Skocz do zawartości

Odcięcie pompy paliwa ???


RABIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy jest mozliwe odciecie pompy paliwa i w jaki sposob ?? uno 1,4 na gazie pompa podczas wysokich obrotow wpada w rezonans i dziwnee dzwieki wydaje myslalem o odcieciu + przy samej pompie poprzez wylacznik ale moze ma ktos lepszy pomysł moze pod centralke gazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że robią odcięcie na przekaźnikach, pytałem się gazownika jakś czas temu o to to mi powiedział 30 zł + przekaźniki (ok 10 zł), jak znajde kiedyś troche czasu to sobie zrobie takie coś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>....... samej pompie poprzez wylacznik ale moze ma ktos lepszy pomysł

> moze pod centralke gazu??

Lepszy pomysł to właśnie przekaźnik sterowany przez sygnał z instalacji gazowej i odcinający automatycznie pompę po przejściu na zasilanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanko czy jest mozliwe odciecie pompy paliwa i w jaki

> sposob ?? uno 1,4 na gazie pompa podczas wysokich obrotow wpada

> w rezonans i dziwnee dzwieki wydaje myslalem o odcieciu + przy

> samej pompie poprzez wylacznik ale moze ma ktos lepszy pomysł

> moze pod centralke gazu??

Potrzebny będzie przekaźnik ze stykiem 87a ( tzn przełączający ). W takim przekaźniku , gdy jego cewka nie jest zasilana zwarte są styki 30 i 87a a styk 87 jest odłączony. Gdy zasilimy cewkę (styki 85 i 86 ) 12V to zwarte są styki 30 i 87 , a 87 jest odłączony.

Przekaźnik taki podłaczamy w następujący sposób :

Przecinamy przewód + zasilający pompę paliwa i jeden z końców podłączamy do styku 30 , a drugi do styku 87a.

Jeden ze styków cewki podłaczamy do masy , a drugi do przewodu plusowego zasilającego którykolwiek z elektrozaworów w instalcji gazowej (na butli , na filtrze paliwa lub reduktorze ).

Nie napisałem , który ze styków cewki podłaczyć pod plus , a który pod masę bo nie pamietam tego w tej chwili , w wiekszości przekaźników nie ma to znaczenia , ale są takie z wbudowaną diodą podłaczoną równolegle do cewki i wtedy biegunowość ma znaczenie ( wtedy dioda jest zaznaczona na schemacie elektrycznym przekaźnika podanym na jego obudowie ).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.