Skocz do zawartości

Instalka zenit


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

@ghost2255dzięki. Jak na razie instalacja działa ok. Ja zrobiłem tym autem 10 tyś i wszystko działa. Filtry tylko bym chciał wymienić ale tu chyba problemu nie powinno być. Chciałem to podpiąć pod kompa bo szybko się przełącza na gaz. W lecie nie było problemu ale w zimie na niskich obrotach lubi szarpnąć i wtedy troszku czuć gaz. Przy niskich temperaturach ręcznie przełączałem na gaz ale wolał bym żeby było jak należy. I jeszcze jedna rzecz do której na początku nie mogłem się przyzwyczaić. Po przełączeniu na gaz komp cały czas liczy spalanie benzyny. Tak że mam już alarm że w baku pusto a rzeczywiście mam pół baku. Ale do tego przywykłem. Generalnie brc w astrze lepiej chodzi niż ta instalka. Tam mam wrażenie że na gazie auto lepiej jedzie niż na benzynie. Tu jest na odwrót. Na benzynie czuć że auto lepiej jeździ. A i tu widzę różnicę w jakości gazu. Tankując np. na bp auto jest odczuwalnie mocniejsze i robię na baku więcej kilometrów niż na jakiś małych lokalnych stacjach. Przy brc nie ma tu jakiejś specjalnej różnicy. Nie wiem czy chodzi o jakieś dodatki w gazie czy coś innego ale zdecydowanie woli ta instalka gaz z renomowanych stacji 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Harnas80 napisał:

Chciałem to podpiąć pod kompa bo szybko się przełącza na gaz. W lecie nie było problemu ale w zimie na niskich obrotach lubi szarpnąć i wtedy troszku czuć gaz. Przy niskich temperaturach ręcznie przełączałem na gaz ale wolał bym żeby było jak należy.

Przy tej instalacji zostaje tylko sposób analogowy-oszukanie czujnika temperatury. Jak masz pojęcie o elektronice, to nie muszę rozwijać.

 

3 godziny temu, Harnas80 napisał:

I jeszcze jedna rzecz do której na początku nie mogłem się przyzwyczaić. Po przełączeniu na gaz komp cały czas liczy spalanie benzyny. Tak że mam już alarm że w baku pusto a rzeczywiście mam pół baku. Ale do tego przywykłem.

Potrzebny jest emulator wskazań poziomu paliwa na desce. W zależności od auta są różne modele. Czasem wystarczy przekaźnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.