Skocz do zawartości

Folia pod stopy bagażnika dachowego


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam relingów w aucie niestety, a będę potrzbował założyć bagażnik. Pomyślałem, żeby dać łaty z folii pod belki, żeby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom lakieru na dachu w tych miejscach (takiej bezbarwnej jak niektórzy producenci naklejają w miejscach gdzie element może się piaskować).

Są jakieś argumenty przeciw?

3M będzie OK, czy coś innego?

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uniwersalny bagażnik - nic nie dawałem pod stopy.

Stopy były gumowane i obejmy też.

Wystarczyło, że przed założeniem oczyściłem lakier, by nie było tam brudu.

No i należy z czuciem dokręcać, by blacha się nie wgięła ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rwIcIk napisał:

Wystarczyło, że przed założeniem oczyściłem lakier, by nie było tam brudu.

 

Też miałem i te miejsca się matowiły, bo podczas jazdy dostawało się tam trochę brudu czy piasku.

W niektórych autach są dedykowane miejsca pod bagażnik z gwintem pod śruby albo z fabrycznymi mocowaniami (np w 308ce) - bardzo fajna rzecz, ale tutaj goła blacha więc właśnie stopy + obejmy do krawędzi dachu. Jakbyś się nie starał ślad zostanie.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 13:35, iwik napisał:

Nie mam relingów w aucie niestety, a będę potrzbował założyć bagażnik. Pomyślałem, żeby dać łaty z folii pod belki, żeby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom lakieru na dachu w tych miejscach (takiej bezbarwnej jak niektórzy producenci naklejają w miejscach gdzie element może się piaskować).

Są jakieś argumenty przeciw?

3M będzie OK, czy coś innego?

Ja w poprzednim aucie miałem taką grubą folię podklejoną. Dostałem od kolegi który kleił z niej reklamy na parkietach boisk do koszykówki. Podpytaj w punktach które robią reklamy na pewno będą mieli coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 14:12, iwik napisał:

 

Też miałem i te miejsca się matowiły, bo podczas jazdy dostawało się tam trochę brudu czy piasku.

W niektórych autach są dedykowane miejsca pod bagażnik z gwintem pod śruby albo z fabrycznymi mocowaniami (np w 308ce) - bardzo fajna rzecz, ale tutaj goła blacha więc właśnie stopy + obejmy do krawędzi dachu. Jakbyś się nie starał ślad zostanie.

 

Ja co sezon zimowy przed montażem boxa na dachu naklejam paski folii pod stopy belek, tak dla zasady :)

Minusem jest tylko fakt, że potem może zostać klej przy zdejmowaniu folii (warunki pogodowe są różne od mrozów po słońce przecież i to wchodzi w różne reakcje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.