Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Rexton lub Sorento 1 gen.

Featured Replies

Napisano

Witajcie!

Miałem Ci ja kiedyś Sorento, głupi byłem i je sprzedałem...

Nowy właściciel je popsuł... :(

Szukam ogólnie jakiegoś czołgu pokroju Sorento I gen, czyli rama i reduktor oraz klasyczne napędy.

Pojawił się pojazd marki Ssangyong Rexton I gen lub II gen.

Czy warto w coś takiego iść?

3 silniki dostępne:

3.2 benzyna -> pod lpg

2,9 diesel - podobno toporny

2,7 diesel - podobno to 270CDI 

Silniki z Merca, skrzynie podobno też...

Manual, czy automat?

No i właśnie, warto się tym interesować w ogóle? 

Jak z rdzą?

Jak z awariami?

Budżet 20kpln na zakup.

 

Wszelkie rady mile widziane :piwko:

 

Edytowane przez Pipper
abc

Napisano

Samochody fajne...  tylko części  drogie, i nie ma zbyt wiele zamienników...

Jak chcesz więcej info to pisz  PW

Edytowane przez fmk
zmiana

Napisano

Fałka ci się już znudziła?

Napisano
  • Autor
16 godzin temu, AxiT napisał:

Fałka ci się już znudziła?

Fałka w domu zostaje, Lagunę sprzedajemy, bo "za płaska" na obecne potrzeby użytkowniczki :hehe:

Mamy 2 opcje: fałka + jakiś czołg lub fałka i jakaś pchła z 4x4 (ignis 2gen/subaru justy g3x) :oki:

W fałce ostatnio tylny napęd robił robotę podczas 8 na placu - działa koncertowo :jem:

 

A to, że mi się znudziła, tak, pojazdy mi się nudzą po 2-3 miesiącach... :facepalm: :phi:

Napisano
  • Autor
Dnia 27.01.2018 o 15:24, fmk napisał:

Samochody fajne...  tylko części  drogie, i nie ma zbyt wiele zamienników...

Jak chcesz więcej info to pisz  PW

Witaj!

Faktycznie zgłębiałem temat i nie jest tak różowo z częściami ceny ori/zamienników i z dostępnością :piwko:

  • 2 tygodnie później...
Napisano
Fałka w domu zostaje, Lagunę sprzedajemy, bo "za płaska" na obecne potrzeby użytkowniczki :hehe:

Mamy 2 opcje: fałka + jakiś czołg lub fałka i jakaś pchła z 4x4 (ignis 2gen/subaru justy g3x) :oki:

W fałce ostatnio tylny napęd robił robotę podczas 8 na placu - działa koncertowo :jem:

 

A to, że mi się znudziła, tak, pojazdy mi się nudzą po 2-3 miesiącach... default_facepalm%5B1%5D.gif :phi:

To ty lepszy ode mnie. Mnie się nudzą po około roku. Zawsze możesz wystawić koło mojej. [emoji3]

Ja teraz to froty za civica szukam.

 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, AxiT napisał:

To ty lepszy ode mnie. Mnie się nudzą po około roku. Zawsze możesz wystawić koło mojej. emoji3.png

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Mnie się samochody nudzą po max 3-4 miesiącach. Honda jest wyjątkiem, bo nie chcę jej sprzedawać... mam 3 chętne kobiety w domu do niej :hehe:

Na razie pomysł zakupu "czołgu" wstrzymany, miałem ostatnio zbyt duży, nieoczekiwany wydatek... :(

  • 1 rok później...
Napisano
  • Autor

Żeby nie zakładać kolejnego wątku...

Rexton 1gen z 3.2 trafia się za granicami naszego pięknego kraju.... w cenie przyzwoitej...

Czy warto wchodzić w ten interes?

Co tam ruda żre grubo?

Końcówka 1gen, czyli roczniki 2005/2006...

Szukamy kolejnego pojazdu do garażu, ale trzecia CRV to byłoby przegięcie... ;]

Panowie dajcie jakąś alternatywę do 30kpln zakupu... :piwko:

Sorento 1gen w dalszym ciągu rozważam 3.3 :hmm:

Powiedzmy sobie "z tych nowszych po 2000r." :dziekidzieki:

Tylko benzyna pod lpg, pojemność do 4L... 

Napisano
13 godzin temu, Pipper napisał:

Sorento 1gen w dalszym ciągu rozważam 3.3 :hmm:

Dobry wybór. Jeszcze Subaru Tribeca ale nie wiem czy starczy budżetu.

Napisano
  • Autor
21 minut temu, marcindzieg napisał:

Dobry wybór. Jeszcze Subaru Tribeca ale nie wiem czy starczy budżetu.

Na zdrową braknie 5-8kpln... ☹️

  • 1 miesiąc później...
Napisano
Dnia 16.04.2019 o 22:20, Pipper napisał:

Żeby nie zakładać kolejnego wątku...

Rexton 1gen z 3.2 trafia się za granicami naszego pięknego kraju.... w cenie przyzwoitej...

Czy warto wchodzić w ten interes?

Co tam ruda żre grubo?

Końcówka 1gen, czyli roczniki 2005/2006...

Szukamy kolejnego pojazdu do garażu, ale trzecia CRV to byłoby przegięcie... ;]

Panowie dajcie jakąś alternatywę do 30kpln zakupu... :piwko:

Sorento 1gen w dalszym ciągu rozważam 3.3 :hmm:

Powiedzmy sobie "z tych nowszych po 2000r." :dziekidzieki:

Tylko benzyna pod lpg, pojemność do 4L... 

złomnik własnie stestował musso 

tak wiem to nie to samo ale ..... ;]

Napisano
  • Autor
4 godziny temu, mokrii napisał:

złomnik własnie stestował musso 

tak wiem to nie to samo ale ..... ;]

Widziałem, myślałem nad takim, nawet jechałem po jednego z 3.2 SY, ale odjechał godzinę przed przybyciem na miejsce odjechał z innym właścicielem, stan idealny, od dziadka ;]

  • 2 miesiące później...
Napisano
  • Autor
Dnia 17.04.2019 o 11:32, marcindzieg napisał:

Dobry wybór. Jeszcze Subaru Tribeca ale nie wiem czy starczy budżetu.

Bry ;]

No i zagościło w domu znowu Sorento I gen z 3.3 V6 z 2008r. z prawdziwym przebiegiem 138kkm :oki:

Stoi sobie u mechanika, robi się eksploatacja cała, wracam do PL za jakieś 3 tygodnie i ma być gotowe :jem:

Napisano
49 minut temu, Pipper napisał:

Bry ;]

No i zagościło w domu znowu Sorento I gen z 3.3 V6 z 2008r. z prawdziwym przebiegiem 138kkm :oki:

Stoi sobie u mechanika, robi się eksploatacja cała, wracam do PL za jakieś 3 tygodnie i ma być gotowe :jem:

 

Dobra auta. Jeździć i się cieszyć :)

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Dobra auta. Jeździć i się cieszyć :)

Wiem, ale po obejrzeniu kolejnych 14 sztuk z grzechoczącym rozrządem i rdzą, ten trafił się ładny, wiadomo, nie idealny, dlatego mechanik ogarniać będzie od poniedziałku :piwko:

Mruczy ładnie, idzie nieźle, reduktor i mosty cichutko, wszystko działa, oprócz anteny ... :)

 

  • 5 miesięcy później...
Napisano
Dnia 27.07.2019 o 10:52, Pipper napisał:

Wiem, ale po obejrzeniu kolejnych 14 sztuk z grzechoczącym rozrządem i rdzą, ten trafił się ładny, wiadomo, nie idealny, dlatego mechanik ogarniać będzie od poniedziałku :piwko:

Mruczy ładnie, idzie nieźle, reduktor i mosty cichutko, wszystko działa, oprócz anteny ... :)

 

skoro to już druga to napisz coś dobrego o tym samochodzie: trwałość, dzielność, koszty eksploatacji, użytkowanie :oki:

Napisano
  • Autor
Dnia 29.12.2019 o 12:04, Pimpa_Vamp napisał:

skoro to już druga to napisz coś dobrego o tym samochodzie: trwałość, dzielność, koszty eksploatacji, użytkowanie :oki:

Trwałość - jak kupisz zdrową i będziesz dbał, to posłuży długo, częsta wymiana oleju i płynów silnik/mosty/skrzynie - tanio nie jest, ale i drogo też nie.

Buda niezadbana lubi się z rudą, rama porównując z Toyotami i Nissanem - wytrzymała na korozję.

W 3.3 V6 drogie świece/cewki, oleju 5.2l zalewamy 5W30, mało gratów do tuningu offroad. Moja dostała sprężyny H&R + 2", chodzilo o lekkie podniesienie i przede wszystkim usztywnienie kutra rybackiego. Po zmianie amorków i sprężyn jest super.

Po przesiadce z CRV 3 z ksenonami na h7 na soczewce, troszkę mało światła.

Silnik fajny, jak potrzeba to kręci do 6krpm, a jak trzeba to przy 100km/h na trasie trzyma niecałe 2krpm :)

Jeździ się tym specyficznie, buda+rama i to ciężkie dziadostwo.

Ostatnio troszkę zweryfikowałem sprzęt w terenie i coś pociekło z przedniego mostu.

Jutro powinienem coś wiedzieć, bo wczoraj wstawiłem do mechanika, nie mam kanału u siebie i jest za zimno, żeby leżeć pod pojazdem ;)

Nie lubię jak mi pojazd znaczy teren, więc od razu naprawa, po nocy była plamka wielkości 5zł, myslę, że uszczelniacz też będzie tyle kosztował, gorzej z ilością rozbierania ;)

Kupiłem z 3 powodów:

1. Rama

2. Reduktor

3. uciąg na haku

To wszystko się sprawdza + dość pancerne zawieszenie w moich rejonach się super sprawdza. Gdyby CRV miało silnik 200KM+, pewnie miałbym trzecią CRV w garażu ;]

A Acurę RDX z 2.3T ciężko zdrową znaleźć :oki:

W ciężkim terenie Vitara lepiej przejdzie, u mnie cywilne ogumienie połączone z masą pojazdu nie zachęca do topienia po klamki... :hehe:

Dla mnie jest to idealny pojazd w trasę i do miasta, jakoś mniej wymuszają pierwszeństwo...

Edit: Faktycznie puścił uszczelniacz półosi lewej, zrobione :oki:

 

Edytowane przez Pipper

  • 6 miesięcy później...
Napisano
  • Autor
Dnia 29.12.2019 o 12:04, Pimpa_Vamp napisał:

skoro to już druga to napisz coś dobrego o tym samochodzie: trwałość, dzielność, koszty eksploatacji, użytkowanie :oki:

Szpeju w teren pojawia się coraz więcej, część można samemu ogarnąć :jem:

Do trwałości: w lutym zmieniony kompletny rozrząd i regulacja zaworów, przy 150kkm, rozrząd się wyciąga albo pada napinacz, u mnie padł 1 napinacz, na lewej głowicy.

Zmienione wszystko. Teraz spokój mąci info o padających pompach oleju i zatarciu panewek wału, info z forum. Pompa w trakcie organizacji, zmiana w najbliższym czasie, raczej prewencyjnie niż koniecznie, ale zawsze taniej niż gruby remont...

Co do modyfikacji:

Lift na sprężynach 45mm h&r to był początek...

W garażu leżą podkładki do liftu budy od ramy o 2" i kolejne 2" na zawiasie. Materiał na modernizacja tylnego drążka Panharda już jest.

Dziś liftuję budę, zawias w przyszłym tygodniu.

Po lifcie budy poszerzenia błotników +25mm też leżą obok innych gratów w garażu.

Koła to obecnie: 265/70r16 Cooper Discoverer AT 4S i felga stalowa 16x8" ET 0 (sztuk 5, zapas też)

Kurcze, to jest jak większe klocki Lego, świetna zabawa, o kasie nie piszę, bo i po co sobie humor psuć ;]

Przed liftem budy jest tak:

 

No i po lifcie budy i z poszerzeniami: IMG_20200707_073639670a.jpg

IMG_20200707_073756673a.jpg

IMG_20200724_093316202a.jpg

IMG_20200724_093410038a.jpg

Edytowane przez Pipper

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.