Skocz do zawartości

(kzak) opel meriva b dla rodziny?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na tym kąciku.

Otóż zaczynam się rozglądać za nowym autem dla rodziny 2+2. Rocznie 16-18kkm większość wokół komina do tego wakacje, jakiś weekend czy jednodniowe wycieczki. Dzieci na tyle duże że wózka nie wozimy, rowerów też nie a kilka worków z castoramy mam czym przywieźć. Do tego autem tym ma jeździć kobieta i ma to być następca mondeo mk3 w sedanie.

No i mam pytanie: na papierze meriva wygląda fajnie, żona siedziała i może być. Pytanie do posiadaczy jak to się sprawuje? jak jeździ? czy bardzo się psuje? czy jako auto do powyższych zastosowań wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) na wakacje mały ... no chyba że z boksem

2.) dla kobiety bardzo OK - dobrze się siedzi i dobra widoczność. Czujniki szybko działąją

3.) MERIVA za Mondeo ..... hhihi tosz to inne klasy

4.) ujeżdżam taką 1.6 w diżlu ze 130 KM i jest OK. do tej pory zaliczyłem awarię zamka centralnego w tylnych dżwiach i teraz zaczęła coś marudzić ... jeszcze nie wiemy co.

 

generalnie przyjemnie się jeździ i jak na dizla to jest cichutko i żwawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ze swojej jestem zadowolony. Autko bardzo jak dla mnie wygodne. Na wakacje w układzie 2 + 1 ( ale prawie dorosłe) w zupełności wystarczyło. Tyle że u mnie nie ma koła zapasowego i jest dodatkowy schowek pod podłogą bagażnika + wysuwany bagażnik rowerowy.  Fantastycznie prowadzi się po krętych górskich drogach.  Ostatnio woziłem sporo mat. budowlanych , brodzik 100 x 110 , trzymetrowe listwy .daje radę .  Co do psucia się to na razie nie ma co narzekać . auto z pierwszych serii i większość wad naprawione przez poprzedniego właściciela.

 

Generalnie zrób jazdę próbną . Mnie po takowej wątpliwości opuściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie posiadam Merivę I i powiem, że samochód idealny dla warunków jak wyżej. Meriva I jest mniejsza od II-ki, ale zawsze zapakowaliśmy się przy czteroosobowej rodzinie. Żona jako kierowca nie chce słyszeć o przesiadce do innego, mimo, że w garażu stoi Peugeot 5008. Resumując: dla 2+2, na kręcenie się wokół komina i do jazdy dla kobiety - idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2017 o 21:16, BOGUS napisał:

. Pytanie do posiadaczy jak to się sprawuje? jak jeździ? czy bardzo się psuje? czy jako auto do powyższych zastosowań wystarczy?

mój się bardzo dobrze sprawuje (odpukać), najechane prawie 76tys. km na LPG 

z awarii to przy 70tys. km miałem czyszczony parownik bo coś ciężko w mrozy przechodził na lpg 

z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerką parkowanie to przyjemność. 

jedynie bagażnik mógł by być ciut większy... no ale jak chce się mieć więcej to jest zafira która kosztuje ciut więcej 

ja bym polecił :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.