Skocz do zawartości

Miernik cęgowy


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali wymiany sprzętu kupionego jeszcze za czasów studenckich za kieszonkowe, postanowiłem wymienić multimetr i kupić miernik cęgowy.

 

Zastosowanie typowo domowe, mierzenie:

- napięcia na akumulatorze samochodowym

- napięcia na akumulatorkach/bateriach AA/AAA

- prądu ładowania akumulatora / poboru z akumulatora

- prądu w przewodach sieciowych

 

Fajnie, jakby dało się w jakiś sposób zmierzyć stan zabezpieczenia/uziemienia gniazdek (w jaki sposób ? Nie mam pojęcia, ale chętnie się dowiem)...

 

Budżet: im mniej, tym lepiej - ale nie chcę tandety, która się do niczego nie nadaje.

 

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- prądu ładowania akumulatora / poboru z akumulatora

Może czegoś nie wiem, ale standardowy miernik cęgowy to tylko prąd przemienny zmierzy - w sensie pomiaru w taki sposób jak do tego został stworzony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie wiem, ale standardowy miernik cęgowy to tylko prąd przemienny zmierzy - w sensie pomiaru w taki sposób jak do tego został stworzony ...

 

Też tak się tydzień temu wyłożyłem https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/432818-silnik-diesla-i-ujemny-bilans-energetyczny/?p=6258390 :)  

 

Przy prądzie stałym taki miernik mierzy cęgami natężenie pola magnetycznego wykorzystując efekt Halla... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.