Skocz do zawartości

Jak oderwać blat biurka bez uszkodzeń?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam biurko, które musze rozkręcić (chcę je wynieść do piwnicy na jakiś rok i za jakiś czas je z powrotem przynieść i skręcić) - biurko kupione ale nie z jakiejś sieciówki (ikea czy inne forte)

problem jest taki, że o ile całość jest skręcona konfirmatami, to blat jest na kołkach i kleju

jak zerwać te kołki bez uszkodzeń ? (potem nie ma problmu żębym sobie nowe otwory pod kołki nawiercił i na nowo skleił blat) - ale pod warunkiem że teraz by si to dało rozłączyć bez widcznych uszkodzeń.

co radzicie? (odcięcie brzeszczotem nie bardzo bo nie ma szczeliny do włożenia brzeszczotu - jest dobrze spasowane i próba brzeszczotowania uszkodzi krawędź bocznej ścianki biurka)

biurko podobne do tego:

biurko-pin-olcha-wolnostojace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidnie popukać gumowym młotkiem, lub przez jakąś podkładkę zwykłym, od spodu blatu, wzdłuż krawędzi spojenia. Biurko stoi - pukasz w górę. Jest duża szansa że klej puści i zobaczysz powiększającą się szczelinę. W skrajnym wypadku może niestety odejść z okleiną blatu od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz młotkować upewnij się 3x, czy nie masz gdzieś ładnie zamaskowanych takich łączników:

 

mim.jpg

sprawdzałem czy są mimośrody - w całym biurku ani jednego - tylko konfirmaty i wspomniane kołki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeżeli ktoś się przyłożył do wklejenia kołków wikolem, to bezinwazyjnie tego nie oddzielisz

Czasem jak uda się delikatnie podważyć mozna delikatnie zwilżyć miejsce klejenia wodą ze strzykawki, ale trzeba uważać aby cała płyta nie spuchła.

 

Najsensowniej zrobić chociaż 2-3 mm prześwitu i brzeszczotem przepiłować kołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeżeli ktoś się przyłożył do wklejenia kołków wikolem, to bezinwazyjnie tego nie oddzielisz

Czasem jak uda się delikatnie podważyć mozna delikatnie zwilżyć miejsce klejenia wodą ze strzykawki, ale trzeba uważać aby cała płyta nie spuchła.

Najsensowniej zrobić chociaż 2-3 mm prześwitu i brzeszczotem przepiłować kołek.

Nawet gdy kołki nie puszczają na klejeniu, po odpowiednim zmęczeniu polaczenia dojdzie do przełamania kolka w połowie.

sprawdzałem czy są mimośrody - w całym biurku ani jednego - tylko konfirmaty i wspomniane kołki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biurko, które musze rozkręcić (chcę je wynieść do piwnicy na jakiś rok i za jakiś czas je z powrotem przynieść i skręcić) - biurko kupione ale nie z jakiejś sieciówki (ikea czy inne forte)

problem jest taki, że o ile całość jest skręcona konfirmatami, to blat jest na kołkach i kleju

jak zerwać te kołki bez uszkodzeń ? (potem nie ma problmu żębym sobie nowe otwory pod kołki nawiercił i na nowo skleił blat) - ale pod warunkiem że teraz by si to dało rozłączyć bez widcznych uszkodzeń.

co radzicie? (odcięcie brzeszczotem nie bardzo bo nie ma szczeliny do włożenia brzeszczotu - jest dobrze spasowane i próba brzeszczotowania uszkodzi krawędź bocznej ścianki biurka)

biurko podobne do tego:

biurko-pin-olcha-wolnostojace.jpg

 

Ja bym wystawił je na OLX a za rok ( jak naprawdę będziesz potrzebował ) kupił drugie

 

Jestem gotów się założyć że rozłożone biurko za jakieś 10 lat wywalisz z piwnicy przy robieniu porządków ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bedzie max 2-3 lata

Wysłane z deski do krojenia.

 

Ja mówię o tym że za planowane 2 lata nie będziesz go monotwał ( zmieni Ci się koncepcja, przestanie Ci się podobać, zmieni się moda ) tylko po 10ciu wywalisz.

 

Oduczyłem się już bunkrowania wszystkiego bo potem tylko problem z wyrzucaniem huretm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o tym że za planowane 2 lata nie będziesz go monotwał ( zmieni Ci się koncepcja, przestanie Ci się podobać, zmieni się moda ) tylko po 10ciu wywalisz.

Oduczyłem się już bunkrowania wszystkiego bo potem tylko problem z wyrzucaniem huretm

To jak sie zmieni to wywale wtedy

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na madrosci Lucka. On ma zawsze ciekawe pomysly hihihi

Wysłane z deski do krojenia.

Jeżeli dobrze sklejone dobrym klejem, to kicha. Jeżeli uda Ci się gdzieś przy narożu podbić o tyle, zeby zrobiła się mała szczelina, możesz tam wsunąć samo ostrze od nożyka do tapet i próbować nim podcinać klej, jednocześnie lekko dalej podbijając blat młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.