszego właściciela którego znam i były właściciel takiego kupił z sklepu

Jak tą bestie poskromić tak aby jezdzilo max 50km/h ?

a gps ile wskazuje? Dla ludzi co nie jeżdżą, rzeczywista prędkość 50-60 km/h na 2oo to już jak 200 przy samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak tą bestie poskromić tak aby jezdzilo max 50km/h ?

4-suwy były blokowane na przepustnicy:

otwarta%5Cotwarta.jpg

Dekielek przepustnicy może mieć taki trzpień cały z plastiku lub z wkręcaną, metalową, długą śrubą/tulejką. Jeśli Twój jeździ jak R1 to pewnie tego nie ma. Wystarczy taki dekielek zamontować, uprzednio kupić lub oryginał przerobić. On po prostu blokuje całkowite wyjście do góry przepustnicy z iglicą. Wkręcając/wykręcając można precyzyjnie wyregulować maxa. Ważne też czy owa iglica jest sterowana manetką gazu czy tylko podciśnieniem bo można przegrzać silnik ubogą mieszanką.

Tulejkę też można zamontować na wariatorze...ale to z kolei podnosi obroty silnika i też trzeba uważać. Ogólnie wszelkie blokady mogą łatwo zniszczyć silnik więc albo myślimy o swoim bezpieczeństwie, albo o bezpieczeństwie silnika. Bez myślenia zatem nie wsiadać.

Można by też po prostu wyregulować linkę gazu...wydłużyć znaczy i to byłoby najłatwiejsze...chyba... ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-suwy były blokowane na przepustnicy:

otwarta%5Cotwarta.jpg

Dekielek przepustnicy może mieć taki trzpień cały z plastiku lub z wkręcaną, metalową, długą śrubą/tulejką. Jeśli Twój jeździ jak R1 to pewnie tego nie ma. Wystarczy taki dekielek zamontować, uprzednio kupić lub oryginał przerobić. On po prostu blokuje całkowite wyjście do góry przepustnicy z iglicą. Wkręcając/wykręcając można precyzyjnie wyregulować maxa. Ważne też czy owa iglica jest sterowana manetką gazu czy tylko podciśnieniem bo można przegrzać silnik ubogą mieszanką.

Tulejkę też można zamontować na wariatorze...ale to z kolei podnosi obroty silnika i też trzeba uważać. Ogólnie wszelkie blokady mogą łatwo zniszczyć silnik więc albo myślimy o swoim bezpieczeństwie, albo o bezpieczeństwie silnika. Bez myślenia zatem nie wsiadać.

Można by też po prostu wyregulować linkę gazu...wydłużyć znaczy i to byłoby najłatwiejsze...chyba... ;)

Powodzenia

O :) dziękuję koledze z tą pokrywką będzie chyba najłatwiej , co do prędkości względem GPS nie sprawdzałem lecz na ograniczeniu prędkości do 60 km/h dość szybko mijalem samochody :]

Teraz czekam na lepszą pogodę i będę testował z GPS ,dam znać jak jest faktycznie bo licznik może przeklamywac ale ile 10 km/h bo więcej to raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz czekam na lepszą pogodę i będę testował z GPS ,dam znać jak jest faktycznie bo licznik może przeklamywac ale ile 10 km/h bo więcej to raczej nie

może więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.