Skocz do zawartości

Odkurzacz ogrodowy - walka z igliwiem


Focus206

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
 

moze ktoś ma doświadczenia.

Wróg - igliwie lezące w trawie, na kostce.

Jak z nim walczyć? Traktor kosiarka - nie bardzo daje sobie radę (liście wciaga az miło). Pomysł taki - odkuracz ogrodowy. Najpierw dmuchawą wzruszyc całość a potem wciągnąć odkurzaczem. Da radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Focus206 napisał:

Hej!
 

moze ktoś ma doświadczenia.

Wróg - igliwie lezące w trawie, na kostce.

Jak z nim walczyć? Traktor kosiarka - nie bardzo daje sobie radę (liście wciaga az miło). Pomysł taki - odkuracz ogrodowy. Najpierw dmuchawą wzruszyc całość a potem wciągnąć odkurzaczem. Da radę?

 

Też mam ten problem, igły 10-12cm . Próbowałem odkurzaczem i lipa :( nie wciąga i nie zdmuchuje, więc zostaje grabienie i zbieranie ręcznie 😬. Patrzyłem na ten odkurzacz z grzebieniem i wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Focus206 napisał:

Hej!
 

moze ktoś ma doświadczenia.

Wróg - igliwie lezące w trawie, na kostce.

Jak z nim walczyć? Traktor kosiarka - nie bardzo daje sobie radę (liście wciaga az miło). Pomysł taki - odkuracz ogrodowy. Najpierw dmuchawą wzruszyc całość a potem wciągnąć odkurzaczem. Da radę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirekp napisał:

Też mam ten problem, igły 10-12cm . Próbowałem odkurzaczem i lipa :( nie wciąga i nie zdmuchuje, więc zostaje grabienie i zbieranie ręcznie 😬. Patrzyłem na ten odkurzacz z grzebieniem i wątpię...

Czyli nie jestem sam ;)

Myślalem jeszcze o grabiach do taktorka, ale nie mam żadnych doświadczeń, czy to da radę...

KLIK

 

Pogrzebałem w internetach i mam coś takiego klik - Yard Tuff YTF-60PSR ale nigdzie w zakupie znaleźć tego nie mogę...

 

Edytowane przez Focus206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2020 o 21:12, mirekp napisał:

Też mam ten problem, igły 10-12cm . Próbowałem odkurzaczem i lipa :( nie wciąga i nie zdmuchuje, więc zostaje grabienie i zbieranie ręcznie 😬. Patrzyłem na ten odkurzacz z grzebieniem i wątpię...

Jaką masz dmuchawę?

 

SPalinowy stihl bg86 ogarnia wszystko, w tym igły, najpierw zdmuchnąć gdzieś do rogu działki a potem przezbrojenie na odkurzacz i wszystko bez problemu wciąga i przemieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotrus napisał:

Jaką masz dmuchawę?

 

SPalinowy stihl bg86 ogarnia wszystko, w tym igły, najpierw zdmuchnąć gdzieś do rogu działki a potem przezbrojenie na odkurzacz i wszystko bez problemu wciąga i przemieli.

Zakupiłem właśnie gardenę 3000W , ale jeszcze nie próbowałem. Ja chciałbym odkurzać te igły, bo pod sosną mam skalniak i jak próbowałem zdmuchiwać stihlem  1500W to igły klinowały się między kamieniami. Tak wiem, że spalinowa dmuchawa jest mocniejsza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 09:56, mirekp napisał:

Zakupiłem właśnie gardenę 3000W , ale jeszcze nie próbowałem. Ja chciałbym odkurzać te igły, bo pod sosną mam skalniak i jak próbowałem zdmuchiwać stihlem  1500W to igły klinowały się między kamieniami. Tak wiem, że spalinowa dmuchawa jest mocniejsza.  

 

Mam wrażenie że elektryki nawet przy tej samej mocy i parametrach są mniej wydajne niż spalinowe, przynajmniej tak było z 2000W NAC vs wspomniany Stihl.

 

Uważaj na tym skalniaku żebyś kamyków nie zaciągnął bo zrobi się bałagan.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 minuty temu, Piotrus napisał:

 

Mam wrażenie że elektryki nawet przy tej samej mocy i parametrach są mniej wydajne niż spalinowe, przynajmniej tak było z 2000W NAC vs wspomniany Stihl.

 

Uważaj na tym skalniaku żebyś kamyków nie zaciągnął bo zrobi się bałagan.

 

 

Kamyki to jest temat ciężki... generalnie zaciąga ale tylko trochę, tzn mój kamyki podniesie (i dobrze bo wyciągnie syf który jest pomiędzy) ale jak się odpuści moc to kamienie spadają. W worku nie ma kamieni i też nie słychać aby przelatywały przez nóż.

 

A te elektryczne są jakoś g... warte. Mam wrażenie, że moc w nich to można między bajki włożyć. Mam jakiegoś Ryobi niby 0,65kW..  a ciągnie jak zły... Sąsiad ma jakiegoś 2kW elektryka i jest marnie... Pewnie to nie jest tylko kwestia mocy silnika ale obrotów jakie jest w stanie wentylator osiągnąć.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krawiec napisał:

A te elektryczne są jakoś g... warte. Mam wrażenie, że moc w nich to można między bajki włożyć. Mam jakiegoś Ryobi niby 0,65kW..  a ciągnie jak zły... Sąsiad ma jakiegoś 2kW elektryka i jest marnie...

 

Mój NAC miał niby prędkość wydmuchu 270km/h co daje 75m/s, Stihl ma wg danych technicznych tyle samo ale liście dużo dalej fruwały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.