Skocz do zawartości

Silnik 1.4 80KM w golfie da rade?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

No mimo wszystko wg mnie jazda ma sprawiać przyjemność. Sam przesiadłeś z się z hultaja na bawarę. Obstawiam, że po zmianie czas dojazdu do pracy niewiele się zmienił ale komfort już tak.

Niedawno był podobmy wątek (dojazd 30-40km do roboty jakaś 2pasmówką) i wyszło, ze BMW to minimum aby godnie takie hekrary przymierzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

 

Witam

Znajomy chce mi sprowadzić z zachodu VW golfa VI z silnikiem 1.4 80KM.

Ktoś użytkuje taki pojazd z tym silnikiem. Jak to się sprawuje jakieś bolączki tego motoru? Da rade popchnąć tego golfa - mowie tutaj o normalnej jeździe a nie wyścigach. Ile to pal? Docelowo po ewentualnym zakupie do zagazowania idzie. Auto będzie codziennie robiło trasę 150km (2x75km) po S8 jako dojazd do pracy z prędkościami ekonomicznymi czyli ~100-110km/h.

Miałem taki silnik w Octavii i nie narzekałem na niego ,ale ja jeżdziłem sam i bez problemu 140km/h po autostradzie sunąłem.Raz jechałem w 5 osób 1000km ale to była mordęga bo ciężko się rozpędzić po zahamowaniu.Jak już się rozbujał to szedł.Przez 4 lata nie miałem z tym silnikiem żadnych kłopotów i śmiało go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wypowiem jako były posiadacz muła pod tytułem Vectra C 1.6 105KM. ;]

Samochód się przemieszcza o czym informuje Cię przebiegiem, który rośnie. Nie pali przy tym opon, skręca, jak trzeba to się i zatrzyma. Na autostradzie przy 130km/h w 4 dorosłe osoby i wypchanym bagażnikiem pali nieco ponad 7l/100km (7.1-7.2), prędkość tą utrzymuje swobodnie, przejazd przez Szwajcarię, Austrię od Niemiec przez Alpy do Włoch był bardziej utrudniony, pod góry trzeba było cisnąć mocniej, wtedy paliło więcej. Teraz szwagier nią pojechał do Holandii i dojechała. Ja jestem na tak - takie silniki są ok do miasta i na autosradę, nie nadają się na zwykłe drogi, gdzie aby wyprzedzić trzeba jechać "pod prąd", wtedy ta VC powyżej 100km/h już nie bardzo chciała, albo miejsca potrzebowała jak Airbus A380 do lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.