Skocz do zawartości

Ktorego wybrac i dlaczego?


krajes82

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam wszystkich!mam pytanie,chce zakupic cc z tym ze nie wiem

> jakiego?700 czy 900?Oczywiscie w gre wchodzi zakup autka z gazem

> badz zalozenie gazu.Jak sprawuje sie na gazie autko?Co moge

> zakupic do 5000zł?Z gory dzieki za odp.Pozdro

Ja nie tutejszy, ale jeździłem i 700 i 900 więc się wtrące.

Jeżeli nawet ktoś nie jest fanem osiągów i auta potrzebuje do toczenia się, to zawsze lepsza będzie 900, bo jest co najmniej dwukrotnie cichsza (chociaż i to nie jest to zbyt cichy samochód zlosnik.gif)

W 700 z przodu jest głośniej niż w maluchu i to jest największa wada tego samochodu.

A od Aisana to się radzę trzymać z daleka, kolega w pracy jest posiadaczem takiego wynalazku i tragedia crazy.gif, po mieście pali więcej benzyny niż moje Uno LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich!mam pytanie,chce zakupic cc z tym ze nie wiem

> jakiego?700 czy 900?Oczywiscie w gre wchodzi zakup autka z gazem

> badz zalozenie gazu.Jak sprawuje sie na gazie autko?Co moge

> zakupic do 5000zł?Z gory dzieki za odp.Pozdro

Ja bym sie wogoole nie zastanawiał, tylko brał 900 chyba ze kasa ciśnie. No w takim wypadku 700, ale na autko zawsze mozna ten miesiąc czy dwa dłużej pooszczędzać, bo ja wiadomo 900, a 700 to lekka rooznica zaroowno w osiągach jaki i bebeszkach samochodu. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jeżeli chodzi o wybór to raczej spójż na przebieg i stan ogólny autka bo nie ma co ukrywać autka mają zbliżone osiągi, ja osobiście też chciałem kupić 900 ale jak zobaczyłem jego stan to się przeraziłem i zrezygnowałem wogóle z zakupu CC. Kilka dni później dorwałem z kumplem mojego "srebrnego szerszenia 700" rocznik 95 z przebiegiem 63380 i kupiłem smile.gif

Teraz śmigam nim codziennie od 8 miesięcy ma przejechane 76000 i zero problemów ,zawsze wyjezdża i wraca do domku smile.gif , mało pali (około 4.5 na trasie w mieście 6.5 do 7.5 l Pb na 100km) i fajnie się nawet buja ( na trasie 145 km/h w 2 osoby) Także wybór należy do Ciebie , ale patrz zawsze na stan autka a nie tylko na silnik smile.gif

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

cienias ty jesteś lepszy od merców i beem , wyprzedź je a zabiorę cię na CPN smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytales kiedys instrukcje obslugi od auta? ja ostatni czytalem od

> Skody i tam bylo napisane aby jezdzic wykorzystujac max 75%

> predkosci max, a 75% z 127 km/h to jest 95km/h

Ale kolega napisał, że będzie jeździł w mieście a tu 95 km/h w zupełności wystarczy. No gorzej ze zbieraniem się ze świateł.

Sam jeżdżę SC 900 a wcześniej poruszałem się CC700 mojego Taty i różnica jest dość znaczna na korzyść 900. A co do awaryjności CC 700 z Aisanem to 700 odpukać 7 już letni miał wymieniany jedynie układ wydechowy, łańcuszek rozrządu, świece, olej, płyn w chłodnicy i odpukać po kilku dniach stania pod chmurką na mrozie - 20 odpala za 1 razem. Rudzielca tyż nie stwierdzono. Fakt w moim 900 bezpieczniej jest wyprzedzać ale jak ktoś nie ma zbyt dużo kasy i nie chce się ścigać w jakieś pseudo 1/4 mili na światłach to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 700 sie wogóle nie zbiera

naoglądaliście się TVN Turbo za dużo cfaniaczek.gif

> tylko że 2 razy częściej i nie wiem czy to w sumie taniej wychodzi?

A czemu niby 2x częściej? Ja tam nie narzekam na awaryjność auta. A jak się jeździ jak cajmer i do mechanika lawetuje auto jak już nie dycha to się 2x płaci za różne rzeczy biglaugh.gif

> tego w 900 sie nie robi

Ja akurat musiałem - pisałem już to wyżej - bo trudno jest jeździć z rozerwanym cylindrem i korbowodem wbitym w blok 893goodvibes.gif

> wszyscy wiedzą że gaz to zło

Wiedzą ale większość praktykuje - takie są Polskie realia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok!wszystko ladnie pieknie tylko ze jednak gaz jest mimo wszystko

> tanszy od benzyny.A auto bedzie uzytkowanie w miescie,wiec na

> benzyne srednio mnie stac zeby jezdzic... Nie potrzebuje nie

> wiadomo jakiego krazownika,byle polecialo max te 120km/h i w

> miare sie zwijało ze swiatel

gaz nie jest wcale taki tani i bedzie ciagle drozal, a jak zalozy sie gaz to z auta nic dobrego nie bedzie! straci osiagi, bedzie awaryjne (przeczytaj o problemach kierowcow z zagazowanymi autami), i bedzie mialo malo miejsca w i taj juz malym bagazniku.

ja moim cc900 zamykam zegar, a kumpel ma 900 na gazie i ledwo sie bujnie do 140-145 ale to juz wypociny.....

GAZ TO ZŁO I TYLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co Ci tam da 98 czy V power

jak to co mi da?

od kiedy leje 98 autko lepiej przyspiesza, jest bardziej elastyczne i robie wiecej kilometrow niz na 95.

przecierz 98 ma wiecej oktanow i spalanie jest bardziej efektywne!!!

np. na 98 zamykam zegar jadac samemu po prostej drodze a na 95 nie....

o czyms to swiadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja moim cc900 zamykam zegar, a kumpel ma 900 na gazie i ledwo sie

> bujnie do 140-145 ale to juz wypociny.....

No nie opowiadaj bo ja pod 140 podchodze swoją 700 na LPG... czyli jednak te 900 nie lubią gazu 893goodvibes.gif

ps. nie każdy wpitala schabowy z frytkami na codzień, a mimo tego ludzie dożywają podobnego wieku 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem brać 900 bo pisali że kolor biskupi... zajeżdżam do komisu patrze a tu... landrynka biglaugh.gif

No więc kupiłem czarnego przecinaka z mniejszym przebiegiem i prezentującego się wiele ładniej biglaugh.gif

Teraz nie żałuje 893goodvibes.gif

Pozatym nie zapomne mu do końca życia tych 7500km po Europie w lipcu ub. roku...

Jakoś mu służył ten hiszpański gaz biglaugh.gif

ps. widze że kolega słuchał Helmuta biglaugh.gif

lubie jak silnik pierdzi wtedy jest przyjemnie

nie pali dużo - no a napewno mniej odemnie...

...bo ja to rame całą dziennie 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to co mi da?

> od kiedy leje 98 autko lepiej przyspiesza, jest bardziej elastyczne i

> robie wiecej kilometrow niz na 95.

> przecierz 98 ma wiecej oktanow i spalanie jest bardziej efektywne!!!

> np. na 98 zamykam zegar jadac samemu po prostej drodze a na 95

> nie....

> o czyms to swiadczy

swiadczy to o jakosci polskiego paliwa crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakość orła

> chyba powinno być: na naszym paliwie orła Twój silnik wytnie

choć moze lepsze osiagi na 98 sa wytłumaczeniem ze kiedy lałem 95 to lałem ja na innej (pewnie gorszej) stacji. bo z tego ci sie zorientowałem to na 95 cc900 powinno lepiej śmigać:

benzyna posiadajaca 98 oktanow ma mniejsza kalorycznosc od 95 oktanowej. Bez przestawienia zaplonu zadnej roznicy się nie odczuje. Jak wiadomo liczba oktanowa mowi nam, jak bardzo paliwo spala się detonacyjnie. Z drugiej strony przyspieszajac zaplon zwieksza się detonacja paliwa (to takie obrazowe wyjasnienie) i nastepuje spalanie stukowe. 98 pozwala przyspieszyc zaplon do takiej granicy, gdzie 95 daje juz detonacje. czyli:

98 + przyspieszenie zaplonu = wiecej mocy.

98 + brak przyspieszenia zaplonu = pusty portfel.

95 + przyspieszenie zaplonu = remont glowicy (wypalone gniazda oraz zawory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 98 + przyspieszenie zaplonu = wiecej mocy

Prawda 893goodvibes.gif

> 98 + brak przyspieszenia zaplonu = pusty portfel.

Nie wiem 893goodvibes.gif

> 95 + przyspieszenie zaplonu = remont glowicy

To też wiem od niedawna biglaugh.gif

ps. Dlatego wole jeździć na LPG, bo jakoś V-Powerowe szaleństwa mi przeszły 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.