Skocz do zawartości

Niepełna ścianka działowa z płyt g-k


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w dużym pokoju wydzielić sobie mały kącik. Wydzielenie miałoby być z płyt g-k. Moje pytanie brzmi: czy jeśli stelaż będzie przykręcony tylko do podłogi i ściany to czy będzie dosyć sztywny? ścianka ma mieć wymiary 2m x 2m. druga ścianka 2,30m x 2m. Czy zastosować tu jakieś mocniejsze (grubsze) profile? druga sprawa: ściankę chcę położyć na panelach. Czy to będzie jakaś przeszkoda? Oczywiście dolny profil byłby przykręcony do betonowej podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę... profil na panelach, dokręcony do betonu, może te profile zmasakrować.

Jeśli już, to wziąłbym pilarkę i wyciął w panelach dziurę pod ściankę - potem i tak zamaskujesz to listwami.

Druga sprawa to niepełność tej ścianki do sufitu. Sama w sobie stać może, ale nie powiesisz nic na niej, a i oprzeć się o nią będzie ryzykowne.

Ja bym jednak dał profil początkowy do sufitu i zrobił coś w stylu słupka u góry, jeśli całej ścianki nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to niepełność tej ścianki do sufitu. Sama w sobie stać może, ale nie powiesisz nic na niej, a i oprzeć się o nią będzie ryzykowne.

Ja bym jednak dał profil początkowy do sufitu i zrobił coś w stylu słupka u góry

 

 

Ja też bym tak zrobił, ale po zastanowieniu... przecież autor nie określił, jaka gruba ma być ta ścianka :hmm: jeśli będzie miała 0,5m to bez problemu wytrzyma "atak szczytowy" na ścianę... :phi:;) a i położyć na niej będzie można co nieco, że już o wykorzystaniu wnętrza nie wspomnę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym tak zrobił, ale po zastanowieniu... przecież autor nie określił, jaka gruba ma być ta ścianka :hmm: jeśli będzie miała 0,5m to bez problemu wytrzyma "atak szczytowy" na ścianę... :phi:;) a i położyć na niej będzie można co nieco, że już o wykorzystaniu wnętrza nie wspomnę ;]

No nie... Pol metrowej nie będę robil :) zwykla standardowa scianka wydzielająca kąt w pokoju. Grubości zalozmy 10-15cm. Wieszac na niej nic nie będę, co najwyzej jakis obraz czy ramkę ze zdjęciami. Żadnych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele leżą na betonie. Odpowiednio długie kołki by musiały byc. Ale wyciąć troche paneli to nie problem.

to jeśli to podłoga pływająca to ja bym wyciął panele i przymocował profile bezpośrednio do betonu. Inaczej ścianka będzie pracować i się kiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... Pol metrowej nie będę robil :) zwykla standardowa scianka wydzielająca kąt w pokoju. Grubości zalozmy 10-15cm. Wieszac na niej nic nie będę, co najwyzej jakis obraz czy ramkę ze zdjęciami. Żadnych półek.

to zrób z profili 75 mm (C75 i U75). Dodatkowo dwie płyty po 12 mm, da Ci to grubość ścianki 10 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wzmocnienia można zapłytować podwójnie. Tylko "na zakładkę", tzn. żeby krawędzie płyt w obu warstwach się rozjechały, a nie wypadły w tych samych miejscach.

To też jest dobry pomysł. I nie wiem jaka będzie szerokość ścianki, ale lepiej płyty układać poziomo - wtedy ścianka będzie bardziej sztywna. I trzeba pamiętać, żeby od podłogi zostawić około 10 mm wolnej przestrzeni do płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.