Skocz do zawartości

Domek narzędziowy


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Chciałbym sobie zrobić taki domek własnymi ręcoma, ale nie posiadam żadnego projektu. Może bym i zrobił kawałek po kawałku taki domek bez projektu, ale docinanie i pasowanie elementów może mi zając więcej czasu niż to warte :)

Ma ktoś może projekt takiego domku na użyczenie, może nawet trochę odpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "Domek ogrodowy Jodła – 2,78 x 1,44 m"? Kiedyś ściągnąłem plan tego z Dietrich'sa.

Tak, model jest z dietrich`a. Różnica jest taka,że Wy możecie pobrać dokumentację w PDF a ja pobieram plik do programu i mogę coś zmodyfikować, bo na co dzień w tym programie pracuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa żebyś zmodyfikował ten projekt o dodatkową wiatę na samochód? Tak żeby był głębszy na 3 metry w sumie i szerszy o tą wiatę czyli 4 metry wiaty i 2,5 domku co daje w sumie 6,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa żebyś zmodyfikował ten projekt o dodatkową wiatę na samochód? Tak żeby był głębszy na 3 metry w sumie i szerszy o tą wiatę czyli 4 metry wiaty i 2,5 domku co daje w sumie 6,5 metra.

Dam radę, ale za kilka dni bo pracowity koniec miesiąca mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popełniłem sobie taki oto projekt. Wszystko będzie obite OSB dla wzmocnienia plus coś ładnego na zewnątrz. 

Domek ma 2,5mx3m, natomiast wiatka 4mx3m. wysokie na 2,2 bez dachu.

Prośbę mam do obeznanych w temacie jakie powinny mieć grubości wg was poszczególne elementy?

post-138813-0-65587000-1472368390_thumb.png

Edytowane przez Rob_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie miał? Kola? Punktowe fundamenty, to też fundamenty, więc urzędnicy zakwalifikują jako budynek.

 

Zgodnie z Art. 29. 1.2 Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - budynek gospodarczy, a ten buduje się na zgłoszenie, jeśli spełnia pewne kryteria (np. nie jest w granicy działki). Nie piszę przecież o pozwoleniu.

Budowałem na zgłoszenie. Ale budynek musiał spełniać podstawowe wymagania, czyli być odsunięty 3 m od granicy i mieć poniżej iluś m2 powierzchni - w nowej ustawie jest chyba więcej niż 25 m2.

Gdybym chciał dosunąć do granicy, musiałbym wystąpić pozwolenie. Takie info dostałem z Wydziału Architektury.

W każdym przypadku najlepiej wejść w kontakt z właściwym Wydz. Arch. we własnym powiecie i dowiedzieć się o lokalną interpretację przepisów ;]

No i pamiętajmy, że nie wszystko co stawiamy na działce jest budynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem na zgłoszenie. Ale budynek musiał spełniać podstawowe wymagania, czyli być odsunięty 3 m od granicy i mieć poniżej iluś m2 powierzchni - w nowej ustawie jest chyba więcej niż 25 m2.

Gdybym chciał dosunąć do granicy, musiałbym wystąpić pozwolenie. Takie info dostałem z Wydziału Architektury.

W każdym przypadku najlepiej wejść w kontakt z właściwym Wydz. Arch. we własnym powiecie i dowiedzieć się o lokalną interpretację przepisów ;]

No i pamiętajmy, że nie wszystko co stawiamy na działce jest budynkiem.

Dokladnie o to mi chodzilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy będę musiał się prosić sąsiada o pozwolenie, jak planuje postawić ten domek 1m od granicy?

1m to juz pozwolenie na budowe i warunki zabudowy/PZP. Musi byc albo minimum 3m, albo 0m, jesli bedzie przylegal do istniejacego budynku i nie przekraczal okreslonych w warunkach wymiarow. Jesli chcesz inaczej, to juz pozwolenie na budowe, o ile PZP na to pozwala (jesli PZP nie ma, to wystapic o WZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale zawsze to punkt, gdzie urzędnik może się wpier między wódkę a zakąskę.

Wcześniej konsultowałem to z Wydz. Architektury.

Mam budynek drewniany na fundamencie odsunięty 3 m od granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej konsultowałem to z Wydz. Architektury.

Mam budynek drewniany na fundamencie odsunięty 3 m od granicy.

Konsultacje urzędnika do niczego nie zobowiązują ;) Ale dobrze, że poszło po myśli inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultacje urzędnika do niczego nie zobowiązują ;) Ale dobrze, że poszło po myśli inwestora.

Pani wyraźnie określiła, że to co chcę zbudować, to jest budynek (pytałem o budynek drewniany, nie wspominając o fundamentach) i albo pozwolenie na budowę, gdy chce bliżej granicy, albo zgłoszenie, gdy odsunę się 3m. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani wyraźnie określiła, że to co chcę zbudować, to jest budynek (pytałem o budynek drewniany, nie wspominając o fundamentach) i albo pozwolenie na budowę, gdy chce bliżej granicy, albo zgłoszenie, gdy odsunę się 3m. :ok:

Chodziło mi o to, czy po zgłoszeniu w ciągu 30 dni do czegoś innego się nie dopieprzy - wysokości kalenicy, odległości od innego budynku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam od reki ale bez problemu mogę zrobić. Natchnąłeś mnie :hehe: Zrobię od razu 2 kpl sobie na przyszły sezon. Tylko wymiar hamaka trzeba by dobrać. Gdzieś na stronie Jagramu był hamak za 117 zł taki dwuosobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od reki ale bez problemu mogę zrobić. Natchnąłeś mnie :hehe: Zrobię od razu 2 kpl sobie na przyszły sezon. Tylko wymiar hamaka trzeba by dobrać. Gdzieś na stronie Jagramu był hamak za 117 zł taki dwuosobowy.

To jutro podrzuce Ci fotę i wymiar mojego .Niestety metalowy już ledwo zipie i chciałem zrobić drewniany. Mam sosnowe kołki ale brak pomysłu na wykonanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdźcie mi proszę, że wiatę mogę postawić bez zgłaszania i 1metr od ogłoszenia? Dobrze kumam te przepisy?

Tak, jeśli spełnia kryteria wielkości wiaty, wielkości działki, liczby wiat, przeznaczenia wiaty oraz obecności domu mieszkalnego, to hulaj dusza, piekła nie ma ;) a właściwie jest - życzliwy sąsiad z donosem do NB ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli spełnia kryteria wielkości wiaty, wielkości działki, liczby wiat, przeznaczenia wiaty oraz obecności domu mieszkalnego, to hulaj dusza, piekła nie ma ;) a właściwie jest - życzliwy sąsiad z donosem do NB ;)

 

Działka ma 13 arów, wiata 3m x 4m, nie mam żadnych innych wiat ani domków narzędziowych na działce, jest tylko dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka ma 13 arów, wiata 3m x 4m, nie mam żadnych innych wiat ani domków narzędziowych na działce, jest tylko dom.

To nie powinno byc problemu. Chyba, ze to wiata na drewno, czy garazowa, to musisz sprawdzic w innych przepisach.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiata na samochód, będzie miała ściankę z jakiejś deski od strony ogrodzenia i na jednym z krótszych boków.

 

EDIT

 

Wracając do wymiarów.. Może mi ktoś podpowiedzieć grubości elementów dla rysunku poniżej? Wymiary wiaty 3mx4m.

 

 

post-138813-0-69045500-1472560087_thumb.png

Edytowane przez Rob_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.