Skocz do zawartości

Zapieczone pierścienie


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, męczę ciągle jeden temat mianowicie pobór oleju w silniku.

 

Zmieniłem olej raz zrobiłem ok 2tyś km przeplukalem silnik zalalem lepszy olej. I co? I po przebiegu 2,5tys km ubyło jakieś 0,7l.

 

Mysle, żeby kupić jakiś dobry środek do natryskiwania przez swiece na cylindry zostawić to na noc zmienić olej i zobaczyć co będzie się działo.

 

Moje pytanie jak sprawdzić czy olej ucieka przez pierścienie czy przez turbo?

Dodam, że samochód mimo, że to benzyna wyrzuca sądzę na tylną klapę nie jest to tłusta maź tylko sucha sadza, ale z tego co sprawdziłem inne samochody z tym motorem też mają okopcona na czarno końcówkę wydechu.

 

Pytanie iść w tą stronę żeby zalewać cylindry? Jeżeli tak to jakim preparatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zaryzykować i zainwestować w antykoks:

XADO ANTYKOKS ANTICARBON ODBLOKOWUJE PIERŚCIENIE 6646703715 ...

 

Ja kiedyś przy podobnym problemie zalewałem tym tłoki 2 razy a po tym i tak szła nafta na noc - coś tam niby pomogło,

Po zastosowaniu specyfiku ze zdjęcia , jak będziesz kręcił silnikiem na wykręconych świecach, to nakryj gniazda świec  czymś chłonnym (ręcznik papierowy lub ściereczka, bo to co wylatuje w górę nie bardzo chce potem łatwo się usunąć z komory silnika ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turbo, ściągasz przewód miedzy intercooler-em a turbo i sprawdzasz czy nie ma nadmiernej ilości oleju. Warto sprawdzić sam IC pod obecność oleju, z reguły jest najniżej i tam zbiera się olej jak turbo puszcza po stronie zimnej. Chyba że turbo puszcza olej do wydechu po stronie gorącej wtedy trzeba zaglądać do wydechu za turbo.

 

W sprawie pierścieni tłokowych, przerabiałem temat w Matizie pare lat wstecz brał ~1l/1500km. Czary odprawiałem, tłoki zalewałem naftą przez 2-3 dni i itp płukanki cuda na kiju. Dopiero wymiana pierścieni tłokowych rozwiązała problem, pierścienie olejowe 3 częściowe były zapieczone w rowkach. Zmiana kompletu pierścieni z Primy na takie gdzie gdzie pierścień olejowy był 1 częściowy załatwiła temat.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.