Skocz do zawartości

LUTY - zima nie odpuszcza


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Taki ziąb nadal , że mało kto zauważył że już luty i wiosna się coraz bardziej zbliża :phi:

 

Niestety ,  u mnie pojawiły się pierwsze skutki działania piachu i solanki - zaczyna mi się odzywać prawe łożysko od amortyzatora , bez wymiany się nie obejdzie ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym musiał  oponki z przodu wymienić - ale zima się kończy heheheh - to postwie Cromala na klocki i dojadę zimę na " zamienniku".

 

Tylko nawet umyć nie można solanki. Bo jeszcze klamka zamarznie :P

 

 

Mówisz że sól weszła w łożysko? tam chyba nie dociera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sakul napisał:

No u mnie w tym roku zima też pechowa :( padł mi alternator, a jak co poniektórzy wiedzą wymiana w 2,4 nie jest ani prosta ani tania :) 

sam wyciągałeś czy dałeś sobie spokój i zleciłeś warsztatowi? ile za regeneracje i ewentualną wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 23:13, 12345 napisał:

Mówisz że sól weszła w łożysko? tam chyba nie dociera?

 

Jak zajrzałem od spodu w okolice poduszki od amortyzatora to zobaczyłem piach i białe zacieki .

Łożysko amortyzatora niestety nie jest hermetyczne , więc na pewno to przyśpieszyło jego zużycie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Croma to fajne i jeszcze niestare auto , do tego coraz częściej widoczne na drogach  :ok:

 

Co istotniejsze , mamy dość aktywny kącik na tle innych modeli z rodziny na F więc się należało wyróżnienie po latach :phi:

 

PS.

Jak widać poza kulisami AK trochę się dzieje :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Iron napisał:

 więc się należało wyróżnienie po latach :phi:

 

 

Pasuje do Cromy, wyróżniona po latach. ;]

 Tipo nie musialo czekać na osobny kącik, bo było docenione zanim się pokazało i pewnie przez pierwsze miesiące sprzedało się więcej Tipo "Lanosów", niż Crom przez cały okres produkcji.

Wniosek: chcesz sprzedać drogo nowego Fiata, zmień mu znaczek na Alfa, Lancia, Jeep, albo 500.

Tipo w droższych wersjach też będzie rzadkością, ale za pare lat będą u nas śmigać wypasione świeżo odmalowane używki z Włoch ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy giełda nie jest czasem zamknięta?

 

no ja się pochwale " dziadkowym" przebiegiem - przekroczyłem 140 kkm-mów  w 7 lat . teoretycznie   katalogowo - ubezpieczeniowo.

kto da mniej.?

u  mie tylko do kościoła i ..... do teściowej hehehehhe

W zimie - jak już pisaliśmy - przykryta deczką do wiosny. roboczy rocznik 2000 jeździ po soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 12345 napisał:

no ja się pochwale " dziadkowym" przebiegiem - przekroczyłem 140 kkm-mów  w 7 lat . teoretycznie   katalogowo - ubezpieczeniowo.

kto da mniej.?

u  mie tylko do kościoła i ..... do teściowej hehehehhe

W zimie - jak już pisaliśmy - przykryta deczką do wiosny. roboczy rocznik 2000 jeździ po soli.

 

No to ja przebijam, w ciągu 6 lat (od nowości) croma wykręciła  przebieg 56 025 km :hehe: . Z tym, że ja też zimą głównie pomykam autem od żony tzn. pandą, a croma czeka na wiosnę. Wczoraj croma miała wietrzenie bo jechała na przegląd rejestracyjny i okazało się, że od zeszłego roku zrobiła niecałe 6 000 km. Diagnosta jak popatrzył na przebieg to na końcu języka miał pytanie czy nie skręciłem go  przed przyjazdem. Jednak jak wszedł pod auto to stwierdził, że nie będzie jej mocno maltretował bo widać, że ledwie dotarta ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15 lutego 2017 o 12:27, Iron napisał:

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył to mamy też osobną giełdę - tylko dla naszych Cromek :smirk:

 

 

 

O to super, bo zostało mi trochę gratów w garażu po Cromie. Ramka od nawidronki, kołpaki, dojazdówka, klamki i parę innych drobiazgów które same odpadły.;] Na wiosnę trzeba będzie posprzątać, zdjęcia porobić i na giełdę. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 12345 napisał:

a czy giełda nie jest czasem zamknięta?

 

 

Zamknięty jest na pewno wątek regulaminowy , ale giełda wygląda na otwartą  :smirk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 08:02, Fox03 napisał:

 

 Wczoraj croma miała wietrzenie

To pewnie ci klima się zakisiła heheheh.

U mnie dziś wsiadlem i niestety musiałem wietrzyć.

Z pierwszymi jaskółkami - do odgrzybiania.

Chyba se zrobimy zlot oldtimerów.

zerknij co ns czeka: za - kilkanaście - lat

http://www.gieldaklasykow.pl/peugeot-205-turbo-16-1984-usa/

 

no : ciebie hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 12345 napisał:

U mnie dziś wsiadlem i niestety musiałem wietrzyć

 

Wietrzenie cromy u mnie było na zasadzie, że po dwóch miesiącach stania w garażu miała możliwość przejażdżki ;) . Natomiast w środku leżały kulki zapachowe to i w środku auta bardzo przyjemnie pachniało. 

 

9 godzin temu, 12345 napisał:

Chyba se zrobimy zlot oldtimerów.

zerknij co ns czeka: za - kilkanaście - lat

 

Aż tak długo nie mam zamiaru cromą jeździć, może jeszcze z 2-3 lata, chyba że chętni którzy chcą ją odkupić zintensyfikują swoje działania i będą bardzo przekonujący ;] .

A tak na marginesie to croma jest pierwszym autem, które mi się nie znudziło po 3-4 latach. U mnie powodem zmiany auta zazwyczaj jest to, że po prostu nie mam już frajdy z jazdy danym autem, po prostu mi się znudziło i rozglądam się za czymś innym. Croma może jeszcze się mi nie znudziła dlatego, że jeżdżę jeszcze pandą, a w okresie zimowym w zasadzie tylko pandą. Dlatego croma zostanie wybudzona ze snu zimowego 1 marca bo chce mi się nią trochę już pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.