Skocz do zawartości

Pytanie o opinię [Siena 1.4 '97]


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Mam na oku za naprawdę atrakcyjną cenę od pewnego źródła Fiata Sienę rocznik '97 z silnikiem 1.4 + LPG. Wiem, że każda sójka swój ogonek chwali, ale może podpowiecie czy warto kupić ten samochód - ma 150 kkm przebiegu, ale jest to zadbany egzemplarz. Na co mam zwrocić uwagę i czego się spodziewać po tym aucie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sienę z tym silnikiem. Moje spostrzeżenia: silnik jest starą konstrukcją ale sprawdzoną i trwałą. Przy regularnych wymianach oleju przebiegi powyżej 300tys.km nie są czymś nadzwyczajnym. Jedynie spalanie niestety ma duże - raczej nie oczekuj średniego mniejszego niż 10litrów gazu - za to nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów z instalacją gazową - po prostu ten silnik kocha gaz.

Przy eksploatacji Sieny musisz natomiast zwrócić uwagę na notorycznie pękający alternator, luzy w przednim zawieszeniu, pękające tylne spręzyny, strzelające ograniczniki drzwi. Uważać trzeba na pasek rozrządu i raczej nie przekraczać 60tys.km.

Jeśli egzemplarz , który chcesz kupić (97') jest zadbany, bez korozji, bezwypadkowy i cenie poniżej 8tys.zł to na Twoim miejscu bym śmiało brał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Sienę z tym silnikiem. Moje spostrzeżenia: silnik jest starą

> konstrukcją ale sprawdzoną i trwałą. Przy regularnych wymianach

> oleju przebiegi powyżej 300tys.km nie są czymś nadzwyczajnym.

> Jedynie spalanie niestety ma duże - raczej nie oczekuj średniego

> mniejszego niż 10litrów gazu - za to nie powinieneś mieć

> jakichkolwiek problemów z instalacją gazową - po prostu ten

> silnik kocha gaz.

> Przy eksploatacji Sieny musisz natomiast zwrócić uwagę na notorycznie

> pękający alternator, luzy w przednim zawieszeniu, pękające tylne

> spręzyny, strzelające ograniczniki drzwi. Uważać trzeba na pasek

> rozrządu i raczej nie przekraczać 60tys.km.

> Jeśli egzemplarz , który chcesz kupić (97') jest zadbany, bez

> korozji, bezwypadkowy i cenie poniżej 8tys.zł to na Twoim

> miejscu bym śmiało brał

miałem ten model i powiem szczerze tak: w ciągu dwóch lat przejechałem na LPG ponad 41 kkm, w mieście i trasie. spaliłem w tym czasie 3 371,06 l LPG a średnie spalanie wyszło mi 8,98 l/100 km. ponieważ miałem założone zegary z obrotomierzem to wiem, że baaardzo rzadko przekraczałem 4500 obr/min. stąd może niższe spalanie. zawory były regulowane co 40 kkm. olej zmieniany co 15 kkm MAX.

no i alternator zabezpieczony własnoręcznie i dopóki nie zgubiłem tej osłony to altek trzymał się ok.gif tak więc warto mieć osłonę w każdym P/S, a problemy z altkiem znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli nadkola, bagażnik (pod kolem zapasowym).....

trafiłeś w sedno zlosnik.gif plus to co pisałem, zalezy jak ktoś dbał o samochód, ja po przednim właścicielu musiałem wspawywać kawałki progów bo ręka wchodziłą takie juz dziury były , o tylnim nadkolu niewspomne ale to juz czyjeś ubezpieczenie mi sponsorowało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Sienę z tym silnikiem. Moje spostrzeżenia: silnik jest starą

> konstrukcją ale sprawdzoną i trwałą. Przy regularnych wymianach

> oleju przebiegi powyżej 300tys.km nie są czymś nadzwyczajnym.

> Jedynie spalanie niestety ma duże - raczej nie oczekuj średniego

> mniejszego niż 10litrów gazu - za to nie powinieneś mieć

> jakichkolwiek problemów z instalacją gazową - po prostu ten

> silnik kocha gaz.

> Przy eksploatacji Sieny musisz natomiast zwrócić uwagę na notorycznie

> pękający alternator, luzy w przednim zawieszeniu, pękające tylne

> spręzyny, strzelające ograniczniki drzwi. Uważać trzeba na pasek

> rozrządu i raczej nie przekraczać 60tys.km.

W wybranym przeze mnie egzemplarzu problem z alternatorem został definitywnie rozwiązany poprzez instalację alternatora od Lancii, który według speca od Fiata - jest kilka razy trwalszy.

> Jeśli egzemplarz , który chcesz kupić (97') jest zadbany, bez

> korozji, bezwypadkowy i cenie poniżej 8tys.zł to na Twoim

> miejscu bym śmiało brał

Tak właśnie uczynię, ponieważ żadne auto nie oferuje takich wymiarów za tą cenę.

Dzięki za wszystkie wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.