Skocz do zawartości

Ogrodzenie + automat do bramy


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nr 1 - polećcie jakiś w miarę tani, ale działający automat do bramy rozwiernej o szerokości 3,5 m. Będzie używany codziennie jako furtka i raz na jakiś czas jako brama (rzadko)

 

Pytanie nr 2 - dam radę pyknąć takie ogrodzenie w weekend majowy ??? http://www.polbram.eu/pl/produkty/systemy-ogrodzeniowe-kute/Castorama/daria-2

 

Mam ochotę popracować fizycznie, pytanie czy w 4 dni się ogarnę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bergerac napisał:


Slupki zabetonuje w ziemi. Ile to moze lapac ? Dwa dni ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli to nie jest takie ogrodzenie, mam na mysli słupy i podmurówka miedzy nimi, jak na fotkach?

Jak słupki gotowe to nie będzie problemu. Jednak jeśli grunt wysadzinowy to dobrze byłoby wylać ławę zbrojoną łączącą słupki bramy i furtki, by w przyszłości, po którejś zimie wszystko nadal pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, volf6 napisał:

Jak słupki gotowe to nie będzie problemu. Jednak jeśli grunt wysadzinowy to dobrze byłoby wylać ławę zbrojoną łączącą słupki bramy i furtki, by w przyszłości, po którejś zimie wszystko nadal pasowało...

Najlepiej :ok:

Nawet przy zwykłej bramie dobrze jest wylać zbrojone ławy pomiędzy słupkami.

U mnie już 6 lat brama i furtka nawet nie drgną ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Czyli to nie jest takie ogrodzenie, mam na mysli słupy i podmurówka miedzy nimi, jak na fotkach?

Jak słupki gotowe to nie będzie problemu. Jednak jeśli grunt wysadzinowy to dobrze byłoby wylać ławę zbrojoną łączącą słupki bramy i furtki, by w przyszłości, po którejś zimie wszystko nadal pasowało...

podmurówka systemowa, czyli płyty betonowe wkładane pomiędzy słupki. Jeśli chodzi o bramę to oczywiste, że musi być spięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze się zastanawiam, bo zrobiłem sobie szybki plan ogrodzenia w profesjonalnym programie do projektowania, czyli w excelu. Jak myślicie - szerokość przęsła 200 cm to jest cała przestrzeń pomiędzy słupkami, czy tylko szerokość przęsła, do której coś trzeba doliczyć ?

 

5ae85d5e29c28_Zrzutekranu2018-05-01o14_28_02.png.8564cae520469e420b1bd51c3a916243.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szerokość elementu, aczkolwiek z tego co widać w materiałach, to jest to szerokość bez uchwytów do montażu.

Czyli w rzeczywistości potrzebujesz jakieś 205 cm przestrzeni pomiędzy słupkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

To masz szerokość elementu, aczkolwiek z tego co widać w materiałach, to jest to szerokość bez uchwytów do montażu.

Czyli w rzeczywistości potrzebujesz jakieś 205 cm przestrzeni pomiędzy słupkami...

gdzie to wyczytałeś, bo znaleźć nie mogę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

gdzie to wyczytałeś, bo znaleźć nie mogę ?

 

Bezpośrednio instrukcji do przęseł nie ma, ale jest instrukcja z rysunkiem technicznym dla furtki, i tam jest podane 0,93m pomiędzy słupkami dla furtki 90cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.