Skocz do zawartości

Ponad 100 tys. km na oponach


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprawdziłem ile mam bieżnika na zimowych oponach - jest jeszcze sporo ponad znacznik śnieżynki - 4 mm.

Na następny sezon jeszcze starczą. Podobnie letnie.

Tak więc na 2 kompletach opon spokojnie przejadę jakieś 130 tys. km.

A jak u Was?

 

opona1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem ile mam bieżnika na zimowych oponach - jest jeszcze sporo ponad znacznik śnieżynki - 4 mm.
Na następny sezon jeszcze starczą. Podobnie letnie.
Tak więc na 2 kompletach opon spokojnie przejadę jakieś 130 tys. km.



Żebyś się nie zdziwi. Ja w tym sezonie wywaliłem zimówki, które miały spojojnie z 5-6 mm. Niestety była to dodać leciwa guma i na śniegu była potwornie śliska. Wole nie ryzykować i zestaw poleciał do śmietnika.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mają dopiero 4 lata. W tym roku trzeba było już ostrożniej jeździć.

Mam dylemat, czy nie kupić po prostu uniwersalnych na najbliższe 2 lata, czy zostać przy tych co mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał:

 


Żebyś się nie zdziwi. Ja w tym sezonie wywaliłem zimówki, które miały spojojnie z 5-6 mm. Niestety była to dodać leciwa guma i na śniegu była potwornie śliska. Wole nie ryzykować i zestaw poleciał do śmietnika.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Wiem o czym mówisz. Mam 5-letnie zimówki. Ale w tym sezonie to już były zimówkami tylko z nazwy. Gdyby nie to że mieszkam we Wrocławiu gdzie śnieg jest rzadkością, to bym kupił nowe. A tak to będzie się o to martwił nowy właściciel w przyszłym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie też już mają swoje przejechane.

Łamię się nad całorocznymi, ale też myślę nad zmianą samochodu za rok może półtora i zastanawiam się, czy dam radę dwa-trzy sezony na tych oponach, co mam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zmieniłbym samochód pod koniec 2018 r.

I tu jednak będzie problem by 2 zimy na tych przejeździć.

Pewnie skończy się na tym, że na zimę kupię uniwersalne, by przejeździć dwie zimy i lato :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 16:14, rwIcIk napisał:

Mają ponad 1 mm ponad śnieżynkę, czyli mają ponad 5 mm. :hmm:

 

Takie z lacetona właśnie poleciały do utylizacji w tym roku. Tylko, że były z roku 2009 :D

Dorżńąć teraz a na zimę nowe uniwersalne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.