Skocz do zawartości

Balkon - podniesienie poziomu


masmisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest sobie balkon w bloku z wielkiej płyty. Ma dwa mankamenty  - poziom balkonu jest kilka centymetrów poniżej poziomu podłogi a balustrada jest mocowana do balkonu na kilkucentymetrowych słupkach które tylko "czyhają na małe palce". Na balkonie po poprzednich właścicielach położone jest stare linoleum - do wymiany. Przy okazji padł pomysł podniesienia poziomu balkonu  celem wyrównania / zmniejszenia uskoku plus schowania słupków mocujących balustradę. Balkon jest na ostatnim piętrze więc ekspozycja na czynniki atmosferyczne wysoka. Balkon będzie robiony niejako przy okazji odświeżania mieszkania stąd istotną rolę odgrywają koszty.

 

W zasadzie pomysł przychodzi mi jeden. 

- zdarcie linoleum pod spodem jest płyta betonowa

- hydroizolacja płyty ( folia/folia w płynie inne) 

- styropian (łatwy w obróbce wokół mocowań balustrady).

- siatka

- płytki

 

Nie chcę robić wylewki - nie chcę ryzykować czy balkon to wytrzyma.

Zda to egzamin? Może macie konkretne produkty na których pracowaliście godne polecenia? A może inne pomysły które kosztowo są zbliżone do płytek i spełnią wymagania?

Edytowane przez masmisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma poziom i nie ma dziur w plycie to moze 2xpapa i na to deska kompozytowa? Nie trzeba systemu pod plytki i nic nie odpadnie a jest po taniosci. Nie wiem tylko ile chcesz podniesc. Na deske potrzeba pewnie z 6cm min.

 

Optymalnie mogę podnieść ok 7cm  - by wyrównać z oknem balkonowym to 15cm  tylko wówczas wysokość balustrady zmniejsza mi się do 100cm. Piszesz o czymś takim http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe,a300,cab,qd3,qe1,qf1.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest sobie balkon w bloku z wielkiej płyty. Ma dwa mankamenty  - poziom balkonu jest kilka centymetrów poniżej poziomu podłogi

 

Sam kleiłem bloczki betonu komórkowego, poziom podnosiłem o jakieś 10cm, na to hydroizolacja (folia w płynie Atlas Woder E) i na górę gres. Nic nie odpadło :phi: a warunki geotechniczne miałem podobne: poziom balkonu niżej o wspomniane 10cm od poziomu posadzki w mieszkaniu + dodatkowo idiotycznie wysoki próg (chyba z 15cm :facepalm: ) pod drzwiami balkonowymi - w pierwszym momencie chciałem wymurować schodek na balkonie...  :hehe:  ale to zlikwidowałem podczas wymiany okien i teraz poziomy posadzek są zbliżone, a próg jest minimalistyczny.

Edytowane przez romano11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian+siatka+płytka=katastrofa

Zrobiłem około 10/15 takich balkonów. Na każdym robiłem wylewkę. Wszystkie do tej pory się trzymają.

Edytowane przez Model1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian+siatka+płytka=katastrofa

Zrobiłem około 10/15 takich balkonów. Na każdym robiłem wylewkę. Wszystkie do tej pory się trzymają.

 

Dlaczego katastrofa?

Zamiast styropianu do rozważenia jeszcze styrodur, twardy styropian lub jak napisał kolega romano11 bloczki betonowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego katastrofa?

Zamiast styropianu do rozważenia jeszcze styrodur, twardy styropian lub jak napisał kolega romano11 bloczki betonowe...

Po pierwsze żeby zastosować taką technikę jak mówisz musiał byś przykleić styropian/styrodur do posadzki następnie siatka z klejem na to przykleić płytki. Po paru dniach chodzenia fuga popęka a po paru tygodniach płytki. Po drugie czym zabezpieczysz styropian od czoła żeby nie dostawała się tam woda?

Druga opcja nie rozwiązuje problemu ciężaru którego się obawiasz. Ponadto z twojego pierwszego postu wywnioskowałem że posadzkę chcesz podnieść o parę cm a nie o kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja nie rozwiązuje problemu ciężaru którego się obawiasz.

 

 

Ale przyznasz, że bloczki są znacząco lżejsze, niż tradycyjna wylewka: kostka 5x20x60cm waży ok. 4,5kg. Tradycyjna wylewka to jakieś x3, więc różnica jest widoczna nieuzbrojonym okiem :phi:

Edytowane przez romano11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka 5x20x60cm waży ok. 4,5kg.

Nie widziałem bloczków betonowych o takich wymiarach.

Edit: Doczytałem że chodzi Ci o suporex. A ja cały czas myślałem o bloczkach betonowych. ;]

Jak zabezpieczyłeś suporex od czoła przed wodą?

Ile czasu masz to na balkonie?

W teorii to wykonalne ale w praktyce wystarczy lekki przeciek i wszystko się lasuje pod spodem.

Edytowane przez Model1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem bloczków betonowych o takich wymiarach.

Edit: Doczytałem że chodzi Ci o suporex.

 

Proszzzzzz... :phi:  http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/cegly-pustaki-i-bloczki-betonowe/beton-komorkowy-bialy-termobet-prefabet-lagisza,p257924,l345.html

 

 

Jak zabezpieczyłeś suporex od czoła przed wodą?

 

Tak samo, jak od góry, czyli obłożyłem gresem :phi: a przed gresem hydroizolacja.

 

 

Ile czasu masz to na balkonie?

 

Jakieś 13-14 lat. 

 

 

W teorii to wykonalne ale w praktyce wystarczy lekki przeciek i wszystko się lasuje pod spodem.

 

Gres kleiłem sam, na tzw. "100%", czyli tak, by klej był na całej powierzchni płytki, by ew. woda nie miała gdzie przeniknąć.

Edytowane przez romano11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest suporex czyli beton komórkowy a ja myślałem o bloczkach betonowych

 

Bloczki betonowe będą tak samo ciężkie, jak wylewka, więc to nie to.

 

 

Jeśli masz balustradę ażurową to jest to możliwe jeśli litą czyli np betonową to gorzej

 

Mam w zasadzie balustradę betonową z dospawaną (choć teraz już jest przykręcana :phi: ) "nakładką" w formie stalowej "drabinki" (musiał bym cyknąć fotki).

Fakt - klejenie od czoła wymagało pewnej ekwilibrystyki, z odcięciem krzywej i ohydnie wyglądającej "nakładki", następnie wychylałem się głową w dół i jakoś to poszło...  :hehe:  przyznać jednak muszę, że nie każdy jest na to gotowy i na kilkaset mieszkań tego typu w okolicy nie zauważyłem, aby ktokolwiek wykorzystał moją technologię :narcyz:

Edytowane przez romano11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.