Skocz do zawartości

1.6 CDTI 130KM '12r. - szklana kula potrzebna


dodomela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

więc sprawa wygląda tak, że potrzebuję kogoś kto ma szklaną kulę i może powiedzieć o co chodzi.

Auto to Meriva B 2012r. 1.6 dizel 130KM.

Podczas jazdy, najczęściej jak jest nagrzany i jak się stanie np. na światłach, wyskakuje komunikat dźwiękowy i na desce rozdzielczej:

"Awaria pojazdu - skontaktuj się ze serwisem"

i znika

żadnych innych objawów.

Więc jak przystało na wzorowego użytkownika AK, udałem się do serwisu.

Miłe mechaniki podpiły komputera i mówią że:

"będzie pan zadowolony"

nie ma Pan żadnych błędów

 

nooo

 

a komunikat  co jakiś czas się pokazuje..........

 

co na to wasze szklane kule?

Co mogę zmienić? wymienić? poprawić? naprawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanej kuli nie mam ale ten mechanik to jakiś zaufany czy jakiś z "łapanki"? Skoro taki komunikat wylatuje to jakiś powód jest i raczej coś w pamięci sterownika powinno zostać. Może trzeba do jakiegoś bardziej ogarniętego mechanika od opli się udać? 

Na twoim miejscu uderzyłbym też do aso. Wbrew pozorom czasem mogą coś wiedzieć ;] i może się okazać że jakąś wiedzę na temat tego tajemniczego komunikatu mają (chociaż niestety pewnie się skończy na tym że Ci powiedzą że za "pińcet" podepniemy kompa i paanie zobaczymy co tam się dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎09‎.‎02‎.‎2017 o 13:17, dodomela napisał:

mechanik OK., ale tak, podjadę do innego i pewnie do ASO też.

Właśnie dziwne jest to że w pamięci nic nie ma.....

 

Nie wiem jak w Oplach jest, ale niektóre marki mają tak, że jeśli błąd jest jakoś "mało istotny" i przez ileś tam odpaleń auta się nie powtarza to się sam kasuje z pamięci kompa. Może tu właśnie tak się dzieje.. Nie wiem po jakim czasie od wystąpienia byłeś u mechanika, ale na pewno dobrze jest pojechać zaraz po tym jak komunikat się wyświetli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplach jest ikonka z kluczykiem lub samochodzik z kluczykiem. Jak się pojawi jakiś błąd mniejszej wagi to kluczyk pali się po przekręceniu stacyjki i znika po odpaleniu. Normalnie gaśnie po kilku sek od przekręceniu stacyjki.  Jeżeli błąd nie powraca to ikonka wraca do normalnego trybu pracy po iluś odpaleniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chyba znalezione .... w końcu

chyba, bo jeszcze nie wymieniono.

Po kolei

po zmianie na angielski oczywiście "visit service soon" czy jakoś tak

po podłączeniu Op com-a w końcu złapał błąd czujnika różnicy ciśnień przy filtrze cząstek stałych. Zatem albo czujnik uwalony albo przewody do niego.

Umówiłem się na grzebanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 1.03.2017 o 13:39, dodomela napisał:

chyba znalezione .... w końcu

chyba, bo jeszcze nie wymieniono.

Po kolei

po zmianie na angielski oczywiście "visit service soon" czy jakoś tak

po podłączeniu Op com-a w końcu złapał błąd czujnika różnicy ciśnień przy filtrze cząstek stałych. Zatem albo czujnik uwalony albo przewody do niego.

Umówiłem się na grzebanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

to często jest skutek jakieś innej usterki. Niech sprawdzą wszystko co jest związane z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.