Skocz do zawartości

Samochód kupiony ze spółki cywilnej


sebaso

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kupna od s.c. to najważniejsze aby wszyscy wspólnicy/współwłaściciele podpisali się na fakturze.

Jak chcesz, to oczywiście można spisać dodatkowo umowę k-s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,  ja nie chcę, ale póki co dali mi tylko umowę k/s i czekam na fakturę, bo akurat nie było szefowej w firmie (da grasso) i ma na mnie czekać do odbioru w tym tygodniu. Więc de facto nie mam póki co żadnego dokumentu potwierdzającego nabycie. Auto to sc, które było kupione za 550 zł, żeby pojechać jakimś Fiatem (a nie Megane)na zlot IS, a potem wyzłomować wyjmując przy okazji silnik ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccLot napisał:

Odnośnie kupna od s.c. to najważniejsze aby wszyscy wspólnicy/współwłaściciele podpisali się na fakturze.

 

A dlaczego ?? Sprzedałem już 2 samochody ze swojej S.C. i na każdej fakturze podpisywała się tylko jedna osoba. Inna sprawa, że obecnie na fakturze nie są wymagane żadne podpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiliśmy Ducato ze  s.c. i był tylko podpis 1 wspólnika i niestety nie dało rady przerejestrować. 

Jak ja sprzedaję  nasze autko też z s.c. to podpisujemy się we dwóch i nigdy nie było problemu. 

Z tymi podpisami to faktycznie ciekawe jak by się poszło z fakturą bez podpisów do WK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ccLot napisał:

Kiedyś kupiliśmy Ducato ze  s.c. i był tylko podpis 1 wspólnika i niestety nie dało rady przerejestrować. 

Jak ja sprzedaję  nasze autko też z s.c. to podpisujemy się we dwóch i nigdy nie było problemu. 

Z tymi podpisami to faktycznie ciekawe jak by się poszło z fakturą bez podpisów do WK? 

 

Znając życie, zależy od konkretnego WK, naczelnika i urzędnika. Polska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.