Skocz do zawartości

renowacja drewnianych schodów


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Poczytałem troszkę na temat renowacji i postanowiłem wykonać ją sam. Każdy ma jakąś swoją metodę,a ja dzięki temu mam mętlik w głowie. Może ktoś z Was już to robił i może podzielić się cennymi uwagami na temat sprzętu, lakierów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być:

 

post-147905-0-40061100-1480852954_thumb.jpg

 

 

post-147905-0-00186700-1480853002_thumb.jpg

 

 

post-147905-0-41210400-1480852983_thumb.jpg

 

 

post-147905-0-35662400-1480853021_thumb.jpg

 

?

 

 

Potrzebne:

 

opalarka

papier ścierny

szlifierka (koniecznie oscylacyjna)

szpachlówka

bejca (lakiero-bejca)

lakier bezbarwny (dobry, albo bardzo dobry ~70-100 zł puszka)

 

Dużo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wcześniej była farba.

Lakier poszedł na koniec.

 

Zgadza się  :oki:

 

Olejna "naście" warstw  ;]

 

Opalarka była najskuteczniejsza. Rozwiązania chemiczne się nie sprawdziły i były kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o firmę (literówka) choć kolega romano11 trafił w dobry punkt z swym domysłem

 

Kupiłem dużego prostokątnego używanego bosha i trójkątną skilla. Obie spełniły swoje zadanie.

 

Nie polecam taśmówek, bo przez nieumiejętne stosowanie można narobić "dziur" i okrągłych tarcz, bo doprowadzenie później tego do ładu trwa zbyt długo. Po bejcowaniu, czy lakierowaniu (w mniejszym stopniu), masz okrągłe kółka.

Być może zaraz jakiś mądry się odezwie, że można spokojnie stosować, ale ja wiem swoje. Można, ale na samym początku pracy (zdzieranie farby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ja właśnie zastanawiałem się nad pneumatyczną okrągłą bo mógłbym ją wykorzystać do czegoś innego jeszcze, no i koniecznie z regulacją obrotów. Próbowałeś zmniejszać grubość papieru czy mimo tego dalej lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ja właśnie zastanawiałem się nad pneumatyczną okrągłą bo mógłbym ją wykorzystać do czegoś innego jeszcze, no i koniecznie z regulacją obrotów. Próbowałeś zmniejszać grubość papieru czy mimo tego dalej lipa?

 

 

Przy obrotowej będziesz miał zawsze "kółka", to jest nieuniknione. Oczywiście papier mniejszej gradacji ułatwia sprawę, ale zawsze jest problem. Odradzam, ale zrób jak chcesz. Najskuteczniej człowiek uczy się na własnych błędach i doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o kształt "elementu roboczego" - okrągłą oscylacyjną nie wejdziesz w narożniki, może być prostokątna lub "delta" (czy jak tam się to nazywa), kształtem przypominająca żelazko...   :phi:

 

Kształt zbliżony do trójkąta Reuleaux ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.