Skocz do zawartości

Przekłamanie licznika


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wyczytałem na forum że liczniki a asterkach lubią oszukiwać więc z kolegą zrobiliśmy testa - porównanie do Dodgea Interpida i okazało sie ze moje maleństwo oszukuje o 10 km / h (jadę 50 pokazuje 60 km/h) na całym zakresie czy to może być wina opon 175/65/14 natomiast zimówki mam 185/75/14 - to przekłamanie będzie jeszcze większe. Zastanawiam sie na 15 w przyszłym sezonie ale chyba będę musiał dobierać jakieś odpowiednie. Prosze o informacje na jakich oponach kto pomyka - rozmiary z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czym wyższa opona tym wieksze przekłamanie bo zwiększa się obwód kółka smile.gif Ja mam 195/50/15 i jakoś nie wiem czy on przekłamuje czy nie bo pare razy wskazówke zdejmowałem ale odnoszac się do mojego prędkościomierza na TID to z 5km/h zawyża wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie szukam jakiś 15" i znalazłem coś takiego co bobrze spełniałoby moje wymagania no i przekłamania nie byłby takie duże.

Po sprawdzeniu na przeliczniku sądze ze 185/75/14 (zimówki) będa dawały wynik prawie "0" przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 175/65/14 natomiast zimówki mam 185/75/14 - to przekłamanie

> będzie jeszcze większe.

Na tych zimówkach to dopiero masz przekłamanie. Różnica średnicy opony w stosunku do letniej, to aż 50 mm. Przy 50 km/h licznik będzie pokazywał ~54km/h a przy 100km/h już ~108km/h. Oczywiście podałem różnice prędkości w stosunku do Twojego rozmiaru letniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarazie oponki jeszcze mam dopiero na następny sezon będę szukał ale chyba faktycznie kupie 15. Te co mam są jeszcze na tyle dobre że do końca sezony wystarczą, potem sprzedam felgi (mam oryginalne GM ) i dopiero będę szukał alusków i oponek. A co do wyświetlacza TId to o ile pamiętam jedną ze zmiennych jaka się tam wprowadza jest rozmiar opon wiec jeśli teraz założyłbym tida to i tak będę musiał zmieniać ustawienia jak zmienię rozmiar opon. Czy może się mylę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam zrobiony taki komputerek który zaprogramował mi chyba jeden z kącikówców już nie pamiętam bo to dawno było i poprostu kazał mi zmierzyć obwód koła i dzięki temu wyliczył ze niby ma dobrze pokazywać.. ale teraz to chyba nie aktualne bo zmieniłem oponki (myślałem tak jak ty ze zmienie na nastepny sezon ale jedna strzeliła i koniec oponek a było na nich jeszcze ze 2 mm bierznika zeby.GIF)i zmieniła sie średnica opony na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tych zimówkach to dopiero masz przekłamanie. Różnica średnicy

> opony w stosunku do letniej, to aż 50 mm. Przy 50 km/h licznik

> będzie pokazywał ~54km/h a przy 100km/h już ~108km/h. Oczywiście

> podałem różnice prędkości w stosunku do Twojego rozmiaru

> letniego.

Kolego co ty gadasz??? Przestań siać zamęt!!! nono.gif

Jeżeli jest większe koło to licznik pokazuje mniej. Dokładna różnica pomiędzy 175/65/14 do 185/75/14 to 7,9% zatem jak jedziesz 100km/h to licznik pokazuje 92,7 km/h

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że porównywanie do innego samochodu (szczególnie tego nietypowego) też może być bezsensowne bo WIELE autek "oszukuje" na liczniku... trust me...

Najlepiej sprawdzać GPS'em czy na pomiarze prędkości... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego co ty gadasz??? Przestań siać zamęt!!!

> Jeżeli jest większe koło to licznik pokazuje mniej. Dokładna różnica

> pomiędzy 175/65/14 do 185/75/14 to 7,9% zatem jak jedziesz

> 100km/h to licznik pokazuje 92,7 km/h

Witam! Potwierdzam, ze bedzie pokazywal okolo minus 7km. Mam orginalne fabryczne ogumienie 195/55/15 i na TID o tyle pokazuje mniej jak na liczniku. Nie wiem czy fabryka cos przestawiala w liczniku dla tego rozmiaru. Jak wymienialem ostatnio opony, wulkanizator w swoich tabelkach nie mial tego rozmiaru dla F-ki. Jesli dobrze pamietam na liczniku pisze W1111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej to to wszystko olac! co to za roznica czy jede 96km/h czy

> 94km/h a licznik pokazuje 100km/h.

wiesz przy różnicy 5 km /h to faktycznie nie ma różnicy ale jak mam przekłamania 10 km /h to wiesz u mnie juz za taka różnice można dostać całkiem pokaźny mandacik z fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz przy różnicy 5 km /h to faktycznie nie ma różnicy ale jak mam

> przekłamania 10 km /h to wiesz u mnie juz za taka różnice można

> dostać całkiem pokaźny mandacik z fotoradaru.

a jaka masz gwarancje ze dodge z ktorym porownywales astre dobrze pokazuje predkosc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka masz gwarancje ze dodge z ktorym porownywales astre dobrze

> pokazuje predkosc???

no wiesz nie mam i dlatego ja tylko dopadne jakiegoś furaka z Cb na pokładze gdzies na trasie to sie go bede pytał o osiagi w danym momencie

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno wyczytałem na forum że liczniki a asterkach lubią oszukiwać

> więc z kolegą zrobiliśmy testa - porównanie do Dodgea Interpida

> i okazało sie ze moje maleństwo oszukuje o 10 km / h (jadę 50

> pokazuje 60 km/h) na całym zakresie czy to może być wina opon

> 175/65/14 natomiast zimówki mam 185/75/14 - to przekłamanie

> będzie jeszcze większe. Zastanawiam sie na 15 w przyszłym

> sezonie ale chyba będę musiał dobierać jakieś odpowiednie.

> Prosze o informacje na jakich oponach kto pomyka - rozmiary z

> góry dzieki.

Dobierz sobie opony wg tego kalkulatora :

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html cool.gif

clasic, sedan, x16szr 119kkm '99r

Mobil 1 5W50 bez dolewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno wyczytałem na forum że liczniki a asterkach lubią oszukiwać

> więc z kolegą zrobiliśmy testa - porównanie do Dodgea Interpida

> i okazało sie ze moje maleństwo oszukuje o 10 km / h (jadę 50

> pokazuje 60 km/h) na całym zakresie czy to może być wina opon

> 175/65/14 natomiast zimówki mam 185/75/14 - to przekłamanie

> będzie jeszcze większe. Zastanawiam sie na 15 w przyszłym

> sezonie ale chyba będę musiał dobierać jakieś odpowiednie.

> Prosze o informacje na jakich oponach kto pomyka - rozmiary z

> góry dzieki.

letnie mam takie jak Twoje i ostatnio miałam na liczniku 80 a policjant na radarze 74 (szkoda ze na dozwolonej 50) smile.gif ale źródło przynajminej wiarygodne hehe.gif więc jakieś przekłamanie jest na pewno poza tym zawsze jak sprawdzam na tych takich tablicach nad ulicami co to się na czerwono świecą wink.gif pokazuje mi sporo mniej niż licznik

poza tym obiło mi się o uszy, że im większa prędkość tym większe przekłamanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.