Skocz do zawartości

rozliczenie szkody z AC - konsultacja


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę ocenić, czy Proama we właściwy sposób wyceniła naprawę szkody.

 

Uszkodzenia: prawy tylny błotnik, prawe tylne drzwi oraz przedni zderzak do naprawy (wg mojej opinii prostowanie/szpachla/lakier). Ogólnie uszkodzenia niewielkie, ale mocno widoczne, więc naprawę należy wykonać.

 

post-130066-0-90134300-1470233933_thumb.png

post-130066-0-70010800-1470233942_thumb.png

 

Nie wiem czym jest np. WSPÓŁCZYNNIK ODCHYLENIA, powodujący obniżenie odszkodowania o 341.26 albo czy wartość prac albo koszt lakieru nie zostały zaniżone? 

 

Ponieważ nie mam żadnego rozeznania "ile mi się należy" proszę Was o ocenę i ewentualną pomoc w rozszyfrowaniu tego dokumentu (swoją drogą ciekawa forma, trzeba się domyślać o co chodzi).

 

Wszelkie opinie mile widziane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę ocenić, czy Proama we właściwy sposób wyceniła naprawę szkody.

 

Uszkodzenia: prawy tylny błotnik, prawe tylne drzwi oraz przedni zderzak do naprawy (wg mojej opinii prostowanie/szpachla/lakier). Ogólnie uszkodzenia niewielkie, ale mocno widoczne, więc naprawę należy wykonać.

 

 

Nie wiem czym jest np. WSPÓŁCZYNNIK ODCHYLENIA, powodujący obniżenie odszkodowania o 341.26 albo czy wartość prac albo koszt lakieru nie zostały zaniżone? 

 

Ponieważ nie mam żadnego rozeznania "ile mi się należy" proszę Was o ocenę i ewentualną pomoc w rozszyfrowaniu tego dokumentu (swoją drogą ciekawa forma, trzeba się domyślać o co chodzi).

 

Wszelkie opinie mile widziane.

 

Z kosztami pracy zwykle jest kłopot bo są one określane w OWU jako "średnia w regionie / mieście..., ale nie więcej niż". Popatrz tutaj.

Możesz ewentualnie drążyć te średnie, ale obawiam się, że rezultat będzie znikomy. Upewniłbym się natomiast czy koszt pracy nie powinien być podwyższony o VAT.

 

Współczynnik odchylenia to odpowiednik amortyzacji dla lakierowania. Przejrzyj OWU czy taka kategoria się tam pojawia.

 

Przede wszystkim jednak nie wybieraj rozliczenia kosztorysowego. We wszystkich OWU, jakie pamiętam był to najmniej korzystny sposób likwidacji szkody.

Edytowane przez vronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno wrzucałem na motokacik swoje rozliczenie wiec możesz niektóre rzeczy porównać.

Miałem ac z wariantem kosztorysowym i dostałem prawie 1000zł. Po napisaniu odwołania na zle dobrany zderzak doplacili jeszcze 2500zł.

Tak więc moim zdaniem napisz odwołanie z jakiegokolwiek powodu który budzi twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.