Skocz do zawartości

Leasing auta osoba prywatna


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy są jakieś ukryte koszty, których na dzieńdobry nie widać.

 

Konfiguruje sobie nowe auto z pod znaku 4kółek, powiedzmy koszt końcowy ~190000zł

Chce je wziąć w leasingu na osobę prywatną, co daje mi ratę miesięczną brutto (bez wplaty własnej) na 36 miesięcy ~2200zł. W tym sa przeglądy do przebiegu 90000km (jak obstawiam coś na nich się i tak płaci standardowo).

Po 3 latach mogę auto odkupić lub oddać dilerowi i wziąć nowe.

 

Jakie dodatkowe koszty jeszcze do tego dochodzą (prócz ubezpieczenia i eksploatacji)? 

 

Bo tak sobie wykalkulowałem (możliwe, ze błędnie), że same raty przez 3 lata kosztują mnie te niecałe 80000zł czyli tyle ile bym zapłacił przykładowo za takiego 3-4 latka w tej marce/klasie ale mam nowe auto salonowe.

 

Gdzie tu jest haczyk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kanu napisał:

Powiedzcie mi czy są jakieś ukryte koszty, których na dzieńdobry nie widać.

 

Konfiguruje sobie nowe auto z pod znaku 4kółek, powiedzmy koszt końcowy ~190000zł

Chce je wziąć w leasingu na osobę prywatną, co daje mi ratę miesięczną brutto (bez wplaty własnej) na 36 miesięcy ~2200zł. W tym sa przeglądy do przebiegu 90000km (jak obstawiam coś na nich się i tak płaci standardowo).

Po 3 latach mogę auto odkupić lub oddać dilerowi i wziąć nowe.

 

Jakie dodatkowe koszty jeszcze do tego dochodzą (prócz ubezpieczenia i eksploatacji)? 

 

Bo tak sobie wykalkulowałem (możliwe, ze błędnie), że same raty przez 3 lata kosztują mnie te niecałe 80000zł czyli tyle ile bym zapłacił przykładowo za takiego 3-4 latka w tej marce/klasie ale mam nowe auto salonowe.

 

Gdzie tu jest haczyk??

 

Haczyk jest taki, ze po 3 latach musisz auto oddac i jestes teoretycznie 80kPLN w plecy bo auto nie jest Twoje ;]

Ewentualnie doplacic kolejne +/-100kPLN, zeby  je wykupic z leasingu...

Jak sobie kupisz 3-4 latka to za kolejne 3 lata mozesz go nadal sprzedac za 50kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.