Skocz do zawartości

Aku do japońca? - więcej niż 45Ah w małym rozmiarze ?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

 

Mam u siebie akumulator fabryczny w rozmiarze 23/12/19 cm 45Ah - Accord 2.0 ben 8 gen.., takie jest też fabryczne miejsce, obudowa i zaciski klem...  chociaż karty katalogowe producentów akumulatorów podają że powinien być większy  23/17/22 o pojemności 60Ah... (np tu: http://autosotua.com/akumulator/honda/accord.html)

 

Czy w tym rozmiarze 23/12/19  idzie kupić  akumulator o większej pojemności? Nie chciałbym tam jednak niczego przerabiać i kupie chyba taki jak mam rozmiarem...  

Jest jakieś większe znaczenie przy wyborze Varta, Bosch, Yuasa...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymiarach to raczej 45Ah to jest max. i nic pojemniejszego pewnie nie znajdziesz.

Co do marki to zdania są podzielone, dodatkowo jest kilka typów w danej marce różniących się parametrami (przy tej samej pojemności) jak i ceną więc takie porównania są trochę bez sensu. Może wybierz coś z najdłuższą gwarancją, zdaje się, że np. centra futura ma 3 lata-choć z drugiej strony pewnie cena przez to jest wyższa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Mam u siebie akumulator fabryczny w rozmiarze 23/12/19 cm 45Ah - Accord 2.0 ben 8 gen.., takie jest też fabryczne miejsce, obudowa i zaciski klem...  chociaż karty katalogowe producentów akumulatorów podają że powinien być większy  23/17/22 o pojemności 60Ah... (np tu: http://autosotua.com/akumulator/honda/accord.html)

 

Czy w tym rozmiarze 23/12/19  idzie kupić  akumulator o większej pojemności? Nie chciałbym tam jednak niczego przerabiać i kupie chyba taki jak mam rozmiarem...  

Jest jakieś większe znaczenie przy wyborze Varta, Bosch, Yuasa...? 

 

chyba źródło coś wadliwe miałem CRV kóry też miał 45 Ah wiec chyba u hondy to standard .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źródło coś wadliwe miałem CRV kóry też miał 45 Ah wiec chyba u hondy to standard .

 

 

Katalogi producentów akumulatorów też podają że w moim modelu powinien być większy aku... więc cholera wie o co chodzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany aku w Lancerze spotkałem się z twierdzeniem, że japońskie akumulatory mają inaczej liczoną pojemność niż europejskie i stąd takie niskie wartości typu 45 Ah. Ale czy to prawda to nie wiem.

Orginał japoński miał 48 Ah, a aku Varty który pasował rozmiarem 60 Ah.

Edytowane przez el_diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z twierdzeniem, że japońskie akumulatory mają inaczej liczoną pojemność niż europejskie i stąd takie niskie wartości typu 45 Ah.

Orginał japoński miał 48 Ah, a aku Varty który pasował rozmiarem 60 Ah.

 

Coś w tym może być, bo ja słyszałem, że ichniejsze KM też są mniejsze... takie małe japońskie kucyki   :hehe:;)

A bardzie poważnie - to do mojego silnika ZI 1.5 dali aku 36Ah 300A EN...   8]   ale troszkę miejsca w "kuwecie" jest, więc mam pole manewru   :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem w końcu Yuasa YBX 5053 12V 48Ah 430A   z 3 letnią gwarancją... 

 

Kupiłem miesiąc temu do Forda przez sklep motoryzacyjny w Kwidzynie ten: http://www.akumulatory24.pl/httpwwwakumulatory24plyuasa-ybx-5100-75ah-680a-p-147html-p-147.html

Według internetu, akumulator też ma 3 lata gwarancji, ale na załączonej firmowej karcie gwarancyjnej są dwa lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.