Skocz do zawartości

Błąd ABS/ASR po wymianie piasty przedniej


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oddałem dziś auto do mechanika na wymianę łożyska piasty lewy-przód. Łożysko SKF o symbolu VKBA 3598. Odbieram auto i po przejechaniu 2 km wywala mi błąd ABS/ASR Unavailable - Consult Handbook. Podłączam diagnostykę i odczytuję błędy: 

 

C1037 - Koło foniczne lewy przód

C1036 - Czujnik prędkości koła

 

Po wykasowaniu błędy wracają. Wróciłem do mechanika, twierdzi że wszystko zrobili ok i pewnie kupiłem uszkodzone łożysko. Wspomnę, że łożysko zakupione w jednej z największych hurtowni motoryzacyjnej w Polsce. Obejrzałem je dokładnie po zakupie i nie stwierdziłem śladów uszkodzeń itp. Zrobiłem logi podczas ruszania po wykasowaniu błędów. Przy niskich prędkościach czujnik odczytuje poprawnie. Powyżej 50 km/h wywala błąd i system ABS/ASR przestaje działać. Czyli do pewnej prędkości wszystko działa, zatem odpada ewentualność, że zamontowano łożysko pierścieniem magnetycznym niewłaściwą stroną. Mechanik proponuje zamówić czujnik ABS i jeśli to będzie jego wina on pokrywa koszty. Jeśli to nie czujnik zapłacić muszę ja. Sprawdziłem sobie sklepy internetowe i z opisów ofert wynika, że czujnik prawy jest zamienny z czujnikiem lewym. Zatem nie ma konieczności ryzykowania zbędnym zakupem czujnika. Jak myślicie co jest nie tak? Zdarzają się uszkodzone łożyska czy raczej fuszerka w podczas montażu? 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, jeśli okaże się że to czujnik, koszty bierze na siebie mechanik. Jutro zdejmę koło z prawej strony i zobaczę czy da się wyjąć ten nieruszany jeszcze czujnik. Jeśli się uda, zamienię je miejscami i zobaczę czy błąd pójdzie za czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o to pytać, to teraz już wiem. Dzięki :) Na logikę biorąc przewód ABS od strony pasażera powinien być dłuższy. Czy jest tam jakaś złączka np. w okolicy nadkola? Jeszcze tylko pytanie odnośnie tej wtyczki czujnika przymocowanej na spince do grodzi obok kielicha - jak to odpiąć? Zdjęcie z zaznaczoną wtyczką poniżej:

 

aoomlw.jpg

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.