Skocz do zawartości

Czym zabezpieczyć drewno


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na rynku są impregnaty drewnochron, sadolin, altax itp. ale na kazdym napisane jest, ze nie zalecane do drewna, które ma kontakt z gruntem i bezpośredni z wilgocią. Potrzebuję zabezpieczyć drewno sosnowe, które ma bezprosredni kontakt z trawnikiem, czasem mokrym po deszczu. Coś w formie bezbarwnej.

 

Znalazlem w internetach środek do gontów drewnianych "Gontex", ale w mojej okolicy nikt tym nie handluje. Jest też izohan impregnat do drewna, ale historia podobna, ciężko dostać...

 

Macie coś sprawdzonego ? Może coś co stosują na podwaliny w domach, tylko, że tam chyba impregnuja to cisnieniowo. Wiem, że sa preparaty smołowate, ale to raczej do drewna wkopanego w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, riot napisał:

 

Wiem, że na rynku są impregnaty drewnochron, sadolin, altax itp. ale na kazdym napisane jest, ze nie zalecane do drewna, które ma kontakt z gruntem i bezpośredni z wilgocią. Potrzebuję zabezpieczyć drewno sosnowe, które ma bezprosredni kontakt z trawnikiem, czasem mokrym po deszczu. Coś w formie bezbarwnej.

 

Znalazlem w internetach środek do gontów drewnianych "Gontex", ale w mojej okolicy nikt tym nie handluje. Jest też izohan impregnat do drewna, ale historia podobna, ciężko dostać...

 

Macie coś sprawdzonego ? Może coś co stosują na podwaliny w domach, tylko, że tam chyba impregnuja to cisnieniowo. Wiem, że sa preparaty smołowate, ale to raczej do drewna wkopanego w ziemię.

 

lepiej pomyśl jak odseparować drewno. Co to dokładnie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, riot napisał:

Drewniana piaskownica dla dziecka. Teoretycznie jest odizolowana folią od gruntu

piaskownicę najlepiej wewnatrz wyłożyć folią, aby odizolować od wilgoci z piasku a izolacji poziomej od gruntu z folii nie robić.

Ja dzieciakom piaskownicę pomalowałem lazurą Sigma Coatings, od wewnątrz folia a sama piaskownica stoi na drewnianych 2 cm klockach a nie całym obwodem na gruncie.

Po 4 latach źle nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 20:59, riot napisał:

Znalazlem w internetach środek do gontów drewnianych "Gontex", ale w mojej okolicy nikt tym nie handluje. Jest też izohan impregnat do drewna, ale historia podobna, ciężko dostać...

 

ICOPAL GONTEX popytaj w hurtowniach z materiałami budowlanymi albo allegro.pl :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ICOPAL GONTEX popytaj w hurtowniach z materiałami budowlanymi albo allegro.pl :ok:

No właśnie jest problem z tym. Niby u mnie sewera tym handluje, ale nie mają nigdzie na skladzie. I najmniejsze opakowanie chyba 5 L. Też czytałem, że dobry środek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 20:59, riot napisał:

 

Wiem, że na rynku są impregnaty drewnochron, sadolin, altax itp. ale na kazdym napisane jest, ze nie zalecane do drewna, które ma kontakt z gruntem i bezpośredni z wilgocią. Potrzebuję zabezpieczyć drewno sosnowe, które ma bezprosredni kontakt z trawnikiem, czasem mokrym po deszczu. Coś w formie bezbarwnej.

 

Znalazlem w internetach środek do gontów drewnianych "Gontex", ale w mojej okolicy nikt tym nie handluje. Jest też izohan impregnat do drewna, ale historia podobna, ciężko dostać...

 

Macie coś sprawdzonego ? Może coś co stosują na podwaliny w domach, tylko, że tam chyba impregnuja to cisnieniowo. Wiem, że sa preparaty smołowate, ale to raczej do drewna wkopanego w ziemię.

 

 

A czytałeś ulotkę, że przy kontakcie z gruntem do tego Icopal Gontex musisz dodatkowo użyć Icopal Siplast Primer szybki grunt SBS 10 L, czyli po prostu ichni lepik asfaltowy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mayster_tcz napisał:

A ile chcesz, żeby ta piaskownica stała? Za kilka lat dzieci nie będą już się bawić.

 

No wiesz, ale potem będą wnuki, potem prawnuki i praprawnuki... :phi: trwałość ze 200 lat by się przydała :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 22:13, romano11 napisał:

 

Może nie tyle środek, co materiał: stal A4... :phi: ew. hartowane szkło ;)

zbędna dyskusja, już od samego początku widzę że gó**o rozbite zostało na atomy. Nasza brać uwielbia doktoryzować się w laickich tematach.

 

jeśli chodzi o mój sprawdzony sposób na piaskownicę która wytrzymała lat 10....pomalować deski farbą olejną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.