Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

AR2300 i AR2820

Featured Replies

Napisano

Witam,

 

Czy plukanki AR2300 i AR2820 mozna stosowac w turbodieslach czy tylko w benzynowych?

Napisano
  • Autor
1 minutę temu, analyzer64 napisał:

I w jednym i drugim można stosować, pamiętaj tylko że AR2300 inaczej się stosuje.

 

 

AR2300 dolewasz do oleju i jezdzisz 1000km 

AR2820 dolewasz do cieplego silnika, max 2000rpm i pol godziny.

 

Czy tak?

Napisano

AR2300 nalałbym i pojeździł te 2000-3000km, jak silnik bardzo brudny w środku to trzeba nastawić na wymianę filtra oleju po drodze. Ogólnie tą płukankę możesz nalać do świeżego oleju i na tym jeździć aż do następnej wymiany np. po 10kkm.

AR2820 ja leję na ciepły (butelkę trzymam wcześniej w ciepłej wodzie, żeby nie lać zimnej cieczy po wałku) i trzymam do 45min od czasu do czasu zwiększając obroty do 2000rpm.

 

Po AR2300 warto posprzątać na koniec płukanką AR2820 lub LM 2662.

 

 

  • 5 miesięcy później...
Napisano

Wygląda, że AR2300 jest wycofywany... Jest jakiś alternatywny produkt? 

Napisano
18 minut temu, grogi napisał:

Wygląda, że AR2300 jest wycofywany... Jest jakiś alternatywny produkt? 

skąd taki pomysł?

Na sklepie oficjalnym jest normalnie dostępny

 

Dnia 27.04.2017 o 22:39, Tiomek napisał:

AR2300 dolewasz do oleju i jezdzisz 1000km 

minimum to jest 1600km, przy olejach syntetycznych i nigdy/dawno nie czyszczonych silnikach przebieg powinien być wydłużony nawet do 10kkm. Tak samo jesienią/zimą proces powinien trwać dłużej niż podawane minimum.

Spokojnie można zrobić 2-3kkm bez zastanawiania obserwując stan oleju w tym czasie.

Dodatkowo 2300 wstępnie nanosi warstwę adhezyjną pod dodatki z ich gamy.

Napisano
14 minut temu, Ozarek napisał:

skąd taki pomysł?

Na sklepie oficjalnym jest normalnie dostępny

 

Podrzuć linka... 

 

Archoil.pl (Archoil Polska Joanna Łyszkowska, Żurawiny 1 Warszawa) to oficjalny sklep?

Edytowane przez grogi

Napisano
6 godzin temu, grogi napisał:

Archoil.pl (Archoil Polska Joanna Łyszkowska, Żurawiny 1 Warszawa) to oficjalny sklep?

dokładnie, http://sklep.archoil.pl/?product=ar2300

Niskie stany może wynikają z cyklu dostaw z USA i jednak rosnącego popytu.

Jakby miały być zmiany w asortymencie to raczej coś by było już wiadomo.

Napisano

AR9200 ma być wycofany z rynku i zastąpiony nowym produktem. Takie info dostałem z Lejolej.pl w czerwcu tego roku.

Edytowane przez analyzer64

Napisano
Godzinę temu, Ozarek napisał:

dokładnie, http://sklep.archoil.pl/?product=ar2300

Niskie stany może wynikają z cyklu dostaw z USA i jednak rosnącego popytu.

Jakby miały być zmiany w asortymencie to raczej coś by było już wiadomo.

 

Na stronach archoil.com AR2300 nie występuje ani razu...

Napisano
Godzinę temu, grogi napisał:

Na stronach archoil.com AR2300 nie występuje ani razu...

tak samo jak 2820, 6900 P/D-MAX, 9200, 9300 itd ;)

Napisano

A tak szczerze - te płukanki cokolwiek dają? Bo widze, ze cena za ten wynalazek jest spora. 2ostatnie wymiany przeprowadziłem z płukanka lm, ale ona kosztuje jakieś 30pln. Szczerze różnicy żadnej nie zauważyłem :hehe:

Olej na chwile czysty, a za 100km znowu czarny...

Napisano

Ja używam płukanek co wymianę oleju. Płukankę AR2300 poleciłem bratu, aby zalał silnik w Citroenie C4, gdyż po demontażu pokryw zaworów było widać spore ilości syfu. Przejeździł na tym ponad 2000km, w sobotę wymienialiśmy olej i już wtedy słyszałem inną pracę silnika, pracował zauważalnie ciszej. Wypłukaliśmy na koniec silnik LM 2662 i zalany został Shell'em Ultra I 5W40 (brat nie wiedział, że jest jakaś różnica i wziął odmianę HC tego oleju, a nie GTL) +AR9100+AR9200.

Zmienioną pracę silnika zauważyłem, bo kiedyś to auto było moje i wiem jak pracowało - 1.4 KFU w Citroenie pracuje jak pralka Frania. Teraz ten przykry dźwięk znacznie się wyciszył. Przy następnej wymianie zastosujemy ten sam schemat. :ok: 

 

 

Inna sytuacja z moim obecnym autem.

Nawet nie wiem jak to wytłumaczyć, ale jak kupiłem auto to pociła się miska olejowa. Jako, że olej nie kapał to uszczelki nie zmieniałem, choć kupiłem w razie czego. Silnik zalany był M1 5W50, wlałem płukankę, zalałem jakiś Havoline 5W40, po pół roku ponownie płukanka i kolejna wymiana oleju na 5W40, już widziałem że poci się połowę mniej. W sobotę również zmieniałem olej w tym swoim aucie, po raz 4 już, miska praktycznie sucha. A jeżdżę na 0W40 :ok:  

 

Edytowane przez analyzer64

Napisano
4 godziny temu, analyzer64 napisał:

Tak jak pisałem o AR9200, jest już nowa wersja.

6900 D-Max też ma nową formulację od niedawna.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.