Skocz do zawartości

No i jak to podłączyć ? Kinkiet z czujnikiem ruchu , za dużo mam kabli wychodzących ze ściany — pomocy !


gobi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wejście do mieszkania a nad drzwiami taka wiązka kabli 

6F4C42A2-8C52-4E5C-8F2F-2BA25E64FA89.jpeg.e6f71d5474800a9ea18ba07d38a1b70b.jpeg

 w czarnych jest „ prąd” bez znaczenia czy w środku na korytarzu włączam „ światło” czy nie 

do podłączenia mam przed wejściem do mieszkania do tych kabli  kinkiet z czujnikiem ruchu 

 

image.jpeg.8d11cf532c9aa103962b67528ff236dd.jpeg

tak będzie dobrze ?? 
Po prawej taka kostka w lampie i do niej 

niebieski 

„masa”

i jeden z tych czarnych 

 

Czy będzie mi przez lampę przepływał prąd i bił mi koszty w licznik ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lucash napisał:

a co tam wcześniej wisiało? Upewnij się co pojawia się na którym przewodzie po włączeniu światła włącznikiem. Co do zasady powinno być tak jak masz na zdjęciu 2. 

jest jeszcze opcja, że wczesniej ktoś podłączył coś "na partyzanta" (faza na stałe, a pod włącznikiem był neutralny :] )

trzeba sprawdzić wszystkie opcje....

mogło być jeszcze podłaczenie pod włącznik podwójny: 1 klawiszem zapalało się oświetlenie "ręcznie" - niezależnie od czujnika, a drugim klawiszem właczało sie oświetlenie z czujnikem ruchu... dzięki czemu też można było wszystko wyłączyć....

HGW co tam jest

ja bym jeszcze posprawdzał po wyłączeniu którego bezpiecznika zanika faza - możę to coś naprowadzi.... 

ale ciężko się doradza nie znając szczegółów 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DZIDA napisał:

jest jeszcze opcja, że wczesniej ktoś podłączył coś "na partyzanta" (faza na stałe, a pod włącznikiem był neutralny :] )

trzeba sprawdzić wszystkie opcje....

mogło być jeszcze podłaczenie pod włącznik podwójny: 1 klawiszem zapalało się oświetlenie "ręcznie" - niezależnie od czujnika, a drugim klawiszem właczało sie oświetlenie z czujnikem ruchu... dzięki czemu też można było wszystko wyłączyć....

HGW co tam jest

ja bym jeszcze posprawdzał po wyłączeniu którego bezpiecznika zanika faza - możę to coś naprowadzi.... 

ale ciężko się doradza nie znając szczegółów 

 

 

Mam podłączony obecnie takie coś 

https://images.obi.de/product/DE/415x415/135674_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.