Skocz do zawartości

szczękowiec - jaki?


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

na początku przygody z motocyklami (z 5 lat temu) kupiłem w dobrej cenie schubiego R1 (dziś używam go tylko w zimnych miesiącach), później kupiłem modułowego nolana (jak jest ciepło jest ok).

W aktualnym schubim przeszkadza mi na maxa niewygodne zapięcie (nie wiem jak to sie fachowo nazywa - na 2 przewlekane kółka) i brak możliwości otwarcia całej przyłbicy. Zaczynam rozważać zamianę schubertha na jakiś model z otwieraną szczęką. tak naprawdę rozważam tylko C3 albo C3 pro ewentualnie shoei noateca i tu pojawia się pytanie do użytkowników co brać? oraz czy warto przy schubercie dopłacać kupe kasy do wersji pro? a moze jest inna porządna konkurencja? (nolana kupiłem tylko dlatego bo wycofali schubertha otwartego a shoei mial cene z d.y :no: natomiast jakościowo to jest przepaść do schubertha)

 

p.s. da sie w ogóle opchnąć używany kask? za r1 z 500zł idzie wziąć? 3 kasków w domu to mi żona nie daruje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do C3 Basic - mam C3 Pro i jestem mega zadowolony  :cool:  po sezonie nie ma na nim żadnych oznak zużycia, podczas gdy mój poprzedni kask po takim samym sezonie w zasadzie nadawał się na śmietnik (AGV).

No dobra z Schubertha jestem mega zadowolony poza pinlockiem, tego powinni się uczyć od HJC... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Mam tegorocznego C3Pro z fabrycznym pinlockiem i absolutnie się nie paruje od pierwszego założenia, więc może poprawili coś z czasem.

Jeszcze do okularów przydałyby się pinlocki ;)

 

 

Swoją droga w przyszłym roku będzie model C4, który z opisu ma nie mieć pinlocka. Ciekawe czy potem wydadzą C4 Pro i wrócą do tego patentu...

https://www.schuberth.com/en/products/motorbikes/helmets/c4.html

Edytowane przez username
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kask teoretycznie tegoroczny, w każdym razie kupiony w tym roku, ALE aktualnie pinlock jest inny... Zobaczymy czy da się go wyregulować tak żeby nie parował, bo po wstępnej regulacji zaparował tak samo jak poprzedni parował od nowości  :ogien:  a już miałem nadzieję... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Pro, Basic i Neotec. Jeżeli uważasz, że możliwość zamontowania fabryczbego intercoma, lepsza wysciółka wokoło szyi, nieco inna wyściółka wnętrza, spojler na kasku i kilka innych mniej ważnych dupereli jest warte blisko 1000PLN to bierz PRO,

C3 ma mniejszą skorupę niż Neotec i na głowie wygląda lepiej (w Neotecu miałem łeb jak dynia ;] ) Widoczność na boki w C3 miałem lepszą niż w Neotecu. Finalnie wybrałem C3 Basic i jestem zadowolony. (wydawał sie wygodniejszy niż Pro i Neo).  Pinlock też sprawdza się doskonale, szyba potrafi zaparować dookoła, ale pinlock jest czyściutki. Wcześniej miałem Sharka Evo 3 - tez fajny kask, którego dużą zaletą jest szczęka która po otwarciu wędruje na tył kasku, co pozwala jechać z otwartą szczeną i opuszczoną szybą (w C3 i Neotecu możesz przy otwartej szczenie co najwyżej blendę opuścić). Niestety Shark nie ma mocowania pinlocka, jest odczuwalnie cięższy niż C3, jest też gabarytowo większy - wielkością skorupy zbliżony do Neoteca.

jedź do sklepu, przymierz Neoteca, przymierz C3, możesz przymierzyć się też do Sharka i wybierz ten, w którym będziesz czuł się najbardziej komfortowo

Edytowane przez Tomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mi od początku paruje

 

To jest ciekawe. Z tego co czytam masz niezły kask i równocześnie problemy z parowaniem. Ja mam prosty i jeden z tańszych kasków (ls2 ff370) do którego dokupiłem pinlock za 8 dyszek i od tego czasu zapomniałem co to zaparowana szubka. Gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jest więcej niż niezły  :oki: IMHO do miasta i turystyki jest wręcz genialny. Do wypadów na tor i bardzo szybkiej jazdy w dużym pochyleniu już się średnio nadaje, ale też nie do tego był stworzony.

Jeżeli chodzi o pinlock, to ten też kosztuje 8 dyszek ;) Niestety nie jest to Pinlock firmy Pinlock tylko antyfog firmy Schuberth, co też może mieć jakieś znaczenie. Parowanie, które występuje i u mnie i u Duśki naszym zdaniem może być spowodowane przez dwa czynniki. Po pierwsze - ten kask jest bardzo szczelny. We wszystkich poprzednich kaskach mniej lub bardziej wiało, w tym w pewnych warunkach jeśli jest wpięta kurtyna pod brodą robi mi się wręcz duszno, i nie mówię tu o upałach powyżej 30 stopni. Dodatkowo konstrukcja szczęki wraz z kurtyną jest tak rozbudowana, że kurtyna aż się zawija do góry od opierania się o szyję (jednocześnie jest na tyle miękka że to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza) uszczelniając dół kasku. Po drugie - kask nie ma deflektora na nos, czyli cały czas oddychasz  bezpośrednio na szybę.

No nic, czeka mnie kolejna zima w HJC :hehe:  Tegoroczna w RPHA ST :cool:  I pewnie przyszłoroczne wypady na tor również bo HJC ma lepsze pole widzenia w dużych złożeniach :cfaniak2: co zresztą było dla mnie jednym z warunków przy wyborze drugiego kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ten kask jest bardzo szczelny. We wszystkich poprzednich kaskach mniej lub bardziej wiało, w tym w pewnych warunkach jeśli jest wpięta kurtyna pod brodą robi mi się wręcz duszno, i nie mówię tu o upałach powyżej 30 stopni. Dodatkowo konstrukcja szczęki wraz z kurtyną jest tak rozbudowana, że kurtyna aż się zawija do góry od opierania się o szyję (jednocześnie jest na tyle miękka że to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza) uszczelniając dół kasku. (...)

No nic, czeka mnie kolejna zima w HJC :hehe: Tegoroczna w RPHA ST :cool: I pewnie przyszłoroczne wypady na tor również bo HJC ma lepsze pole widzenia w dużych złożeniach :cfaniak2: co zresztą było dla mnie jednym z warunków przy wyborze drugiego kasku.

Wczoraj wracając z pracy w czasie deszczu doświadczyłem tego w HJC właśnie. Do kasku wpiąłem podbródek, do tego gruba kominiarka, pomimo otwartych wszystkich wentylacji pinlock mi zaparował. Pierwszy raz w ciągu 12 tys km. Zatem to może nie zależeć od samego pinlocka, ale właśnie od szczelności kasku.

Bez podbródka lżej się oddycha, ale mocno ciągnie po twarzy.

Kask to hjc fg-st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MisiekWAW w temacie parowania. postanowiłem w nieparującym dotychczas szubercie wyczyścić wizjer :furious: i jak tylko to złożyłem do paruje jak ta lala :sciana:

moja rada, sprawdź czy pinlock masz dokładnie spasowany, czy gdzieś aby nie odstaje od szybki, u mnie źle złożyłem i odstaje i w tym miejscu paruje. założyłem jeszcze raz i zobaczymy jutro jak będzie z parowaniem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem to wielokrotnie i ja i "poprawiający" po mnie na wszelki wypadek montaż znajomy sprzedawca, pinlock wszędzie, na całym obwodzie przylega idealnie, żółta karteczka nie ma szans się wśliznąć a i tak paruje :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pinlock przez chwile nie odstawal po ponownym zlozeniu ale juz na dworzu znowu odstaje :sciana: zachcialo mi sie poprawiac dobre :(

acz przyznac trza ze przestal parowac....

 

@@MisiekWAW to moze wywal starego pinlocka i kup nowego, moze obecny ma wade i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie pinlock przez chwile nie odstawal po ponownym zlozeniu ale juz na dworzu znowu odstaje :sciana: zachcialo mi sie poprawiac dobre :(

acz przyznac trza ze przestal parowac....

 

@@MisiekWAW to moze wywal starego pinlocka i kup nowego, moze obecny ma wade i juz

 

 

Mam kask teoretycznie tegoroczny, w każdym razie kupiony w tym roku, ALE aktualnie pinlock jest inny... Zobaczymy czy da się go wyregulować tak żeby nie parował, bo po wstępnej regulacji zaparował tak samo jak poprzedni parował od nowości  :ogien:  a już miałem nadzieję... :oslabiony:

 

Już to zrobiłem, nic to nie zmieniło.

Edytowane przez misiekwaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem to wielokrotnie i ja i "poprawiający" po mnie na wszelki wypadek montaż znajomy sprzedawca, pinlock wszędzie, na całym obwodzie przylega idealnie, żółta karteczka nie ma szans się wśliznąć a i tak paruje :sciana:

 

Mozesz miec za mocno napiety pinlock, tak ze dotyka szybki - wtedy tez bedzie parowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Boxer'a

 

https://www.google.de/search?q=boxer+helm&biw=1292&bih=632&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiKwt-urPLPAhURrRQKHRzNDNwQ_AUIBygC

 

Nolan ma zdaje sie model 94 w swojej ofercie.

 

;) 

Edytowane przez andy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.