Skocz do zawartości

Strop teriva a ciężkie rzeczy do podwieszenia...


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

...np. worek treningowy, waży to z 35 kg, no ale w czasie treningu pojawią się obciążenia dynamiczne. Co majstry polecają do mocowania do sufitu ze stropu typu teriva. Jakbym się wstrzelił w belkę to jakieś solidne kołki dałyby radę, no ale jak trafię w pustak to już niebardzo. Jakieś kotwy chemiczne, proponujecie coś konkretnego?

Z góry dziękuję.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomo napisał:

Poleciłbym jakąś blaszaną markę na 4 kołki fi 10.

 

Takie coś dostałem w komplecie. Ale boję się, że jak trafię w pustak stropowy to nie wytrzyma.

 

IMG_20220529_165632.jpg

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiu napisał:

Takie coś dostałem w komplecie. Ale boję się, że jak trafię w pustak stropowy to nie wytrzyma.

 

IMG_20220529_165632.jpg

No to ja bym zamówił u ślusarza coś takiego tylko większe.

Tak, żeby każdy kołek trafiał w różne garnki (jak się nie trafi w belkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, misiu napisał:

...np. worek treningowy, waży to z 35 kg, no ale w czasie treningu pojawią się obciążenia dynamiczne. Co majstry polecają do mocowania do sufitu ze stropu typu teriva. Jakbym się wstrzelił w belkę to jakieś solidne kołki dałyby radę, no ale jak trafię w pustak to już niebardzo. Jakieś kotwy chemiczne, proponujecie coś konkretnego?

Z góry dziękuję.

ja bym spróbował na solidne Fischery Duopower. Może Ci się uda :ok: 

 

Zamontuj, powieś się na tym, jak będzie coś nie tak to próbuj dalej :)

 

Ten Twój uchwyt wygląda trochę licho, raz, że mały, dwa otwory nie wyglądają, żeby solidne śruby miały przyjąć.

 

https://duopower.pl/duopower-10x80-s-box-trade-kolek-duopower-z-wk,3,5927,404?gclid=CjwKCAjws8yUBhA1EiwAi_tpESLhUH79oom1S5o1sDhJg_XDyBlX6L1mmyh3WAZds6Kvp7SRAgX8xRoCTm0QAvD_BwE

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomo napisał:

No to ja bym zamówił u ślusarza coś takiego tylko większe.

Tak, żeby każdy kołek trafiał w różne garnki (jak się nie trafi w belkę).

Poszedł bym dalej. Wykrywacz kabli metali w dłoń, namierzenie belek (dołem jest zbrojona), zlecenie zespawania "pająka" z profili stalowych i podwieszenie się do dwóch sąsiednich belek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu wieszałem duży worek 40 kg w terivie. Mając doświadczenie z fischer duopower nawet przez myśl mi nie przeszło, że może nie utrzymać. Wszystkie otwory wierciłem wkrętarką, więc nie trafiłem na belkę. Przykręciłem na 10x80, tylko zawieszkę mam wzmacnianą i sporo większą podstawę. Dzieciaki jak worek jest zawieszony to potrafią się na nim bujać i kołki na pewno nie puszczą. W tej zawieszce co pokazałeś to prędzej puści ucho w zawieszce niż fischery wyrwie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, misiu napisał:

Duopower zakupione, będziemy 16540093984505388621293425958152.jpg.09e918ad2bf9c5a0df0db365194e56ec.jpgborować ;]

 

No i wisi, wstrzelilem się w belkę, po trzech "pudłach" ;]

165401492407399469027803876564.jpg.be43c6ccaa04519c5bbbbc15bbabc304.jpg

 

16540149825932315004982108888917.jpg.5d4cbd3bbb13b6c15a67997dc941c9a7.jpg

 

Dzięki wszystkim za rady :piwko:

Uuuuuu. ktoś nie dolał belki. Pisałem żeby zakotwić się to dwóch sąsiednich za pomocą "pająka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.