Skocz do zawartości

Zakres kampanii na przekladnie kierownicza


pawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie: czy jesli wymieniaja przekladnie to ZA DARMO w ramach kampanii powinni ustawic zbieznosc? Jest to w zakresie czynnosci?

Wiem, ze calosc wymiany to cos ponad godzina do dwoch roboty...

Patrzyliscie co konkretnie robili podczas tej kampanii? Czy oddawaliscie auto i serwis zwracal je "na gotowo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkretnie: czy jesli wymieniaja przekladnie to ZA DARMO w ramach

> kampanii powinni ustawic zbieznosc? Jest to w zakresie

> czynnosci?

> Wiem, ze calosc wymiany to cos ponad godzina do dwoch roboty...

> Patrzyliscie co konkretnie robili podczas tej kampanii? Czy

> oddawaliscie auto i serwis zwracal je "na gotowo"?

Pisałem o tym wczoraj w wątku o "hałasie z przedniego zawieszenia".

Przekładnie wymienili mi w zeszły Piątek, operacja trwała do 3 godzin (z wymianą wahacza na mój koszt).

Po wymianie przekładni zbiezność była ustawiona również za darmo, chcieli nawet umyć auto, ale była brzydka pogoda, więc sobie darowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkretnie: czy jesli wymieniaja przekladnie to ZA DARMO w ramach kampanii powinni ustawic zbieznosc? Jest to w zakresie czynnosci?

Tego nie wiem, ale dobry zwyczaj nakazuje ustawienie geometrii po każdej poważniejszej robocie w układzie zawieszenia.

> Wiem, ze calosc wymiany to cos ponad godzina do dwoch roboty...

Mniej więcej. wink.gif

> Patrzyliscie co konkretnie robili podczas tej kampanii? Czy oddawaliscie auto i serwis zwracal je "na gotowo"?

Ja patrzyłem jak wyjmują przekładnię. cool.gif Parę śrubek, 2 walnięcia młotkiem i na glebę. palacz.gif Potem zabrali ją do chirurga hehe.gif na salę operacyjną, wkręcili sławetną śrubę i po wszystkim wstawili na 5 minut na OIOM, tzn położyli na 5 minut pod wiszącym na podnośniku autkiem. Zamontowali, poskręcali i pojechali na geometrię. Okazało się, że nic nie trzeba robić, bo części te same, śruby te same, więc nic nie zmieniło swoich wymiarów, przez co geometria nie została ruszona. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniaja przekladnie to ZA DARMO w ramach

> kampanii

o co tu chodzi z tą wymianą przekładni ?????????

czy dotyczy to wszystkich stilonów czy tylko konkretnego modelu????????????

stilon 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o co tu chodzi z tą wymianą przekładni ?????????

> czy dotyczy to wszystkich stilonów czy tylko konkretnego

> modelu????????????

> stilon 1.6 16V LPG 5D

dotyczy tych o pojemności 1,8 i 2,4, wkładaja nową ,dokładnie taką samą + jest taki ze rok gwarancji i przy dobrych wiatrach znowu wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy uszkodzenia przekładni kierowniczej?

W moim stilo zostały wymienione łączniki stabilizatora (po przebiegu około 25 kkm), ale hałas z zawieszenia zmniejszył się tylko trochę. Przy wolnym przejeżdżaniu większych nierówności np. przejazdów kolejowych z podwozia słychać dudnienie a drgania przenoszą się na koło kierownicy. Czasami mam wrażenie jakby w zawieszeniu coś się przemieszczało (drążek stabilizatora?).

Zawieszenie głośno pracuje po każdej dłuższej jeździe, a kiedy na postoju poruszam kierownicą w jedną i drugą stronę słychać jakieś stuki. Natomiast po dłuższym postoju te odgłosy są prawie niesłyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem o tym wczoraj w wątku o "hałasie z przedniego zawieszenia".

> Przekładnie wymienili mi w zeszły Piątek, operacja trwała do 3 godzin

> (z wymianą wahacza na mój koszt).

> Po wymianie przekładni zbiezność była ustawiona również za darmo,

> chcieli nawet umyć auto, ale była brzydka pogoda, więc sobie

> darowaliśmy.

Tak, czytalem ok.gif

Ale wstawiales wahacz na swoj koszt wiec zalozylem ze nie robili Ci zbieznosci za darmo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są objawy uszkodzenia przekładni kierowniczej?

Ja mam luz na kierownicy (koncowki drazka kierowniczego sa OK). Dzieki temu glupieje mi ESP. No i przy kreceniu kierownica na postoju lewo-prawo slychac wyraznie stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.