Skocz do zawartości

Czujniki TPMS - sprawdzenie działania


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panie i Panowie,

 

Udało mi się w przyzwoitych pieniądzach dorwać do mojej Astry oryginalne felgi alu z czujnikami, które chcę założyć na lato. Przyznam szczerze, że kupowałem trochę w ciemno i na swoje ryzyko jeśli chodzi o sprawność czujników.

I teraz pytanie: jest jakaś opcja sprawdzić działanie tych czujników "na sucho" tzn przez założeniem na felgi opon i napompowaniem? Można je spróbować zaprogramować do samochodu jeżeli nie będą wykrywać ciśnienia?

Chciałbym po prostu uniknąć sytuacji, że złożę koła w całość i okaże się, że któryś nie działa i trzeba będzie znów koło rozbierać.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale czujniki są Schradera (to jest o ile dobrze kojarzę fabryka).

 

20220111_114536.jpg.45556c6f9336fdee3da4420ceb3b9b87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując używane programowałem je do auta trzymając je  w dłoni. To chyba najlepsza metoda. Będziesz wiedział czy auto je rozpozna. U mnie od razu po zakończeniu programowania wyskoczył wykrzyknik opon o braku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko 👍

To pytanie dodatkowe - miałeś jakieś swoje urządzenie do progrmowania czy robiłeś to u kogoś?

Zastanawiam się nad zakupem (także na przyszłość) programotora EL50448. Ogarnie taki programator takie czujniki - niby opisany, że tak, ale wolałbym jakieś opinie praktyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info.

Teraz z tymi czujnikami jest trochę prościej niż parę lat temu i przede wszystkim ceny programatorów spadły. Nie problem teraz kupić ten EL50488 za 40/50 zł.

Mnie właśnie trochę odstraszał drugi komplet felg z powodu zabawy z programowaniem ale chyba jednak byłem trochę przewrażliwiony. Obecnie temat już jest dość mocno oblatany w necie i wygląda to na dość prostą procedurę.

Zrobi się trochę cieplej, to kupię ten EL, wytargam felgi i jak będzie wszystko ok to na wiosnę postawię astrę na alu - przyda jej się lekkie odświeżenie 👍

 

Jeszcze raz dzięki za info Johny! :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Podbijam temat (niestety).

Wymieniłem dziś koła i pojawił się problem przy programowaniu. Trzy pierwsze koła programują się bez problemu, ostatnie nie chce.

Kilka tygodni temu sprawdzałem czujniki na "sucho" i elegancko się zaprogramowały. Teraz nie chcą.

Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę poeksperymentował: podczas programowania wybierałbym "felerne koło" w innej kolejności niż migacz wskazuje, to wyeliminuje przyczynę tkwiącą w aucie.

Ale pierwsza moja myśl, to czujnik uszkodzony podczas zakładania opony, druga: czujnik stary = bateria się wyczerpała.
Programator ma nową baterię? Bo może słabą i nie wzbudza TEGO czujnika?
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet złożył koła to sprawdził jeszcze jakimś urządzeniem (nie programatorem) czy "żyją" i wyszło że wzystkie 4 są ok, więc stwierdziłem że nie będę płacił za programowanie skoro mam programator w domu (bo oczywiście zapomniałem wziąć).

Bateria przyszła mi na myśl i zmieniłem na nówkę - bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie 😄 Będzie dla potomnych.

U mnie problemem okazał się programator (EL50488). Z niewiadomych przyczyn nagle nie raczył programować ostatniego koła.

Inny programator (aczkolwiek także EL50488) zaprogramował wszystkie koła od razu bez żadnego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.