Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

opinia Alfa Romeo Alfa 159 1.9 JTD JTDM

Featured Replies

Napisano

Cześć,

proszę o opinię użytkowników Alfy 159, samochód z 2010r. sinik 150KM JTD, Wady i zalety, przebieg oryginał 117kkm, mam okazję kupna ale mam pewne obawy, jak eksploatacja, niezawodność.

Dziękuję z góry.

Napisano

Cześć,

Z tego co mówią to silniki dobre, ale pierwsza i najważniejsza wada 1,9 16V to klapy wirowe. Jeśli się jeszcze nie urwały, to zaraz się urwią :)
Więc jako pierwsza rzecz po zakupie - przy okazji wymiany rozrządu, zlecenie usunięcia owych klap. W automacie odpada problem koła dwumasowego.

Ogólnie fajne auto, dobrze się prowadzi, fajnie się wyprzedza, świetnie wygląda ;]

Ja przed zakupem podjechałem do ASO Fiata na sprawdzenie - 280 pln za kompleksowe sprawdzenie auta.

Eksploatacja, nie wiem jakie akceptujesz poziomy ale pewnie będzie drożej niż w Audi 80.
O niezawodności jeszcze nie zdążyłem sobie wyrobić zdania, ale mówią że się poprawiła względem poprzednich modeli.
W przebieg też ślepo bym nie wierzył... Jak dla mnie ważniejszy był stan techniczny auta.

pz
 

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
Napisano
Cześć,
Z tego co mówią to silniki dobre, ale pierwsza i najważniejsza wada 1,9 16V to klapy wirowe. Jeśli się jeszcze nie urwały, to zaraz się urwią [emoji4]
Więc jako pierwsza rzecz po zakupie - przy okazji wymiany rozrządu, zlecenie usunięcia owych klap. W automacie odpada problem koła dwumasowego.
Ogólnie fajne auto, dobrze się prowadzi, fajnie się wyprzedza, świetnie wygląda ;]
Ja przed zakupem podjechałem do ASO Fiata na sprawdzenie - 280 pln za kompleksowe sprawdzenie auta.
Eksploatacja, nie wiem jakie akceptujesz poziomy ale pewnie będzie drożej niż w Audi 80.
O niezawodności jeszcze nie zdążyłem sobie wyrobić zdania, ale mówią że się poprawiła względem poprzednich modeli.
W przebieg też ślepo bym nie wierzył... Jak dla mnie ważniejszy był stan techniczny auta.
pz
 
 
 
 


Zapomniales wspomniec o skrzyni M32, niezła kupa, poza tym wywalic klapy i cieszyc sie autkiem.
Napisano
9 godzin temu, elgritone napisał:

 


Zapomniales wspomniec o skrzyni M32, niezła kupa, poza tym wywalic klapy i cieszyc sie autkiem.

 

 

2010 rok to po lifcie, tam już chyba montowali "normalne" fiatowskie c6xx?

Napisano
 
2010 rok to po lifcie, tam już chyba montowali "normalne" fiatowskie c6xx?

No raczej chyba nie
Napisano

Moja z 2011 już ma, ale nie wiem od którego momentu montowali.

Napisano
23 godziny temu, elgritone napisał:

 


Zapomniales wspomniec o skrzyni M32, niezła kupa, poza tym wywalic klapy i cieszyc sie autkiem.

 

 

Moja ma japońskiego aftomata więc o M32 nawet nie pamiętałem :)
 

Napisano
 
Moja ma japońskiego aftomata więc o M32 nawet nie pamiętałem [emoji4]
 

Zazdroszcze [emoji14]

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.