Skocz do zawartości

Mazda CX-60


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

To ja napiszę tak - jeździłem tą Mazdą CX-60 oraz jeździłem Mercedesem GLC.

Hmmmm i powiem że chyba bardziej mi Mazda podeszła 👍

Być może dlatego że po Mercedesie spodziewałem się Merca a po Maździe ..... niczego się nie spodziewałem. I tu pojawiło się pozytywne zaskoczenie.

 

Mercedes mocno mnie zawiódł, fakt że demo dość bidne było, najtańsze fotele, brak aktywnego tempomatu. Asystent pasa ruchu działa tragicznie, gorzej niż w 7 letnim Passacie, umieszczenie w jednej manetce kierunków i obsługi wycieraczek to chory pomysł - aby włączyć wycieraczkę trzeba przekręcić pierscień na manetce 👎 Ten tunel środkowy strasznie wielki i przytłaczający, przez co ciasno. Okropny próg, który przy KAŻDYM wysiadaniu brudzi spodnie. WIelki, choć bardzo dobrej jakości wyświetlacz o świetnej responsywności, na kierownicy przyciski dotykowe, które znowu dla odmiany kiepsko działają. Rewelacyjny system kamer 360, możliwość oglądania auta z różnych pozycji o świetnej jakości.

Gość który ze mną jeździł, sam powiedział że premium w Mercedesie to od dobrze doposażonej klasy E, wszystko niżej to po prostu auta.

 

Mazda, zwykłe auto, ale fotele na pewno wygodniejsze (choć chyba krótsze), większy bagażnik, wygodny podłokietnik. Świetna widoczność przez spore lusterka boczne. Dzwięk silnika, choć nigdy nie zwracałem na to uwagi - bardzo fajny. Rewelacyjny HUD. Sporo przycisków fizycznych do obsługi.

 

Zawieszenie, układ jezdny, działanie 4x4 na tyle ile mogłem po testować na śniegu, wyciszenie auta na bardzo zbliżonych poziomach w obu autach.

 

 

Biorąc pod uwagę że różnica to 80 tys. to mocno daje do myślenia ...... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLC nawet zremisował w tescie z cx60 a byl to niemiecki test, czyli generalnie przegral.

Mercedesa GLC 300 d 4Matic 269 ps 2.0 w tescie spalil srednio 1l wiecej od 3.3 R6 mazdy.

A silnik mazdy r6 spelnia normy spalin jakie dopiero nadejdą w 2025

 

https://www.auto-swiat.pl/testy/porownania-samochodow/mazda-cx-60-33-e-skyactiv-d-i-mercedes-glc-300-d-czy-diesle-nadal-sa-dobre-na/1cxh84g

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, trex11 napisał(a):

GLC nawet zremisował w tescie z cx60 a byl to niemiecki test, czyli generalnie przegral.

Mercedesa GLC 300 d 4Matic 269 ps 2.0 w tescie spalil srednio 1l wiecej od 3.3 R6 mazdy.

A silnik mazdy r6 spelnia normy spalin jakie dopiero nadejdą w 2025

 

https://www.auto-swiat.pl/testy/porownania-samochodow/mazda-cx-60-33-e-skyactiv-d-i-mercedes-glc-300-d-czy-diesle-nadal-sa-dobre-na/1cxh84g

 

 

A masz wykupiony ten auto-swiat? Widzisz caly ten test? Bo u mnie tylko poczatek i dalej każą płacić. Możesz to jakos zapisać do pdf i podesłac do przeczytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.