Skocz do zawartości

Croma olej do wspomagania kierownicy


setor

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana oleju  wspomagania kierownicy w moim cromowozie. Po pierwsze płynu jest za mało bo poziom nie sięga nawet do końcówki bagnetu

Drugie płyn przypomina brązowo- czerwoną breję, z tego co się doczytałem to oryginalny płyn miał mieć kolor żółto-zielony. To co jest wlane na pewno nie jest w tym kolorze

Jaki płyn wlać wlać, ewentualnie jaki zamiennik i ile tego oleju zakupić.

Czy wystarczy samo kilkukrotne wyciągnięcie płynu ze zbiornika wraz z wymianą na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje że ma być TUTELA GI / R (kolor zielony) .

 

Z praktyki wynika , że nawet jak kilka razy odciągasz płyn z układu i dolewasz świeży to idealnie nie będzie - i tak potem wymiesza się z resztkami starego i ściemnieje , no ale to i tak lepiej niż jazda na zużytym  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po ściągnięciu płynu okazało się że ma kolor zielony, kiedy świeciłem w nocy latarką płyn wyglądał na ciemny. 

Pytałem dlatego że doczytałem się że w Alfach na początku produkcji układ wspomagania zalewano Tutela GI/ E czerwony

Dopiero potem po problemach wprowadzono akcję serwisową i po płukaniu układu wymieniono płyn na zielony.

Myślałem że podobną akcję robiono w Fiacie

Ale płyn wymieniłem chyba w ostatnim momencie, pompa pracuje zdecydowanie ciszej

Płyn wyciągałem elektryczną pompką, udało mi się odessać grubo ponad pół litra. płynu było za mało więc podejrzewam że w układzie mogły pozostać resztki

Ale generalnie wymiana pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.