Skocz do zawartości

świece żarowe


piotr0128

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wczoraj podczas wymiany filtra paliwa zdecydowałem się też na wymianę świec żarowych i po wymianie świec w momencie kiedy silnik jest zimny po dłuższym postoju po przekręceniu kluczyka kontrolka świec zapala się/gaśnie auto odpala bez żadnego problemu ale zaraz po odpaleniu przez jakies 10/15 sekund zaczyna migać kontrolka świec ?? o co chodzi ?? czyżby któraś z nowych swiec była walnięta ?? w instrukcji jest napisane ze miganie przez 60 sekund oznacza uszkodzenie świec... a jak miga tylko przez 10/15 sekund ?? miał ktoś tak ?? pojawia sie komunikat glow plugs ??

 

stilo 1.9jtd multi jet 120KM 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że któraś świeca nie grzeje. Na początek sprawdź czy aby na pewno wszystkie połączenia na świecach są dobre. Jeśli to nie pomoże to świece na stół i sprawdzić które nie domagają

 

 

dodam jeszcze ze sytuacja pojawia sie tylko jak silnik jest zimny... wystarczy ze silnik pochodzi doslownie chwilke i mozna zgasic i odpalic jeszcze raz wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak się silnik zagrzeje to i świece mają inną temperaturę, a niżeli na zimnym silniku. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, aby przed odpaleniem ze 3 razy zagrzać świece czyli 3 razy przekręcić kluczyk i poczekać aż kontrolka świec zgaśnie. Jeśli problem będzie dalej to nic innego tylko trzeba sprawdzić te świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdź miernikiem świece, to raz. Dwa pamiętam że z ta kontrolką z reguły są jakieś jaja po wymianie świec, przypadkiem nie trzeba zrobić 'resetu' odpinając klemę ?:hmm:Czy mi się źle kojarzy?

Dobrze Ci świta, tylko, że ja nie wiem nic o klemie, na pewno można w kompie zresetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem świece, to raz. Dwa pamiętam że z ta kontrolką z reguły są jakieś jaja po wymianie świec, przypadkiem nie trzeba zrobić 'resetu' odpinając klemę ?  :hmm:  Czy mi się źle kojarzy?

 

niestety odpiecie klemy (minusa na kilka min.) nic dalo :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.