Skocz do zawartości

Ile czasu na sprzedaż auta ?


newposen

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, lnk napisał:

Ja powiem tak, dobre i pewne auto mozna szybko sprzedać i w dobrych $$. 

Ja w marcu sprzedawałem skodzine 1.2TSI, którą kupiłem nowa w 2011r. 

Wystawiłem na OLX za zaporową cenę w niedzielę wieczór, ponieważ w tygodniu byłem na delegacji w sobotę zaczeły się ogledziny i kupił pierwszy oglądający.

 

Jest zalew złomu na rynku, więc uczciwie serwisowane, nie bite i zadbane auta mają swój rynek zbytu. Kto się najeździł ten wie.

 

Bo miałeś Skodę i zapewne Fabię lub Octavię - co nie zmienia faktu, że takie auta też nie idą szybko, bo znam osoby, które krajowe egzemplarze sprzedawali po kilka miesięcy (krajowe i bezwypadkowe egzemplarze). Sam sprzedawałem Kię Carnival, kupioną w polskim salonie, serwisowaną w ASO od początku do samego końca, po wymianie rozrządu (12 lat i 240kkm). W końcu po 4 miesiącach wystawiania na otomoto i praktycznie żadnego oglądającego wziął w końcu znajomy. Po prostu trzeba znaleźć na danych samochód amatora i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że na OtoMoto lipa straszna. Z OLX jak najbardziej, odzew jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2018 o 15:30, wujekcybul napisał:

Dzwonia w piatek umawiasz ich jeden po drugim w sobote co 15/20 minut i tak polowa nie przyjedzie i nie zadzwoni i zawsze sie trafi napalony.

Z moich obserwacji: najem mieszkania co trzeci umówiony nie przyjdzie/przyjedzie, sprzedaż samochodu: co trzeci umówiony przyjdzie/przyjedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebbeks napisał:

Bo miałeś Skodę i zapewne Fabię lub Octavię - co nie zmienia faktu, że takie auta też nie idą szybko, bo znam osoby, które krajowe egzemplarze sprzedawali po kilka miesięcy (krajowe i bezwypadkowe egzemplarze). Sam sprzedawałem Kię Carnival, kupioną w polskim salonie, serwisowaną w ASO od początku do samego końca, po wymianie rozrządu (12 lat i 240kkm). W końcu po 4 miesiącach wystawiania na otomoto i praktycznie żadnego oglądającego wziął w końcu znajomy. Po prostu trzeba znaleźć na danych samochód amatora i tyle. 

Akurat Roomstera ;).

Na sobotę miałem 4-rech chętnych na oględziny. Pierwszy odjechał - do miejscowości 200km ode mnie.

Co do mojej sztuki, auto było bezwypadkowe/bezstłuczkowe/itd, z lepszym wyposażeniem, przebieg niecałe 140kkm (~połowa po autostradach na wczasy/wycieczki, w tygodniu roboczym mam służbowe do dyspozycji), uczciwie serwisowane co 15kkm, na wszystko były rachunki z warsztatu (2 pierwsze serwisy ASO) i nie tylko, wszystko wkładałem do segregatora (rachunki wymiana opon, wycieraczki, zakupy kosmetyków, ect), miało pólroczne markowe opony letnie, rozrzad wymieniony przy 105kkm- jak to w łańcuchowym TSI. 

Trochę się bawie amatorsko z przyjemności  w detailing, więc zrobiłem go przed sprzedaża.

I poszedł za niecałe 27tyś. Tzn gość targował targował i chcą mieć taniej wział na zimówkach (stal) za 25,8tys. ale potem pewno przemyślał że fabryczne alu, bez żadnej ryski + półroczne letnie są warte 1tyś (~tyle co same opony), wiec zadzwonił z trasy...i wrócił po nie z tysiakiem. 

 

Sam się zdziwiłem że za tyle poszedł....miałem plan co tydzień obniżać po parę stówek, ale że auto było uczciwe i naprawdę bez wkładu to znalazł się klient.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.